Zvolte jazyk

RABEK.cz - genealogie, tvorba webů - logo

DIVOKÝ ZÁPAD / WILD WEST SHOW - OFIC. ROZŠ. HRY BANG!
Bang! Wild West Show je další malé rozšíření populární karetní hry Bang!. Obsahuje 18 karet, z nichž 8 jsou nové postavy a zbylých 10 tvoří balíček podobný High Noon a Fistful of Cards. Tento nový však podléhá jiným pravidlům.

OBSAHUJE:

  • 8 postav
  • 10 speciálních karet
  • 4 karty pravidel
  • 2 přebalové karty

HRA:

Přidejte postavy z této sady k ostatním postavám ve hře BANG!. Před začátkem dejte stranou kartu s názvem Divoký západ. Ostatní karty zamíchejte a vytvořte z nich oddělený, lícem dolů ležící balíček. Poté přidejte kartu Divoký západ dospodu tohoto balíčku (DZ balíček) a balíček umístěte doprostřed stolu.

Hra probíhá jako obyčejně,s následujícími úpravami. Když zahrajete „Diligenza (dostavník)“ nebo „Wells Fargo“, vezměte si DZ balíček a položte jej před sebe. Otočte vrchní kartu a přečtěte nahlas její efekt.

Tento efekt nyní platí, dokud není zahrána nová karta „Diligenza“ nebo „Wells Fargo“. Kdokoli zahraje další „Diligenza“ nebo „Wells Fargo“, odkryje novou vrchní kartu z DZ balíčku, která nahradí kartu předchozí atd. Předchozí kartu odstraňte ze hry.

Vyjímka: Jakmile je odhalena karta s názvem Divoký západ, zůstává ve hře až do konce hry a již nebude nahrazena.

8 KARET POSTAV

Big Spencer (9 životů): Začína s 5 kartami a nemůže zahrát kartu VEDLE!

Flint Westwood (4 životy): Během svého tahu může vyměnit jednu kartu ze své ruky za 2 karty náhodně vybrané z ruky jiného hráče.
Upřesnění: Kartu z ruky si hráč zvolí, nebere ji náhodně. Pokud má cílový hráč pouze jednu kartu, dostanete pouze jednu kartu.

Gary Looter (5 životů): Bere si všechny přebytečné karty odhozené ostatními hráči na konci jeho tahu.

Greygory Deck (4 životy): Na začátku svého tahu si může náhodně vzít 2 postavy, které nejsou ve hře a pouze ze základní hry. Má všechny schopnosti těchto dvou postav.
Upřesnění: Jediné možné použitelné postavy jsou ty ze základní hry. Na začátku svého dalšího tahu se rozhodnete, zda si chcete postavy ponechat nebo je vyměnit. Pokud se rozhodnete, že chce postavy vyměnit, musí vyměnit obě. Tato schopnost platí také na začátku hry.

John Pain (4 životy): Pokaždé když nějaký hráč otočí kartu, aby zjistil efekt karty (vězení, dynamit apod.), přidá si John Pain právě otočenou kartu do své ruky. Smí tak ale provést, jen pokud má v ruce méně než 6 karet.
Upřesnění: Karta získaná tímto způsobem nemůže být použita ihned, je nutné počkat, až skončí předchozí efekt. Například, pokud je to Pivo a vy ztratíte ve stejnou chvíli svůj poslední život, nemůžete schopnost Piva využít.

Lee Van Kliff (4 životy): Během svého tahu může odhodit BANG!, aby zopakoval efekt karty s hnědým okrajem, kterou právě zahrál.
Upřesnění: Karta s hnědým okrajem může být také další BANG! Každý efekt můžete opakovat pouze jednou. Jestliže opakujete efekt “Diligenza (dostavník)” nebo “Wells Fargo”, karta z balíčku DZ se změní jen poprvé. Pokud je ve hře Miss Susanna, opakovaný efekt se počítá jako jedna zahraná karta.

Teren Kill (3 životy): Vždy, když by měl být zabit, otoči kartu. Pokud to nejsou piky(♠), Teren zůstane na 1 životě a dobere si 1 kartu.
Upřesnění: Jestliže je otočení karty neúspěšné, nemůže Terence hrát kartu Pivo, aby ho zachránila.

Youl Grinner (4 životy): Než si dobere karty, tak hráči s více kartami v ruce než Youl, mu musí dát jednu kartu, kterou sami vyberou.


10 SPECIÁLNÍCH KARET

Bavaglio (Roubík)- Hráči nesmí mluvit (mohou gestikulovat, sténat, ...). Každý kdo promluví, ztrácí 1 život.

Bone Orchard (Hřbitov) - Na začátku svého tahu se všichni vyřazení hráči vrátí do hry s 1 životem. Role vyřazených hráčů zamíchejte a rozdejte náhodně.
Upřesnění: Hráči se do hry vrací stále. Proto zůstávají ve hře dokonce i poté, co je ukončen efekt Hřbitova, pokud jsou ještě stále ve hře.

Darling Valentine (Miláček Valentýn) - Na začátku svého tahu odhodí každý hráč všechny karty z ruky a stejný počet karet si dobere z balíčku.
Upřesnění: Hráč na tahu si po odhození a dobrání karet rovněž lízne 2 karty z balíčku jako obvykle.

Dorothy Rage (Zuřivá Doroty) - Hráč na tahu může jmenovat kartu a vybrat hráče, který ji musí zahrát (pokud ji má).
Upřesnění: Pokud přinucený hráč nemá zvolenou kartu, musí ukázat své karty v ruce. Jestliže ji má, musí ji zahrát jako by byl na tahu (rovněž pro počítání vzdálenosti), ale vy si vyberete cíl(-e), pokud to karta vyžaduje.

Helena Zontero (Helena Zontero) - Když přijde Helena do hry, otočte vrchní kartu z dobíracího balíčku: jsou-li to srdce(♥) nebo káry(♦), zamíchejte všechny aktivní role s vyjímkou šerifa a znovu je náhodně a tajně rozdejte. Každý hráč se podívá na svou novou roli.

Lady Rose of Texas (Lady Růže z Texasu) - Během svého tahu si může každý hráč vyměnit místo s hráčem po své pravici a ten tak přeskočí svůj nejbližší tah.
Upřesnění: Přeneste si své karty, postavu, roli i životy s sebou!

Miss Susanna (Madam Zuzana) - Během svého tahu musí každý hráč zahrát alespoň 3 karty. Hráč, který to neudělá, ztrácí 1 život.
Upřesnění: Tento efekt se neaplikuje na hráče, který přeskakuje svůj tah kvůli vězení.

Sacagaway (Sacagaway) - Všichni hráči hrají s odhalenými kartami v ruce (vyjma svých rolí!).

Showdown (Zúčtování) - Každá karta může být hrána jako by to byla karta BANG!. Každá karta BANG! MUSÍ být hrána jako by to byla karta Vedle!.
Upřesnění: Big Spencer může použít BANG! jako by to byla karta Vedle! a Lee Van Kliff může odhodit libovolnou kartu, aby využil svou schopnost.

Wild West Show (Divoký západ) - Cílem každého hráče se stává: “Zůstaň poslední ve hře!”.
Upřesnění: Efekt karty je podobný, jako by měl hráč splnit svůj cíl role Odpadlík. Avšak aktuální role zůstávají stejné: šerif nemůže jít do vězení, vyřazení Banditů přinese jako obvykle 3 karty jako odměnu, atp. Pokud je Šerif vyřazen, hra pokračuje dále. Vítězí pouze jednotlivec.

BANG WILD WEST SHOW

od Emiliana Sciarri
© 2010 daVinci Editrice S.r.l., Via T.Tittoni,3, I-06131 Perugia, Itálie. Všechna práva vyhrazena.

RABEK.cz - genealogie, tvorba webů - logo