Kde vzít Eldorádo?

první neoficiální rozšíření
Hrošík97
Příspěvky: 133
Registrován: 11 úno 2012, 18:48

Re: Kde vzít Eldorádo?

Příspěvek od Hrošík97 »

Tady je ten odkaz: http://www.bang.cz/cs/ke-stazeni/cat_vi ... orado.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Vždycky si vyber: jednu hru otáčej High Noon, další hru Fistful of Cards, potom třeba Eldorado. Rozhodně ne všechny tři v jedné hře. To se pak automaticky vyrušují karty z High Noon a Fistfulu atd. Hrobník patří mezi ostatní karty a taky se otáčí. Jakmile se otočí tak si ho Šerif vezme a vyloží před mrtvého hráče. Jak říkám, vše je v pravidlech, tak si je stáhni a přečti. Když pak něco nebudeš chápat, napiš. Taky jsem dřív nechápal Hrobníka a tak dále, přečetl jsem si pravidla a všechno mi bylo hned jasnější. :wink:

Jinak v tom download linku to máš tady na stránce v podmenu Ke stažení. Jsou tam karty i pravidla.
MartaSkovi
Příspěvky: 51
Registrován: 18 dub 2012, 18:09

Re: Kde vzít Eldorádo?

Příspěvek od MartaSkovi »

Hrošík97 píše:Tady je ten odkaz: http://www.bang.cz/cs/ke-stazeni/cat_vi ... orado.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Vždycky si vyber: jednu hru otáčej High Noon, další hru Fistful of Cards, potom třeba Eldorado. Rozhodně ne všechny tři v jedné hře. To se pak automaticky vyrušují karty z High Noon a Fistfulu atd. Hrobník patří mezi ostatní karty a taky se otáčí. Jakmile se otočí tak si ho Šerif vezme a vyloží před mrtvého hráče. Jak říkám, vše je v pravidlech, tak si je stáhni a přečti. Když pak něco nebudeš chápat, napiš. Taky jsem dřív nechápal Hrobníka a tak dále, přečetl jsem si pravidla a všechno mi bylo hned jasnější. :wink:

Jinak v tom download linku to máš tady na stránce v podmenu Ke stažení. Jsou tam karty i pravidla.

v Pravidlech od HighNoon nebo Fistul je receno, ze se to da i promichat.... takze tim padem vznikne jeden balicek. Vy hrajete 3 oddeleny balicky a stridate to jo? Tak to lze promichat at to je nahodne... nebo uz se da vytvorit jeden balicek rozsireni, kde se vzdy rozsireni bude stridat, tedy bude postupne ne? A nic se pritom nevyrusi.

No a kdyz se Hrobnik otoci a zadny hrac neni mrtvy???
Hrošík97
Příspěvky: 133
Registrován: 11 úno 2012, 18:48

Re: Kde vzít Eldorádo?

Příspěvek od Hrošík97 »

Tak teď jsem si přečetl pravidla Hrobníka ještě jednou a musím se omluvit za moje vysvětlování, je to trochu jinak. Jakmile se otočí Hrobník, tak se nic neděje, ale pokud nějaký hráč zemře, když je Hrobník otočený, vezme si ho a hraje zase dál. Ale jen první hráč, který zemře při otočeném Hrobníkovi, ostatní se už do hry pomocí Hrobníka nevrací. Jinak má ještě různé speciální schopnosti a hraje se Šerifem a Pomocníky proti ostatním.

Tady máš jeho oficiální pravidla:
První hráč, který ztratí poslední život při této otočené kartě, není mrtev, ale stává se hrobníkem. Tuto kartu si vyloží před sebe jako kartu postavy. Úkolem hrobníka je škodit ostatním hráčům (i pomocníkům) za účelem jejich smrti a zůstat ve hře jako poslední se šerifem, bez pomocníků.
Hubenou postavu hrobníka je obtížné zasáhnout, neboť má permanentní Barel na pikovou barvu. Pokud na něj někdo vystřelí, výstřel ho mine, jestliže je první líznutá karta piková.
Hrobník si může v 1. fázi svého tahu líznout první kartu z ruky libovolného hráče. Jakékoli karty s efektem BANG nesmí používat ke střelbě (BANG, Kulomet, Úder, Springfield, Nůž, Derringer, Houfnice, Pepperbox, všechny karty, co mají hvězdičku efektu BANG, nepoužívá na střelbu, ale může je použít jako katru VEDLE).
Nelze ho vyzvat na Duel a ani on sám nesmí hrát Duel.
Pokud je některý z hráčů zasažen jiným hráčem, vezme Hrobník, mimo svůj tah, od zasaženého jednu kartu (z ruky nebo vyloženou), kterou si ponechá. Nemá-li zasažený hráč žádnou kartu, ztrácí další život.
Jinak se vše řídí podle obvyklých pravidel (tzn. všechny ostatní karty používá jako jiní hráči, lze na něj hrát Vězení, Dynamit, Bang,…atd.)
(Karta Hrobník se zpět do balíčku nevrací).
Tak karty do sebe míchat můžeš a vytvořit z nich jeden balíček (třeba těch nejlepších z HN, AFoC, WWS a Eldorado). Ale rozhodně nedělej tohle: 4 balíčky a každé kolo otáčej každý z nich, takový zmatek, který ti v té hře vznikne si nedokážeš představit (věř mi zkoušel jsem to). My hrajeme takhle: Jedna hra HN, jak zemře Šerif a začne druhá hra, tak aby to bylo zajímavější zase hrajeme AFoC, pak zase další hru vybereme jeden balíček. Jinak pozor nepleť si hru a kolo. Taky můžeš ty balíčky dát postupně za sebe, ale vznikne ti balíček přesně 58 karet (18E + 15HN + 10WWS + 15AFoC), což je hodně a potom by ta hra musela být už hodně dlouhá, abys využil všechny.

Kdybys chtěl hrát všechny balíčky odděleně a každé kolo je všechny otáčet, musel bys udělat pořadí, které by nedělalo hru moc složitou, naopak víc zábavnou a karty by se nesměly vyrušovat mezi sebou (např. zaráz Město Duchů, Mrtvý Muž, Hrobník a Hřbitov, to by bylo hrozné) nebo tvořit smrtelné kombinace (např. Fistful a Pravé Poledne). Poslední podmínka: Karty nesmí být navzájem nesmyslné, tzn. pokud jedna říká, že nesmíš vystřelit Bang v tomto kole a druhá říká, že v tomto kole můžeš vystřelit Bang na soupeřovi karty a tím je zrušit (to byly karty Kazatel a Odražená střela). Tahle kombinace by stála za nic.

Až budu mít čas, zkusím takový balíček vytvořit, uvidíme třeba to bude i zajímavé. ;)
MartaSkovi
Příspěvky: 51
Registrován: 18 dub 2012, 18:09

Re: Kde vzít Eldorádo?

Příspěvek od MartaSkovi »

Aha, tak ja hraju zatim HN + FoAC mam na jedne hromadce (ty dve posledni karty ve spodu) zbytek promichany nahodne, kazde kolo se otaci jedno. Pak mam k tomu jeste dalsi rozsireni Divoky zapad, ktery mam vedle, ten se zase otaci zvlast pri dostavniku Deligneza a Well Fargo.

Takze mam celkem 2 hromadky HN + FoAC - otacim kazde kolo 1
DZ - pri zahrani D nebo WF

...hraju dobre?
Hrošík97
Příspěvky: 133
Registrován: 11 úno 2012, 18:48

Re: Kde vzít Eldorádo?

Příspěvek od Hrošík97 »

Tak určitě. Hraj to jak chceš, v podstatě jakákoliv kombinace je dobře. Ale někdy bys s tím mohl mít problémy.
MartaSkovi
Příspěvky: 51
Registrován: 18 dub 2012, 18:09

Re: Kde vzít Eldorádo?

Příspěvek od MartaSkovi »

Hrošík97 píše:Tak určitě. Hraj to jak chceš, v podstatě jakákoliv kombinace je dobře. Ale někdy bys s tím mohl mít problémy.
Myslis ze je mozne zkombinovat do jednoho balicku i DZ a hrat ho pouze 1 kolne? Pripadne i Eldorado? Myslis ze to tak lze?
Hrošík97
Příspěvky: 133
Registrován: 11 úno 2012, 18:48

Re: Kde vzít Eldorádo?

Příspěvek od Hrošík97 »

U WWS (DZ) by to bylo myslím si ještě lepší než otáčet jen u Dostavníku a Wells Fargo. Takhle by se ty karty pěkně rychle prostřídaly, to by bylo zajímavější. A Eldorado by se taky dalo otáčet každý kolo. Zkus to a uvidíš, třeba se s tou kombinací bude hrát dobře. ;) Ještě to promyslím a nějak k tomu upravím pravidla.
MartaSkovi
Příspěvky: 51
Registrován: 18 dub 2012, 18:09

Re: Kde vzít Eldorádo?

Příspěvek od MartaSkovi »

Hrošík97 píše:U WWS (DZ) by to bylo myslím si ještě lepší než otáčet jen u Dostavníku a Wells Fargo. Takhle by se ty karty pěkně rychle prostřídaly, to by bylo zajímavější. A Eldorado by se taky dalo otáčet každý kolo. Zkus to a uvidíš, třeba se s tou kombinací bude hrát dobře. ;) Ještě to promyslím a nějak k tomu upravím pravidla.
jojo, proste to zamicham vse do jednoho, vyberu pouze ty karty co maji byt na spod posledni (tedy 3 karty ze 3 ruznych rozsireni) dam je dolu nejak tak, aby treba bylo videt, ze jsou posledni (trebe svisle) a na to ten velkej balicek vsech doplnujicich karet a kazde kolo jednou otocit...... ok?
MartaSkovi
Příspěvky: 51
Registrován: 18 dub 2012, 18:09

Re: Kde vzít Eldorádo?

Příspěvek od MartaSkovi »

MartaSkovi píše:
Hrošík97 píše:U WWS (DZ) by to bylo myslím si ještě lepší než otáčet jen u Dostavníku a Wells Fargo. Takhle by se ty karty pěkně rychle prostřídaly, to by bylo zajímavější. A Eldorado by se taky dalo otáčet každý kolo. Zkus to a uvidíš, třeba se s tou kombinací bude hrát dobře. ;) Ještě to promyslím a nějak k tomu upravím pravidla.
jojo, proste to zamicham vse do jednoho, vyberu pouze ty karty co maji byt na spod posledni (tedy 3 karty ze 3 ruznych rozsireni) dam je dolu nejak tak, aby treba bylo videt, ze jsou posledni (trebe svisle) a na to ten velkej balicek vsech doplnujicich karet a kazde kolo jednou otocit...... ok?
...je to spravne???

BTW: mohl by mi je nekdo profesionalne udelat ty karty a poslat? - kolik by to stalo, kolik by kdo za ne chtel ??
Hrošík97
Příspěvky: 133
Registrován: 11 úno 2012, 18:48

Re: Kde vzít Eldorádo?

Příspěvek od Hrošík97 »

Jo je to v pohodě. Jak jsem říkal, nic není špatně (takže se nemusíš ptát na každou kombinaci), jen s některou kombinací by se mohlo hrát dobře a s některou hůř. To si už musíš sám vyzkoušet.
MartaSkovi
Příspěvky: 51
Registrován: 18 dub 2012, 18:09

Re: Kde vzít Eldorádo?

Příspěvek od MartaSkovi »

Hrošík97 píše:Jo je to v pohodě. Jak jsem říkal, nic není špatně (takže se nemusíš ptát na každou kombinaci), jen s některou kombinací by se mohlo hrát dobře a s některou hůř. To si už musíš sám vyzkoušet.
OK, dekuju... ted zpet k tematu ktere bylo kvuli tomuto zalozeno - KDE VZIT ELDORADO !!! Potreboval bych opravdu profesionalni uroven vytvoreni tohoto doplneni - kolik by za to nekdo chtel?
Barča97
Příspěvky: 1
Registrován: 28 srp 2012, 08:49

Re: Kde vzít Eldorádo?

Příspěvek od Barča97 »

Ahoj mohl by jsi mi taky poslat tu verzi ??? Můj email je BARCA.JIlCA@email.cz :wink:
Hrošík97
Příspěvky: 133
Registrován: 11 úno 2012, 18:48

Re: Kde vzít Eldorádo?

Příspěvek od Hrošík97 »

:D To je hrozný, ukaž trochu snahy a třeba si přečti, že se to dá stáhnout tady http://www.bang.cz/cs/ke-stazeni/doc_do ... o-v20.html. Jednodušeji už jsem to udělat nemohl. Je to napsaný snad hned na začátku, tak se podívám a vidím, ne? Příště se trochu snaž, práci za tebe nikdy nikdo dělat nebude. Když něco chceš, musíš projevit snahu. ;)
MartaSkovi
Příspěvky: 51
Registrován: 18 dub 2012, 18:09

Re: Kde vzít Eldorádo?

Příspěvek od MartaSkovi »

ja uz jsem si to davno precetl a udelal, ale myslel jsem ze by se toho nekdo ujal a vytisknul to i pro ostatni hrace, kteri takovy moznosti nemaji nebo to neumi, a proste si zaplati penize i za praci a ten dotycnej mu to posle a budou mit z toho uzitek oba.... ...tech verzi je totiz vice a vsechny takhle pekne jak Eldorado udelany nejsou, takze si je moc nevytisknes
Harvi
Příspěvky: 5
Registrován: 19 zář 2015, 11:32

Re: Kde vzít Eldorádo?

Příspěvek od Harvi »

čau jsem velký fanoušek Bangu !. nemohl bys mi poslat Eldorado mailem? prosím tě. můj mail je fifo.harvancik@gmail.com. fakt bych to chtěl. prosím tě. nešlo mi to stáhnout. vždy se mi to zastavilo na 60% a dále mi to nešlo.prosím tě. :?:
Odpovědět