Zvolte jazyk

RABEK.cz - genealogie, tvorba webů - logo

Obal BANG! Údolí stínů

Rozšíření vymyšlené českými a slovenskými hráči

Je jen málo pistolníků, kteří se odváží vstoupit do Údolí stínů. Říká se, že je zamořené chřestýši, neustále cílem tornád a obydlené jenom těmi nejnemilosrdnějšími banditi, kteří nikdy neminou příležitost na smrtelné přepadení! Radši tedy miřte přesně, střílejte rychle a nezapomeňte si vybrat svou odměnu, protože duchové vašich nepřátel se můžou vrátit aby vás strašili.

Autoři vybraných návrhů: Petr Jonáš, Martin Blažko, Adam Faldyna, Ladislav Frankl, Tomáš Staněk, Marek Zástěra, Martin Klepsa, Ondřej Linhart, Olivek Novák, Milan Fecko, David Böhm, Josef Brůna.

 

Pravidla (PDF) | Karty | Koupit (CZ) | Kúpiť (SK)

Poznámka: Toto rozšiření vyšlo taky v anglickém/italském jazyce, tahle edice obsahuje navíc tři další postavy (výtězné návrhy z výroční soutěže) a taky druhou kopii karty Duch. (*) Texty některých karet byli taky aktualizované a můžou se lišit od původní české verze (**).

 

OBSAH

  • 15 hracích karet (*16);
  • 5 postav (*8);
  • pravidla.

Údolí stínů se přidá ke kartám základní hry a tím rozšíří jak akční karty, tak postavy. Jinak se hraje dle normálních pravidel: Kdykoli efekt karty vyžaduje kartu BANG! nebo Vedle! (Colorado Bill, Mick Defender, Odměna apod.), musíte použít skutečnou kartu BANG!/Vedle! anebo kartu, která se jako BANG!/Vedle! počítá (LeMat, Calamity Janet apod., ale ne Gatling, Kulomet, Roztříštěná kulka apod.). Rozšíření se dá hrát spoločně se všemi oficiálními rozšířeními.

 

POSTAVY

Obrázek postavy Black Flower Black Flower (*): BANG! zahraný pomocí Symbol kříže karty se nepočítá do limitu 1 BANG! za tah.
Obrázek postavy Colorado Bill Colorado Bill (**): Není možné použit ani Barel nebo Jordonnaisovu schopnost.
Obrázek postavy Der Spot-Burst Ringer Der Spot-Burst Ringer (*): Tenhle BANG! se nepočítá do limitu 1 BANG! za tah.
Obrázek postavy Evelyn Shebang Evelyn Shebang (**): Musí se rozhodnout kolik karet si lízne ještě před začátkem líznutí (nemůže si líznout jednu kartu podívat se na ní a rozhodnout se vystřelit druhou).
Obrázek postavy Henry Block Henry Block: Karta je sebraná (odhozená) až po vystřelení BANG!u. Tahle schopnost funguje proti schopnostem Jesse Jonese nebo Pat Brennana, ale ne proti automatickým schopnostem jako El Gringa.
Obrázek postavy Mick Defender Mick Defender (**): Může se vyhnout i kartě mířené na více hráčů (Kulomet, Indiáni apod.). Použitím Vedle! se ale zachrání jenom Mick, ne ostatní hráči.

 

KARTY

Obrázek karty Duch Duch (* 2ks): Hraje jako normální hráč. Jediný způsob, jak ducha vyřadit ze hry je odhození nebo ji sebrání (Cat Balou, Panika apod.).
Obrázek karty Dvojitá rána Dvojitá rána: Na vyhnutí stačí jedna karta Vedle!.
Obrázek karty Chřestýš Chřestýš: Zůstává ve hře dokud není nějak odebrán (Panika, Cat Balou apod.). Pořadí otáčení karet je Dynamit > Vězení > Chřestýš.
Obrázek karty LeMat

LeMat (**): Pokud hráč použije nějakou kartu jako BANG!, tak se počítá do limitu jeden BANG! za tah.

Obrázek karty Obětavý skok Obětavý skok (**): Tato karta se může zahrát i počas tahu hráče, který ji použil.
Obrázek karty Odměna Odměna: Zůstává ve hře dokud není nějak odebrána (Panika, Cat Balou apod.).
Obrázek karty Poslední pivo Poslední pivo: Nemůže být zahráno mimo tah jako Pivo, které by zabránilo ztrátě posledního života. Funguje normálně, i když jsou ve hře poslední dva hráči.
Obrázek karty Roztříštěná kulka Roztříštěná kulka: Počítá se do limitu 1 BANG! za tah. Druhý BANG! je povinný a je vystřelen i když se první hráč vyhnul zásahu.
Obrázek karty Tomahawk Tomahawk: Nemůže se použít jako karta BANG! (počas Duelu apod.).
Obrázek karty Tornádo Tornádo (**): Pokud má hráč pouze jednu kartu, pošle jen jednu. Pokud nemá žádnou kartu, nepošle žádnou.
Obrázek karty Útěk Útěk (**): Zahráním této karty se hráč může vyhnout i kartě mířené na více hráčů (Kulomet, Indiáni apod.).

 

Editor: Emiliano Sciarra Ilustrace: Alberto Bontempi, et al.

Výrobce a distributor pro ČR:
ALBI Česká republika a. s.
Thámova 13
186 00 Praha 8
Infolinka : +420 737 221 010
www.albi.cz

BANG!® The Valley of Shadows™
Copyright © MMXIV
daVinci Editrice S.r.l.
Via C. Bozza, 8
06073 Corciano (PG) - Italy
All rights reserved.

RABEK.cz - genealogie, tvorba webů - logo