Zvolte jazyk

RABEK.cz - genealogie, tvorba webů - logo

Role

Obrázek role šerifa

SCERIFFO (ŠERIF)

Odrovnej všechny bandity a odpadlíka!

Obrázek role Bandity

FUORILEGGE (BANDITA) 3ks

Ochraňuj šerifa! Odrovnej všechny bandity a odpadlíka!

Obrázek role Pomocníka šerifa

VICE (POMOCNÍK ŠERIFA) 2ks

Zabij šerifa!

Obrázek role Odpadlíka

RINNEGATO (ODPADLÍK)

Zůstaň poslední ve hře!

 

Postavy

Obrázek postavy Bart Cassidy

BART CASSIDY

Vždy, když ztratíte život, doberte si okamžitě jednu kartu z balíčku hracích karet. Tato schopnost neúčinkuje, pokud byste měli ztratit svůj poslední život.

Symbol života
Symbol života
Symbol života
Symbol života
Obrázek postavy Black Jack

BLACK JACK

Ve svém tahu v 1. fázi musíte ukázat ostatním druhou kartu, kterou si dobíráte. Pokud je srdcová nebo kárová, doberte si ještě jednu kartu (tu ostatním neukazujte).

Symbol života
Symbol života
Symbol života
Symbol života
Obrázek postavy Calamity Janet

CALAMITY JANET

Můžete používat karty BANG! jako Vedle! a naopak. Když zahrajete ve svém tahu kartu Vedle! jako BANG!, nemůžete zahrát další kartu BANG! (pokud nemáte ve hře Volcanic).

Symbol života
Symbol života
Symbol života
Symbol života
Obrázek postavy El Gringo

EL GRINGO

Vždy, když díky nějakému hráči ztratíte životy, vezměte si z jeho ruky náhodně jednu kartu za každý život, o který přijdete. Tato schopnost neúčinkuje, pokud byste měli ztratit svůj poslední život. Když dotyčný hráč nemá v ruce dostatek karet, respektive žádné karty, máte smůlu! Nezapomeňte, že zranění způsobená Dynamitem se nepřiřazují žádnému hráči. Jestliže zahrajete Duel a přijdete o život, protože neodhodíte kartu BANG!, kartu si od protivníka neberete.

Symbol života
Symbol života
Symbol života
Obrázek postavy Jesse Jones

JESSE JONES

Ve svém tahu v 1. fázi si můžete vybrat, zda si první kartu vezmete náhodně z ruky jiného hráče nebo doberte z dobíracího balíčku. Druhou kartu si vždy dobíráte z balíčku.

Symbol života
Symbol života
Symbol života
Symbol života
Obrázek postavy Jourdonnais

JOURDONNAIS

Díky schopnosti této postavy máte k dispozici imaginární Barel, tj. můžete „sejmout“, jste-li cílem efektu BANG!, a při otočení srdcové karty je tento efekt zrušen. Skutečnou kartu Barel můžete mít ve hře rovněž, takže máte možnost zkusit zrušit efekt BANG! dvakrát, aniž byste museli hrát kartu Vedle!

Symbol života
Symbol života
Symbol života
Symbol života
Obrázek postavy Kit Carlson

KIT CARLSON

Ve svém tahu v 1. fázi se můžete podívat na vrchní tři karty z dobíracího balíčku; dvě z nich si doberte a zbývající položte zpět na vršek balíčku lícem dolů.

Symbol života
Symbol života
Symbol života
Symbol života
Obrázek postavy Lucky Duke

LUCKY DUKE

Kdykoli máte „sejmout“, otočte vrchní dvě karty z dobíracího balíčku a vyberte si, kterou z nich použijete. Obě karty se potom odhodí.

Symbol života
Symbol života
Symbol života
Symbol života
Obrázek postavy Paul Regret

PAUL REGRET

Díky schopnosti této postavy máte k dispozici imaginárního Mustanga; pro ostatní hráče se tedy nacházíte ve vzdálenosti o 1 vyšší. Skutečnou kartu Mustang můžete mít ve hře rovněž; v takovém případě se budete pro ostatní nacházet ve vzdálenosti dokonce o 2 větší.

Symbol života
Symbol života
Symbol života
Obrázek postavy Pedro Ramirez

PEDRO RAMIREZ

Ve svém tahu v 1. fázi si můžete vybrat, zda si první kartu vezmete z vršku hromádky odhozených nebo doberte z dobíracího balíčku. Druhou kartu si vždy dobíráte z balíčku.

Symbol života
Symbol života
Symbol života
Symbol života
Obrázek postavy Rose Doolan

ROSE DOOLAN

Díky schopnosti této postavy máte k dispozici imaginární Hledí; ostatní hráči se tedy pro vás nachází ve vzdálenosti o 1 menší. Skutečnou kar tu Hledí můžete mít ve hře rovněž; v takovém případě se pro vás budou ostatní nacházet ve vzdálenosti dokonce o 2 menší.

Symbol života
Symbol života
Symbol života
Symbol života
Obrázek postavy Sid Ketchum

SID KETCHUM

Můžete kdykoli odhodit dvě karty z ruky a vyléčit si tak jeden život. Pokud chcete a můžete, smíte tuto schopnost použít vícekrát za tah. Nezapomeňte ale, že nemůže mít více životů, než kolik činí počáteční množství. Takto se můžete zachránit, i kdybyste měli přijít o poslední život.

Symbol života
Symbol života
Symbol života
Symbol života
Obrázek postavy Suzy Lafayette

SUZY LAFAYETTE

Jakmile nemáte v ruce žádnou kartu, smíte si dobrat jednu kartu z dobíraícho balíčku. Během Duelu tato schopnost nefunguje: jestliže máte jako poslední kartu v ruce BANG!, který odhodíte, a druhý hráč odhodí následně rovněž kartu BANG!, prohráváte a ztrácíte život. Teprve poté si doberete kartu. Jestliže čelíte kartě BANG! zahrané Slabem the Killerem a máte v ruce jako poslední kartu Vedle!, můžete ji zahrát a dobrat si další kartu. Jestliže to bude rovněž Vedle!, smíte ho zahrát a Slabův BANG! tak zrušit.

Symbol života
Symbol života
Symbol života
Symbol života
Obrázek postavy Slab the Killer

SLAB THE KILLER

Hráč, který chce zrušit vaši kartu BANG!, musí použít dva efekty Vedle! Úspěšné „sejmutí“ u karty Barel zastoupí pouze jeden z nich.

Symbol života
Symbol života
Symbol života
Symbol života
Obrázek postavy Vulture Sam

VULTURE SAM

Kdykoli je nějaká postava zabita, vezměte si do ruky všechny karty, které má její hráč v ruce a ve hře. Pokud jste Šerifem a zabijete svého Zástupce, nejprve si vezměte do ruky všechny uvedené karty zabité postavy, avšak ihned poté je musíte spolu se všemi svými původními kartami odhodit.

Symbol života
Symbol života
Symbol života
Symbol života
Obrázek postavy Willy the Kid

WILLY THE KID

Ve svém tahu smíte zahrát libovolný počet karet BANG!

Symbol života
Symbol života
Symbol života
Symbol života

 

Hnědé karty

Obrázek postavy BANG!

BANG! 25ks

Karty BANG! představují hlavní způsob, jak snížit počet hráčových životů. Pokud chcete zahrát kartu BANG!, abyste zasáhli jiného hráče, musíte zkontrolovat:
  1. V jaké vzdálenosti se hráč nachází;
  2. Zda je vaše zbraň schopná dostřelit na tuto vzdálenost.
 
Obrázek postavy Cat Balou

CAT BALOU 4ks

Symboly na této kartě říkají: „odhoďte jednu kartu libovolného hráče“ bez ohledu na vzdálenost. Tuto kartu můžete použít i na sebe.

 
Obrázek postavy Dostavník

DILIGENZA (DOSTAVNÍK) 2ks

Symboly na této kartě říkají: „doberte si z balíčku karet dvě karty“.

 
Obrázek postavy Duel

DUELLO (DUEL) 3ks

Když zahrajete tuto kartu, vyzýváte jiného hráče bez ohledu na vzdálenost na souboj (imaginárním upřeným pohledem do očí). Vyzvaný hráč může odhodit kartu BANG! (i když není právě na tahu). Pokud tak učiní, můžete odhodit kartu BANG! vy atd. První z vás, který kartu BANG! neodhodí, ztrácí jeden život a poté souboj končí. Ke zrušení Duelu nelze použít karty Barel nebo Vedle! a Duel se nepovažuje za kartu BANG! Karty BANG!, které ve svém tahu v průběhu Duelu odhodíte, se nepočítají do omezení jedné karty BANG! za tah.

 
Obrázek postavy Hokynářství

EMPORIO (HOKYNÁŘSTVÍ) 2ks

Jestliže zahrajete tuto kartu, otočte lícem nahoru tolik karet z dobíracího balíčku, kolik je momentálně ve hře hráčů. Každý hráč si vezme jednu z těchto karet do ruky. Začínáte vy a dále se postupuje po směru hodinových ručiček.

 
Obrázek postavy Indiáni!

INDIANI! (INDIÁNI!) 2ks

Když zahrajete tuto kartu, všichni ostatní hráči mohou odhodit kartu BANG!, jinak ztrácí jeden život. Proti této kartě neúčinkují karty Barel nebo Vedle! Stejně tak na ni lze reagovat pouze kartami BANG!, nikoli jinými kartami, které efekt BANG! rovněž vyvolávají (například Kulomet).

 
Obrázek postavy Kulomet

GATLING (KULOMET)

Symboly na této kartě říkají : „zahrajte efekt BANG! na všechny ostatní hráče“ bez ohledu na vzdálenost. Ačkoli tato karta vyvolává efekt BANG!, nepovažuje se za kartu BANG! (viz výše). Ve svém tahu můžete za normálních okolností zahrát i více karet Kulomet, ale pouze jednu kartu BANG! Proti Kulometu je možné použít karty Vedle! a Barel.

 
Obrázek postavy Panika!

PANICO! (PANIKA!) 4ks

Symboly na této kartě říkají: „vezměte si kartu od hráče ve vzdálenosti 1“. Nezapomeňte ale, že v tomto případě mají na vzdálenost vliv pouze karty Hledí a Mustang, nikoli zbraně. Tuto kartu můžete použít i na sebe.

 
Obrázek postavy Pivo

BIRRA (PIVO) 6ks

Tato karta vám dovoluje vyléčit si jeden život, tj. posunete kartu své postavy tak, aby bylo vidět o jeden náboj více. Vaše postava nemůže mít více životů, než kolik činilo jejich počáteční množství! Kartu Pivo nelze použít, aby pomohla ostatním hráčům.

Je možné ji zahrát dvěma způsoby: běžným způsobem ve vlastním tahu; mimo vlastní tah, ale pouze tehdy, pokud jste právě utrpěli smrtelný zásah (tj. zásah, který by vás připravil o poslední život), a nikoli tehdy, pokud jste „pouze“ zasaženi.

Jestliže máte ztratit jedním efektem více životů, než momentálně máte, můžete zahrát i více karet Pivo současně, ovšem pouze za předpokladu, že konečný počet životů bude větší než 0.

Karta Pivo nemá žádný účinek, pokud ve hře zbývají již pouze 2 hráči. Jinak řečeno, jestliže v takovém případě zahrajete kartu Pivo, žádný život si nevyléčíte.

 
Obrázek postavy Saloon

SALOON

Karty, které mají symboly uvedeny ve dvou řádkách, zahrnují dva současně probíhající efekty (v každé řádce jeden).

Karta Saloon obsahuje v první řádce symboly s efektem „všichni ostatní hráči si vyléčí jeden život“ a ve druhé řádce efekt „vylečte si jeden život“.

Výsledný efekt je ten, že si všichni hráči ve hře vyléčí jeden život.

Tuto kartu nelze použít k záchraně vaší postavy, pokud by právě měla přijít o poslední život. Saloon není Pivo!

 
Obrázek postavy Vedle!

MANCATO! (VEDLE!) 12ks

Jestliže vás má BANG! zasáhnout, můžete okamžitě (a tedy mimo svůj tah) zahrát kartu Vedle!, abyste takový výstřel zrušili. Jestliže tak neučiníte, ztrácíte jeden život (tuto ztrátu znázorněte posunutím své karty postavy přes jeden náboj). Když už žádné náboje nezbývají, tj. ztrácíte svůj poslední život, vypadáváte ze hry, pokud okamžitě nezahrajete kartu Pivo (viz další odstavec). Můžete zrušit pouze výstřel zacílený na vás. Karty BANG! se odhazují vždy, i když jsou zrušeny.

 
Obrázek postavy Wells Fargo

WELLS FARGO

Symboly na této kartě říkají: „doberte si z balíčku karet tři karty“.

 

 

Modré karty

Obrázek postavy Barel

BARILE (BAREL) 2ks

Když máte ve hře Barel a stanete se cílem efektu BANG! (ať již v důsledku samotné karty BANG! nebo nějaké jiné karty), můžete „sejmout“. Pokud otočíte srdcovou kartu, BANG! je zrušen (jako kdybyste zahráli kartu Vedle!). V opačném případě vás Barel neochrání, ale stále máte možnost zrušit efekt BANG! jiným způsobem (například kartou Vedle!).

 
Obrázek postavy Dynamit

DYNAMITE (DYNAMIT)

Jestliže zahrajete tuto kartu, vyložte ji před sebe. Dynamit zde zůstane, dokud nepřijdete znovu na řadu. Jakmile začne váš další tah (a Dynamit je stále ve hře), musíte před 1. fází (dobráním dvou karet) „sejmout“: pokud otočíte kartu mezi pikovou dvojkou a devítkou včetně, Dynamit exploduje (odhodí se) a ztrácíte okamžitě 3 životy. V opačném případě se Dynamit přesune k hráči po vaší levici, který ve svém tahu provede totéž ověření.

Hráči si mezi sebou Dynamit přesunují, dokud neexploduje (s výše popsaným efektem) nebo není odstraněn kartami jako Panika! nebo Cat Balou. Pokud se Dynamit ocitne u jednoho hráče současně s kartou Vězení, jako první se vyhodnotí Dynamit. Když je postava zabita Dynamitem, nepřipisuje se toto zabití žádnému z hráčů.

 
Obrázek postavy Hledí

MIRINO (HLEDÍ) / APPALOOSA*

Jestliže máte ve hře Hledí, všichni ostatní hráči se pro vás nachází ve vzdálenosti o 1 menší. Z pohledu ostatních hráčů se však vy sami nacházíte v běžné vzdálenosti. Vzdálenosti nižší než 1 se považují za rovné 1.

*Tato karta byla přejmenována, aby byl Mustang jediným koněm ve hře.

 
Obrázek postavy Mustang

MUSTANG 2ks

Jestliže máte ve hře Mustanga, nacházíte se pro ostatní hráče ve vzdálenosti o 1 větší. Z vašeho hlediska se však ostatní hráči nacházejí v normálních vzdálenostech.

 
Obrázek postavy Vězení

PRIGIONE (VĚZENÍ) 3ks

Tuto kartu můžete vyložit před libovolného hráče s výjimkou Šerifa, čímž ho uvězníte! Pokud se ocitnete ve vězení, na začátku svého tahu, tj. před 1. fází (dobráním dvou karet), „sejměte“. Jestliže otočíte srdcovou kartu, podaří se vám z vězení uprchnout; karta Vězení se odhodí a pokračujete normálně svým tahem. V opačném případě se karta Vězení odhodí a vy o svůj tah přijdete. Stále však zůstáváte možným cílem pro karty BANG! a můžete hrát karty Vedle! a Pivo mimo vlastní tah.

 

 

Modré zbraně

Obrázek postavy Remington

REMINGTON

Zbraň umožňující vystřelit jednou na vzdálenost 3.

 
Obrázek postavy Rev. Carabine

REV. CARABINE

Zbraň umožňující vystřelit jednou na vzdálenost 4.

 
Obrázek postavy Schofield

SCHOFIELD 3ks

Zbraň umožňující vystřelit jednou na vzdálenost 2.

 
Obrázek postavy Volcanic

VOLCANIC 2ks

Jestliže máte ve hře tuto kartu, můžete hrát ve svém tahu libovolný počet karet BANG! Tyto karty mohou mít za cíl jednoho či více hráčů, ovšem pouze ve vzdálenosti 1.

 
Obrázek postavy Winchester

WINCHESTER

Zbraň umožňující vystřelit jednou na vzdálenost 5.

 

 

BANG!®
Copyright © daVinci Editrice S.r.l., Via S. Penna 24, 1-06132 Perugia, Italy, All rights reserved.

Výrobce a distributor pro ČR:
ALBI Česká republika a. s., Thámova 13, 186 00 Praha 8

RABEK.cz - genealogie, tvorba webů - logo