Město duchů

vše ohledně tohoto rozšíření
Odpovědět
J.J.
Příspěvky: 12
Registrován: 01 led 2008, 23:36

Město duchů

Příspěvek od J.J. »

Mám možná trochu hloupou, ale podstatnou otázku. Pokud do hry vstupují duchové, "postavy vyřazené ze hry se na jeden tah vracejí do hry". Znamená to, že hned na začátku kola ožijí všichni vyřazení hráči a postupně, jak na ně dochází řada, opět vypadávají ze hry, nebo ožívají, až když na ně dojde řada?
Uživatelský avatar
dmitrijsadlo
Příspěvky: 19
Registrován: 11 zář 2008, 14:35

Příspěvek od dmitrijsadlo »

Ozivaji vzdy az na ne dojde rada.myslim ze je to i ve FAQ.
Jiricek
Příspěvky: 2
Registrován: 08 dub 2012, 20:24

Re: Město duchů

Příspěvek od Jiricek »

Zdravim
pokud je mesto duchu a ja vypadnu na dynamit jsem na tahu ? nebo se me mesto duchu netyka ?
timco
Příspěvky: 24
Registrován: 08 dub 2012, 11:53
Bydliště: Revúca

Re: Město duchů

Příspěvek od timco »

Jiricek píše:Zdravim
pokud je mesto duchu a ja vypadnu na dynamit jsem na tahu ? nebo se me mesto duchu netyka ?
No podľa mňa.Si na ťahu, potiahneš na Dynamit-BUM! zomrel si.Tým pádom skončil si hru a pokračuje ďalší hráč.
Jiricek
Příspěvky: 2
Registrován: 08 dub 2012, 20:24

Re: Město duchů

Příspěvek od Jiricek »

bere si vulture sam karty ducha ?
Hrošík97
Příspěvky: 133
Registrován: 11 úno 2012, 18:48

Re: Město duchů

Příspěvek od Hrošík97 »

Předpokládám, že ANO. Ve FAQ pro High Noon + Dodge City je psáno, že platí schopnosti postav Greg Digger a Herb Hunter, kteří taky mají schopnost, která platí jen když zemře nějaký hráč. Když platí u těchto postav, tak by logicky měla platit schopnost i u Vulture Sama. Takže si bere karty, které odhodí Duchové na konci jejich tahu.

Jen pro poznámku: Nikde jsem to nečetl, vyplývám ze zdravého rozumu, tím pádem to nemusí být pravda, ale na 75% bude.

Hledal jsem ve FAQ a pravidlech a tam to není (alespoň v českých verzích).

http://boardgamegeek.com/thread/23995/g ... ulture-sam" onclick="window.open(this.href);return false;

Tady je anglická diskuze, podle nich jsou dvě možnosti:
1. Karty dostane Vulture Sam, protože jsou duchové na konci jejich tahu považování za mrtvé. Dostane tedy všechny jeho karty (i ty vyložené).
2. Karty dostane Gary Looter, který dostává přebytečné karty, protože Duch má vlastně 0 životů a tím pádem karty ve fázi 3 odhodí a dostane je Gary Looter. A Vulture Sam dostane pouze jeho vyložené karty, protože ty se na konci tahu neodhazují a Gary Looter je dostat nemůže.

Tak to je výtah z té odkazované diskuze, hraj to, jak ti přijde lepší (v diskuzi spíš doporučovali 2. verzi, protože v 1. jim přijde Vulture Sam moc silný). ;) Doufám, že ti to pomůže.
MartaSkovi
Příspěvky: 51
Registrován: 18 dub 2012, 18:09

Re: Město duchů

Příspěvek od MartaSkovi »

Co se stane kdyz pri Mesto Duchu si da nekdo zivot? Nekde jsem slysel, ze ozije, tim ze si da napr. pivo a pokracuje normalne dal ve hre.... kde je pravda?
matewr
Příspěvky: 19
Registrován: 02 čer 2012, 22:23

Re: Město duchů

Příspěvek od matewr »

MartaSkovi píše:Co se stane kdyz pri Mesto Duchu si da nekdo zivot? Nekde jsem slysel, ze ozije, tim ze si da napr. pivo a pokracuje normalne dal ve hre.... kde je pravda?
Ahoj, je to tak ze obzivnout nemuzes. Pivo si muzes dat a tim vyuzit schopnost chucka wegama , ale po skonceni sveho tahu zase o zivot prijdes(ses duch tak to pivo tebou protece) :D
MartaSkovi
Příspěvky: 51
Registrován: 18 dub 2012, 18:09

Re: Město duchů

Příspěvek od MartaSkovi »

matewr píše:
MartaSkovi píše:Co se stane kdyz pri Mesto Duchu si da nekdo zivot? Nekde jsem slysel, ze ozije, tim ze si da napr. pivo a pokracuje normalne dal ve hre.... kde je pravda?
Ahoj, je to tak ze obzivnout nemuzes. Pivo si muzes dat a tim vyuzit schopnost chucka wegama , ale po skonceni sveho tahu zase o zivot prijdes(ses duch tak to pivo tebou protece) :D
A jak muzes ztratit jeden zivot kdyz zadny nemas?
matewr
Příspěvky: 19
Registrován: 02 čer 2012, 22:23

Re: Město duchů

Příspěvek od matewr »

MartaSkovi píše:
matewr píše:
MartaSkovi píše:Co se stane kdyz pri Mesto Duchu si da nekdo zivot? Nekde jsem slysel, ze ozije, tim ze si da napr. pivo a pokracuje normalne dal ve hre.... kde je pravda?
Ahoj, je to tak ze obzivnout nemuzes. Pivo si muzes dat a tim vyuzit schopnost chucka wegama , ale po skonceni sveho tahu zase o zivot prijdes(ses duch tak to pivo tebou protece) :D
A jak muzes ztratit jeden zivot kdyz zadny nemas?

tady to mas z oficialniho FAQ: X5. Může Chuck Wengam použít svou schopnost jako duch během Města duchů?
Obecně ne, nebo? duch vstupuje do hry bez životů. Nicméně pokud Chuck Wengam získá nějakým způsobem jeden nebo více životů (např. zahráním karet Pivo nebo Whisky), může svou schopnost použít.
A tady mas usek oficialnich pravidel o Meste duchu: Postavy vyřazené ze hry se na jeden tah vrací do hry. Líznou si 3 karty místo 2. Během svého tahu nemohou umřít. Na konci svého tahu jsou opět vyřazeny.
MartaSkovi
Příspěvky: 51
Registrován: 18 dub 2012, 18:09

Re: Město duchů

Příspěvek od MartaSkovi »

tady to mas z oficialniho FAQ: X5. Může Chuck Wengam použít svou schopnost jako duch během Města duchů?
Obecně ne, nebo? duch vstupuje do hry bez životů. Nicméně pokud Chuck Wengam získá nějakým způsobem jeden nebo více životů (např. zahráním karet Pivo nebo Whisky), může svou schopnost použít.
A tady mas usek oficialnich pravidel o Meste duchu: Postavy vyřazené ze hry se na jeden tah vrací do hry. Líznou si 3 karty místo 2. Během svého tahu nemohou umřít. Na konci svého tahu jsou opět vyřazeny.[/quote]

1) Takze on hraje na 1 kolo aji kdyz ma treba 2 zivoty jo? Bude vyrazenej?

2) a kdy hraci ozivaji, ve svem kole? a pak hned po svem kole umiraji, nebo kdyz karta prijde do hry?
matewr
Příspěvky: 19
Registrován: 02 čer 2012, 22:23

Re: Město duchů

Příspěvek od matewr »

MartaSkovi píše:tady to mas z oficialniho FAQ: X5. Může Chuck Wengam použít svou schopnost jako duch během Města duchů?
Obecně ne, nebo? duch vstupuje do hry bez životů. Nicméně pokud Chuck Wengam získá nějakým způsobem jeden nebo více životů (např. zahráním karet Pivo nebo Whisky), může svou schopnost použít.
A tady mas usek oficialnich pravidel o Meste duchu: Postavy vyřazené ze hry se na jeden tah vrací do hry. Líznou si 3 karty místo 2. Během svého tahu nemohou umřít. Na konci svého tahu jsou opět vyřazeny.
1) Takze on hraje na 1 kolo aji kdyz ma treba 2 zivoty jo? Bude vyrazenej?

2) a kdy hraci ozivaji, ve svem kole? a pak hned po svem kole umiraji, nebo kdyz karta prijde do hry?[/quote]

1) jo, je to tak
2) jo ve svem kole
fidloch
Příspěvky: 1
Registrován: 14 led 2015, 21:51

Re: Město duchů

Příspěvek od fidloch »

Mám jednu otázku, možná je to vysvětlěno v klasických pravidlech. Chci se zeptat, jestli duch může využít kromě abilit postavy i vyložené modré karty před ním, nebo zda je při smrti hned pálí, stejně jako svůj hand a proto žádné modré vyložené karty nemá. Mám na mysli třeba využití pistolí na určitou vzdálenost nebo kart Apaloosa. Díky za odpověď. F
Odpovědět