Otázky na pravidla

Česko Slovenské rozšíření BANG!
C-Joe
Příspěvky: 24
Registrován: 25 pro 2011, 18:38

Re: Otázky na pravidla

Příspěvek od C-Joe »

Chci se zeptat :
1)Když už jsou poslední dva hráči jde hrát Útěk i na hromadné karty např. Indiáni Kulomet a podobně a jde hrát na karty jiné než bang ale se stejným účinkem třeba puška na bizony peprpox a podobně ? A to samé u postavy Mick Defender může hrát kartu vedle na hromadné karty když jsou jen dva ?

2)Dvojitá rána když je odražena Opětovnou palbou tak to je pořád za dva životy ?

3)Lemat- když hráč který má lemat vyzve někoho na duel může tam házet jaké karty chce až na vedle ? Calamity Jane s lematem může pořád vedle jako bang při svém tahu ?
Vojta
Příspěvky: 21
Registrován: 03 led 2012, 23:21

Re: Otázky na pravidla

Příspěvek od Vojta »

1. Na ty původně hromadné - Indiáni, Gatling atd... by to podle mě jít nemělo, i když jste zůstali dva. Na Spriengfield, Pušku na bizony atd. to jde.

2. Já myslím že jen za 1 život.

3. V tom duelu by hráč s Lematem mohl hrát jakoukoli kartu jako Bang! pouze tehdy, je-li vyzývajícím (duel se odehrává v jeho tahu). Je-li vyzván jiným, pak ne. Calamity Janet samozřejmě může střídat Bang! a Vedle! jak chce, na to nemá Lemat vliv.
Uživatelský avatar
benabel
Příspěvky: 375
Registrován: 22 črc 2010, 20:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky na pravidla

Příspěvek od benabel »

Vojta píše:1. Na ty původně hromadné - Indiáni, Gatling atd... by to podle mě jít nemělo, i když jste zůstali dva. Na Spriengfield, Pušku na bizony atd. to jde.

2. Já myslím že jen za 1 život.

3. V tom duelu by hráč s Lematem mohl hrát jakoukoli kartu jako Bang! pouze tehdy, je-li vyzývajícím (duel se odehrává v jeho tahu). Je-li vyzván jiným, pak ne. Calamity Janet samozřejmě může střídat Bang! a Vedle! jak chce, na to nemá Lemat vliv.
1. iba na karty, ktorym cielite 1 hraca
2. 0 zivotov, ak je odvratena
3. ano, mohol hrat (kedze je napisane pouzit) iba ak hral on Duel pocas jeho tahu a smie tak ucinit iba raz za sve kolo. Calamity smie pouzit VEDLE ako BANG!. Prioritu ma schopnost, pred zbranou Lemat.
Don Dejf
Příspěvky: 2
Registrován: 15 led 2012, 11:01

Re: Otázky na pravidla

Příspěvek od Don Dejf »

Ctěl jsem se zeptat, tomahawk je bang na libovolné 2 hráče které si vyberu?
Mortak
Příspěvky: 20
Registrován: 13 led 2012, 11:05

Re: Otázky na pravidla

Příspěvek od Mortak »

Don Dejf píše:Ctěl jsem se zeptat, tomahawk je bang na libovolné 2 hráče které si vyberu?
No je to trochu jinak je to karta s efektem BANG! na vzdálenost 2 (jestli máš nebo nemáš nějaké zbraně, tak se do této vzdálenosti nezapočítávají prostě ze zbraně nestřílíš :) ).Máš prostě Tomahawk,který hodíš po hráči :) s tím že dohodíš až na vzdálenost 2 a samozřejmě to lze jen na jednoho hráče.

Jinak mě tak napadá, lze mu vyhnout Barelem, nebo vedle :?:
Uživatelský avatar
andy636
Příspěvky: 228
Registrován: 07 zář 2010, 18:02

Re: Otázky na pravidla

Příspěvek od andy636 »

Je to klasický bang, síce na vzdialenosť 2 takže aká koľvek karta s efektom Vedle (vrátane barelu).
Uživatelský avatar
jaahypo
Příspěvky: 21
Registrován: 24 čer 2011, 18:20

Re: Otázky na pravidla

Příspěvek od jaahypo »

chtěl bych se zeptat, jestli je "odhození" a "zahrátí" karet to stejné
Uživatelský avatar
andy636
Příspěvky: 228
Registrován: 07 zář 2010, 18:02

Re: Otázky na pravidla

Příspěvek od andy636 »

Nie. Zahratie znamená využitie efektu karty, zahodenie je napr Cat Balou! alebo karty odhodené v 3.fázy.
Arutha2321
Příspěvky: 6
Registrován: 27 úno 2011, 12:05

Re: Otázky na pravidla

Příspěvek od Arutha2321 »

Ja by som osobne nepovedal, že efekt Cat Balou sa ráta ako zahodenie kariet, zahodenia kariet podľa mňa musí byť z vôle hráča, čo ich zahadzuje, resp. na konci 3. kola.

Je ale dosť možné, že sa mýlim, každopádne tak to hráme my.
Uživatelský avatar
andy636
Příspěvky: 228
Registrován: 07 zář 2010, 18:02

Re: Otázky na pravidla

Příspěvek od andy636 »

Ale aký výraz by si potom dal pre zahodenie karty pomocou Cat Balou alebo Can Can?
Arutha2321
Příspěvky: 6
Registrován: 27 úno 2011, 12:05

Re: Otázky na pravidla

Příspěvek od Arutha2321 »

V manuále sa k symbolu pri Cat Balou píše: "Vezmi hráči (určeným tebou a odpovídajícím symbolu na kartě) buď náhodnou kartu z ruky nebo konkrétní kartu ze stolu. V obou případech ukořistěnou kartu odhoď do odhazovacího balíčku."

Tak neviem, asi "ukoristená" karta.
Uživatelský avatar
andy636
Příspěvky: 228
Registrován: 07 zář 2010, 18:02

Re: Otázky na pravidla

Příspěvek od andy636 »

to by sa hosilo skôr u Panike...
Ojoun
Příspěvky: 17
Registrován: 14 úno 2012, 16:14

Willy the Kid má lemat

Příspěvek od Ojoun »

Když má Willy the kid lemat,může zahrát libovolný počet jakýchkoli karet jako BANG?
(tzn. když mám Willy the Kid a lemat můžu použít třeba tři piva jako tři BANGy? :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Uživatelský avatar
andy636
Příspěvky: 228
Registrován: 07 zář 2010, 18:02

Re: Otázky na pravidla

Příspěvek od andy636 »

Nie - môžeš použiť raz za kolo pivo a potom už len bangy...
triktrak
Příspěvky: 3
Registrován: 04 led 2012, 12:01

Re: Otázky na pravidla

Příspěvek od triktrak »

karta ODMENA

1.) ak mi niekto "prideli" kartu ODMENA,  je mozne sa tejto karty nejako zbavit? Napr. zahranim PANIKA alebo CAT BALOU proti sebe samemu? (v PC verzii hry aj v iPade je mozne hrat uvedene karty aj "na seba")

2.) mozem ju pocas svojho tahu pred niekoho polozit a hned na to aj na neho zahrat BANG a tym ziskat odmenu?
Odpovědět