Nesrovnalost

vše ostatní o Bangu
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lájoš
Příspěvky: 17
Registrován: 16 pro 2005, 18:48
Bydliště: Bene

Nesrovnalost

Příspěvek od Lájoš »

Min. týden jsem si koupil rozšíření a našel jsem tam nějakou nesrovnalost (maj to i v angl. pravidlech) :

Bill Noface (akt. 2 životy) při Žízni bere 3 karty -to je OK. Ale co těch 5 karet při Příjezdu vlaku ?
Jak počítám, tak počítám 1 základ + 2 za životy + 1 bonusová = 4

Dále, teď si přesně nevzpomínám ale mám tušení že Pixie Pete v českém výtisku bere pouze 3 karty.


Dále : směry při efektech - jak hrajete Dynamit a Hokynářství ?
Tady na foru je proti směru (což je u Hokynářství spravedlivější) ale v pravidlech je po směru... Dnes jsme hráli Dynamit "po směru" a je to větší dras?árna než naopak.

Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
srab
Site Sherif
Příspěvky: 610
Registrován: 30 kvě 2005, 09:11
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesrovnalost

Příspěvek od srab »

[quote:0b24a6ec23="Lájoš"]Min. týden jsem si koupil rozšíření a našel jsem tam nějakou nesrovnalost (maj to i v angl. pravidlech) :

Bill Noface (akt. 2 životy) při Žízni bere 3 karty -to je OK. Ale co těch 5 karet při Příjezdu vlaku ?
Jak počítám, tak počítám 1 základ + 2 za životy + 1 bonusová = 4

Dále, teď si přesně nevzpomínám ale mám tušení že Pixie Pete v českém výtisku bere pouze 3 karty.


Dále : směry při efektech - jak hrajete Dynamit a Hokynářství ?
Tady na foru je proti směru (což je u Hokynářství spravedlivější) ale v pravidlech je po směru... Dnes jsme hráli Dynamit "po směru" a je to větší dras?árna než naopak.

Díky za odpověď.[/quote:0b24a6ec23]

S těma pravidlama ti nepovim mám starý. Dynamit a Hokynářství hrajem samozřejmě po směru .
Uživatelský avatar
Lájoš
Příspěvky: 17
Registrován: 16 pro 2005, 18:48
Bydliště: Bene

Příspěvek od Lájoš »

A co ty 2 postavy? (viz výše)
Anonymous

Příspěvek od Anonymous »

pri tych pravidlach je asi chyba, lebo je pri dvoch otazkach uplne ta ista odpoed, tak sa asi niekto pomylil a dal tam zlu odpoved
Yielder
Příspěvky: 16
Registrován: 23 čer 2006, 20:48

Příspěvek od Yielder »

V mých pravidlech je to takhle:

-------------------------------------------------------------------------------------
[b:792bf702ea]1. Kolik karet si lízne Bill Noface, když má 2 životy a ve hře je Žízeň nebo Příjezd vlaku?[/b:792bf702ea]
Pokud je ve hře Žízeň, Bill Noface si lízne 3 karty. Při příjezdu vlaku si lízne 5 karet.

[b:792bf702ea]2. Kolik karet si lízne Pixie, když má 2 životy a ve hře je Žízeň nebo Příjezd vlaku?[/b:792bf702ea]
Pokud je ve hře Žízeň, Pixie Pete si lízne 3 karty. Při Příjezdu vlaku si lízne 5 karet.
-------------------------------------------------------------------------------------

Mně to rovněž nedává smysl. Vypadá to tak, že Žízeň na obě postavy nemá vliv, kdežto Příjezd vlaku ano. A při Příjezdu vlaku u obou počty skutečně vycházejí na 4 karty.
Ale já osobně bych se řídil pravidly. Prostě si zapamatoval, že je to takhle.
Shark
Příspěvky: 3
Registrován: 22 črc 2006, 09:06

Příspěvek od Shark »

My to hrajeme tak, že vycházíme z anglického textu karty [i:e71dc67aae]Thirst[/i:e71dc67aae], kde se píše, ža hráč si dobírá pouze [u:e71dc67aae]první [/u:e71dc67aae]kartu, nikoli [u:e71dc67aae]druhou[/u:e71dc67aae].
Díky tomu si Bill Noface stejně jako Pixie Pete dobírají pouze jednu kartu, svou schopnost mohou použít postavy jako Pedro Ramirez nebo Jesse Jones (týká se první dobrané karty), zatímco takový Black Jack nikoli (jeho schopnost se týká druhé karty).
Odpadnou tím diskuse nad jednotlivými výjimkami a šance postav se do značné míry vyrovnají.
Zidane
Příspěvky: 33
Registrován: 24 čer 2006, 19:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zidane »

Efekty karet - všechny hrajem po směru, pokud tedy není Zlatá horečka :lol: Neboli u Dynamitu je to veselé - já ho třeba líznu, v dalším kole na něj lížu, nebouchnu, pošlu ho tomu, kdo bude hrát po mně a ten na něj líže hned, jak skončím tah a takhle to jede, dokud neudělá bum nebo ho někdo nezruší. V pravidlech je po směru, tak to hrajem po směru, proč v tom dělat větší mamlajs, než je nutno 8)
Odpovědět