Postavy a HN

vše ohledně tohoto rozšíření
Odpovědět
smic
Příspěvky: 16
Registrován: 29 zář 2008, 10:36

Postavy a HN

Příspěvek od smic »

Mám dotaz, pročítal jsem si FAQ na těchhle stránkách a nějak to nechápu, může mi to někdo vysvětlit? píše se tam:
X1. Kolik karet si lízne Bill Noface, když má 2 životy a ve hře je Žízeň nebo Příjezd vlaku?
Pokud je ve hře Žízeň, Bill Noface si lízne 3 karty. Při Příjezdu vlaku si lízne 5 karet.

U Billa se píše, že si líže 1 kartu + 1 kartu za každé aktuální zranění, takže když má 2 životy (tak má aktuální zranění: 2). V normálním případě si líže tedy 3 karty, takže bych ještě pochopil tu žízen, že na něj neúčinkuje. Ale u Příjezdu vlaku se píše, že všichni lížou o 1 kartu navíc, tedy mi vychází 3 +1 navíc, to jsou čtyři. Proč se teda píše 5?

X2. Kolik karet si lízne Pixie Pete, když má 2 životy a ve hře je Žízeň nebo Příjezd vlaku?
Pokud je ve hře Žízeň,Pixie Pete si lízne 3 karty. Při Příjezdu vlaku si lízne 5 karet.

Stejně jako výše, u Peteho se píše, že si líže 3 karty místo dvou, takže bych taky ještě pochopil, že žízen na něj neúčinkuje, ale u Příjezdu vlaku bych tak bral, že si lízne 3 + 1 navíc, takže zase 4 a tam se píše pět...
nirman
Příspěvky: 11
Registrován: 10 dub 2010, 14:57

Příspěvek od nirman »

Nastesti je to v pravidlech tak neni duvod nad tim polemizovat :D Nikdo asi nevi proc to tak je.
Uživatelský avatar
benabel
Příspěvky: 375
Registrován: 22 črc 2010, 20:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benabel »

Bill Noface si tahne nasledovne:

normalna hra: 1 + X

pri vlaku: 1+X+1

pri zizni: maximum(1, 1+X-1)

X pocet zraneni
Odpovědět