Zvolte jazyk

RABEK.cz - genealogie, tvorba webů - logo

Obal BANG! Město duchů

Neprůstřelné rozříření hry BANG!

Lidnaté, chaotické, pulsující a... nebezpečné město! Jeho salóny jsou legendární, tak jako postavy v něm. Přitahováni překvapivou bohatostí města, se zločinci procházejí po ulicích a přestřelky jsou na denním menu. Ochrana práva a pořádku jsou úkol jen pro toho nejstatečnějšího Šerifa. Jsi připraven na tuto výzvu, nebo navštívíš světově proslulí Boot Hill?

Rozšíření vyšlo v češtině spolu s Pravým polednem v jednom balení jako Město duchů. Rozšíření jdou hrát jednotlivě i obě najednou. Karty z rozšíření Dodge City rozeznáte pomocí znaku bizona v pravém horním rohu karet.

 

Pravidla (PDF) | Často kladené otázky | Karty | Koupit (CZ) | Kúpiť (SK)

 

 

OBSAH

 • 8 karet rolí;
 • 15 karet postav;
 • 40 hracích karet;
 • pravidla.

Toto rozšíření přináší 15 nových postav (které se zamichají dohromady s původními) a 40 nových karet (které se zamíchají dohromady s původními herními kartami). Dále je zde 8 karet rolí, které umožňují hrát v osmi hráčích.

Pravidla zůstávají stejná jako v základní hře BANG!, avšak s následujícími úpravami:

 

Karty se zeleným okrajem

Některé z nových karet mají zelený okraj. Tyto karty vykládáte před sebe na stůl lícem vzhůru, stejně jako karty s modrým okrajem; karty se zeleným okrajem nicméně nemůžete použít ve stejném tahu, v němž je zahrajete.

Na každé kartě se zeleným okrajem jsou symboly, které objasňují její efekt. Abyste dosáhli tohoto efektu, musíte kartu ležicí před vámi odhodit. Pouze karty se symbolem Vedle! Symbol Vedle! můžete použít mimo svůj tah.

Karty se zeleným okrajem mohou být odstraněny ze stolu zahráním karet Car Balou, Panika!, Kankán apod., obdobně jako karty s modrým okrajem. Nezapomeňte, že pokud získáte kartu se zeleným okrajem pomocí karet jako Panika! nebo Ragtime, nemůžete ji použít v tomtéž tahu. Ve skutečnosti si musíte vzít tuto kartu do ruky, poté ji můžete vyložit před sebe a s jejím použitim počkat na svůj další tah.

Příklad 1: Hráč, který je právě na tahu, před sebe vykládá kartu Sombrero. Počínaje tahem následujícího hráče ji může odhodit a získat efekt Vedle! Symbol Vedle!.

Příklad 2: Hráč, který je právě na tahu, před sebe vykládá kartu Derringer. Za předpokladu, že má tuto kartu stále před sebou, ji může v jednom ze svých následujících tahů odhodit, a tak zahrát efekt BANG! Symbol BANG! na hráče ve vzdálenosti 1 a zároveň si dobrat kartu z dobíracího balíčku.

 

Symbol „odhoďte další kartu“

Symbol knihyNěkteré z karet na sobě mají tento nový symbol, doprovázený rovnítkem a dalšími symboly. Abyste docílili efektu uvedeného za rovnítkem, musíte z ruky odhodit tuto kartu spolu s libovolnou jinou kartou podle své volby.

Příklad 1: Hráč, který je právě na tahu, zahrává kartu Rvačka, odhazuje z ruky další kartu podle své volby navíc ke kartě Rvačka. Jakmile to udělá, donutí efekt karty Rvačka všechny ostatní hráče, aby každý z nich odhodil jednu kartu z ruky nebo ze stolu, podle výběru hráče, jenž zahrál kartu Rvačka (u každého hráče se může rozhodnout rozdílně).

Příklad 2: Hráč, který je právě na tahu, zahrává kartu Tequila a současně odhazuje další kartu. Vybere si jednoho hráče, který si přidá jeden život (může vybrat i sám sebe).

 

Další karty

V tomto rozšíření také naleznete karty, které jsou shodné s kartami ze základní hry. Byly přidány proto, aby udržely rovnováhu mezi všemi kartami v balíčku. Rovněž zde můžete najít karty, které odlišným způsobem kombinují symboly, které už znáte. Pro určení efektů karet se jednoduše řiďte významem nakreslených symbolů.

Obecně platí, že:

 • jakákoli karta se symbolem Vedle! Symbol Vedle! může být použita na zrušení efektu jakékoli karty se symbolem BANG! Symbol BANG!;
 • pokud ztratíte svůj poslední život, můžete použít pouze kartu Pivo, abyste zabránili svému vyřazení ze hry. Nemůžete použít karty s podobným efektem jako Saloon, Čutora, Tequila nebo Whisky mímo svůj tah;
 • ve svém tahu můžete zahrát pouze jednu kartu BANG!, ale můžete zahrát libovolné množství jiných karet, které obsahují symbol BANG! Symbol BANG!;
 • pokud Dynamit neexploduje, musí být předán nejbližšímu hráči po vaší levici, který tuto kartu před sebou ještě nemá.
Příklad: Jako odpověď na kartu Úder může hráč zahrát kartu Uhnutí. Zruší tím efekt karty Úder a poté si dobere jednu kartu z dobíracího baličku.

 

PRAVIDLA PRO 8 HRÁČŮ

Toto rozšíření obsahuje 8 karet rolí, které nahrazují původní: 1 šerif, 2 pomocníci šerifa, 3 bandité a 2 odpadlici.

Bude-li hrát 8 hráčů, rozdejte tyto role skrytě jako obvykle. Každý z obou odpadlíků hraje sám za sebe a vítězí, pokud zůstane ve hře jako poslední naživu. Pokud tedy šerif ve finální fázi hry čelí dvěma odpadlíkům a je-li zabit jako první, vítězí bandité!

 

SPECIÁLNÍ PRAVIDLA PRO 3 HRÁČE

Vezměte tyto 3 karty rolí: pomocník šerifa, bandita a odpadlík. Každou z nich dejte náhodně jednomu hráči, ale umístěte je na stůl lícem nahoru. Každý zná role zbývajících dvou hráčů.

Cil každého hráče je určen jeho rolí:

 • pomocník šerifa musí zabít odpadlíka:
 • odpadlík musí zabít banditu;
 • bandita musí zabít pomocníka šerifa.

Hraje se jako obvykle, začíná pomocník šerifa.

Hráč vítězí, jakmile dosáhne svého cile, pokud způsobí finální zásah svému určenému nepříteli (např. pomocník šerifa musí osobně zabít odpadlíka).

Pokud finálního zásahu docílí jiný hráč, potom se novým cílem pro oba zbývající stává zůstat naživu jako poslední. Například pokud bandita zabije odpadlíka, pomocník šerifa nevítězí – nyní musí zabít banditu, který zase musí zabít pomocníka šerifa, aby zvítězil.

Ovšem každý hráč, který zabije jiného (bez ohledu na roli), si jako odměnu okamžitě dobere 3 karty z dobíracího balíčku.

Jelikož zde není šerif, je možné hrát Vězení na kohokoli.

Pokud hrají hru dva hráči, karta Pivo nemá žádný efekt.

 

POSTAVY

Obrázek postavy Apache Kid Apache Kid: Nemají na něho vliv kárové karty zahrané jinými hráči. Během Duelu tato schopnost nefunguje.
Obrázek postavy Belle Star Belle Star: V jejím tahu nemají žádný efekt všechny karty, které mají ostatní hráči před sebou na stole. Toto platí pro karty s modrým i zeleným okrajem.
Obrázek postavy Bill Noface Bill Noface: Ve svém tahu si ve fází 1 dobere jednu kartu plus jednu kartu za každé aktuální zranění (ztracený život). Tedy pokud má plný počet životů, dobere si 1 kartu; má-li o život méně, dobere si 2 karty; má-li o dva životy méně, dobere si 3 karty atd.
Obrázek postavy Chuck Wengam Chuck Wengam: Ve svém tahu se může rozhodnout ztratit 1 život a dobrat si 2 karty. Tuto schopnost může použít vícekrát za kolo, ale nemůže takto přijít o svůj poslední život.
Obrázek postavy Doc Holyday Doc Holyday: Jednou za své kolo může odhodit dvě karty ze své ruky a tím použít efekt BANG! na hráče v dosahu své zbraně. Tato schopnost se nepočítá do limitu zahraných karet BANG! za kolo. Aby tímto způsobem zasáhl Apache Kida, musí být alespoň jedna z dvou odhozených karet jiná než kárová.
Obrázek postavy Elena Fuente Elena Fuente: Může použít jakoukoli kartu ze své ruky jako Vedle!
Obrázek postavy Greg Digger Greg Digger: Vždy, když je jiná postava vyřazena ze hry, přidá si 2 životy. Stejně jako obvykle nemůže jejich počet překročit počáteční počet životů.
Obrázek postavy Herb Hunter Herb Hunter: Vždy, když je jiná postava vyřazena ze hry, dobere si 2 karty z dobíracího balíčku. Pokud tedy sám zabije banditu, dobere sí 5 karet.
Obrázek postavy José Delgado José Delgado: Ve svém tahu může odhodit z ruky jednu svou kartu s modrým okrajem a dobrat si 2 karty z dobíracího balíčku. Tuto schopnost může použít maximálně dvakrát za kolo.
Obrázek postavy Molly Stark Molly Stark: Vždy, když mimo svůj tah zahraje nebo dobrovolně odhodí kartu (napr. Vedle!, Pivo nebo BANG! při Indiánech!), dobere si 1 kartu z dobíracího balíčku. Pokud odhodí karty BANG! během Duelu, nemůže si za ně vzít náhradu, dokud Duel neskončí. Karty, k jejichž odhození je donucena kartami jako Cat Balou, Rvačka nebo Kankán, se nepovažují za dobrovolně odhozené!
Obrázek postavy Pat Brennan Pat Brennan: Ve svém tahu si může ve fázi 1 dobrat obvyklé 2 karty z dobíracího balíčku, nebo si místo nich vzít jedinou kartu ze stolu a přidat si ji do ruky. Tato karta může ležet před jakýmkoli hráčem a může mít modrý i zelený okraj.
Obrázek postavy Pixie Pete Pixie Pete: Ve svém tahu si ve fázi 1 dobere 3 karty misto 2.
Obrázek postavy Sean Mallory Sean Mallory: Ve svém tahu ve fázi 3 může mít v ruce až 10 karet. Nemusí odhazovat žádné karty, pokud jich má v ruce více než aktuální počet životů (ale méně než 11).
Obrázek postavy Tequila Joe Tequila Joe: Kdykoli zahraje kartu Pivo, přidá si 2 životy místo 1. Podobnými kartami jako např. Saloon, Tequila nebo Čutora si přidá pouze 1 život.
Obrázek postavy Vera Custer Vera Custer: Na začátku svého tahu, než si dobere ve fázi 1 karty, si vybere jednu jinou postavu, která je stále ve hře. Do začátku svého příštího tahu má stejné schopnosti jako tato postava.

 

Autor hry: Emiliano Sciarra Vývoj: Roberto Corbelli, Domenico Di Giorgio Ilustrace: Alessandro Pierangelini, Alberto Bontempi Design: Stefano De Fazi Pravidla: Roberto Corbelli, Andrés J. Voicu

BANG!® Dodge City
Copyright © MMXIV daVinci Editrice S.r.l., Via C. Bozza, 8, 06073 Corciano (PG) - Italy, All rights reserved.

Výrobce a distributor pro ČR:
ALBI Česká republika a. s., Thámova 13, 186 00 Praha 8

RABEK.cz - genealogie, tvorba webů - logo