Duch vs. Tieňový pištoľník [Zlatá Horúčka]

Česko Slovenské rozšíření BANG!
Odpovědět
Uživatelský avatar
MattRicks
Příspěvky: 57
Registrován: 23 úno 2013, 13:16

Duch vs. Tieňový pištoľník [Zlatá Horúčka]

Příspěvek od MattRicks »

Nazdár ľudia!
Nedávno som si kúpil Zlatú Horúčku. Hrá sa to úžasne, no narážame všetci na jeden konflikt, ktorý by som pre istotu chcel vyriešiť tu.

Aký je konkrétne rozdiel medzi vyradeným hráčom s kartou Duch pred ním, a vyradeným hráčom bez nej? Hráč bez nej by sa mal v rámci pravidiel dodaných v Zlatej Horúčke taktiež vraciať do hry - na svoj ťah si lízne 2 karty a nesmie končiť so žiadnymi kartami. Jediné, čo si môže nechať, sú nugety. V podstate to funguje ako Mesto Duchov v High Noone, no tu si berie len 2 karty, nie 3.

Môj osobný odhad (a ako sme to doteraz riešili) bolo, že vyradený hráč s kartou Duch sa ráta ako hráč, ktorého je možné zabiť iba tým, že je zbavený karty Duch. Môže ale teda mať pred sebou vyložené Modré a Zelené karty? Normálny tieňový pištoľník totiž nemôže...

Samozrejme že je tu potom ešte možnosť pre hráča vybrať si, čím chce byť, pretože všetky spôsoby oživenia majú svoje výhody a nevýhody...
Tieňový pištoľník: + schopnosť, + žiadne životy, - len na svoj ťah, - len 2 karty k dispozícii
Duch: + žiadne životy, + necháva si karty, - schopnosť
Mesto Duchov: + 3 karty, + žiadne životy, + schopnosť, - len na svoj ťah
Hřbitov: + 1 život, + necháva si karty, + schopnosť, + vráti sa o kolo neskôr do hry (ak sa nezmení WWS karta), + 2 karty (fáza 1), - dá sa (niekedy dosť ľahko) zabiť
Mŕtvy Muž: + 2 karty, + ďalšie 2 karty v rámci fázy 1, + schopnosť, - dá sa zabiť, - len prvý mŕtvy

Ak som sa hore zmýlil, tak ma opravte.
Vojta
Příspěvky: 21
Registrován: 03 led 2012, 23:21

Re: Duch vs. Tieňový pištoľník [Zlatá Horúčka]

Příspěvek od Vojta »

Ducha opravdu "zabijete" pouze tak, že odstraníte kartu Duch - třeba pomocí Paniky,Ragtimu, Cat Balou... Duch může mít před sebou vyložené karty (modré, zelené i vybavení) a lze ho tedy i dát do Vězení.
Odpovědět