Vyložené karty

vše ostatní o Bangu
Odpovědět
Uživatelský avatar
gigino
Příspěvky: 14
Registrován: 28 pro 2006, 00:33

Vyložené karty

Příspěvek od gigino »

Čest,
tak bych se vás chtěl zeptat, jestli můžu dávat modré karty i jiným hráčům (barel, zbraně). A jestli jo tak, hlavně u zbraní ... co s již vyloženou kartou. To mu ji jako můžu zahodit? Jako že bych mu vyměnil Remington s dostřelem 3 za Volcanic s dostřelem 1. :twisted: a nedostřelí na mě :P . Tak jak? raďte rádcové :wink: Dík
Uživatelský avatar
srab
Site Sherif
Příspěvky: 610
Registrován: 30 kvě 2005, 09:11
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyložené karty

Příspěvek od srab »

[quote:c7c645f6a7="gigino"]Čest,
tak bych se vás chtěl zeptat, jestli můžu dávat modré karty i jiným hráčům (barel, zbraně). A jestli jo tak, hlavně u zbraní ... co s již vyloženou kartou. To mu ji jako můžu zahodit? Jako že bych mu vyměnil Remington s dostřelem 3 za Volcanic s dostřelem 1. :twisted: a nedostřelí na mě :P . Tak jak? raďte rádcové :wink: Dík[/quote:c7c645f6a7]

Ne nemůžeš, z pravidel pro BANG!

[quote:c7c645f6a7]ZBRANĚ

Každý hráč může od začátku střílet hráče na vzdálenost 1, tedy hráče, kteří sedí hned po jeho pravici nebo levici (je to tím, že každý hráč od začátku hry třímá Colt45, ačkoli tato zbraň není znázorněná jakoukoli kartou).

Chtějí-li hráči střílet na větší vzdálenost, potřebují mít ve hře nějakou kartu zbraně. Tyto karty se poznají dle svého modrého okraje, černobílé ilustrace a čísla v hledáčku, které reprezentuje maximální dosažitelnou vzdálenost. Zbraň ve hře nahrazuje Colt45, dokud její karta není nějakým způsobem odstraněna (např. zahráním karty Panic! nebo Cat Balou). Hráč může mít ve hře pouze jednu kartu zbraně najednou: chce-li zahrát další zbraň, musí dříve vyloženou odhodit. Nezapomeňte, že ačkoli kdokoli nemá žádnou zbraň ve hře, postava stále třímá Colt45.[/quote:c7c645f6a7]

S modrýma kartama to fungíruje tak, že je můžeš vykládat jen před sebe. Je ale jedna karta, kterou je možno vyložit před jiného hráče a to je Vězení.
Uživatelský avatar
gigino
Příspěvky: 14
Registrován: 28 pro 2006, 00:33

Příspěvek od gigino »

Tak buď jsem blbý nebo mladý, ale prostě to v těch pravidlech nevidím. To že modré karty můžu vykládat jen před sebe s vyjímkou Vězení.
Já mám v pravidlech:
[i:1dcfec10d7]2. Zahrání hracích karet: Hráč může zahrát karty ku svému prospěchu nebo proti jiným hráčům ve snaze vyřadit je ze hry. [/i:1dcfec10d7]

Když vyložím nějakou modrou nebo zelenou kartu, tak už si ji nemůžu vzít spátky na ruku jen tak, že ne. Ale můžu si ji vzít Panickem? Asi ne, když Panick platí na hráče ve vzdálenosti 1, že. Ale teoreticky bych ji mohl discardout Cat Balou, jo?
Uživatelský avatar
srab
Site Sherif
Příspěvky: 610
Registrován: 30 kvě 2005, 09:11
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od srab »

[quote:8290dfd7b1="gigino"]Tak buď jsem blbý nebo mladý, ale prostě to v těch pravidlech nevidím. To že modré karty můžu vykládat jen před sebe s vyjímkou Vězení.
Já mám v pravidlech:
[i:8290dfd7b1]2. Zahrání hracích karet: Hráč může zahrát karty ku svému prospěchu nebo proti jiným hráčům ve snaze vyřadit je ze hry. [/i:8290dfd7b1]

Když vyložím nějakou modrou nebo zelenou kartu, tak už si ji nemůžu vzít spátky na ruku jen tak, že ne. Ale můžu si ji vzít Panickem? Asi ne, když Panick platí na hráče ve vzdálenosti 1, že. Ale teoreticky bych ji mohl discardout Cat Balou, jo?[/quote:8290dfd7b1]

Nemůžeš si ji vzít zpět na ruku vůbec! Panikou si ji vzít můžeš, ale jen v případě, že na toho člověka "vidíš". Cat Balou tu kartu může zahodit na jakoukoliv vzdálenost.
Uživatelský avatar
gigino
Příspěvky: 14
Registrován: 28 pro 2006, 00:33

Příspěvek od gigino »

Nedám ti pokoj 8) . Když zahraju Tequilu tak můžu vybrat i sám sebe. Co když zahraju Rag Time nebo Conestago??? Taky můžu vybrat sám sebe a vzít si tak vyloženou kartu na ruku (symbol je stejný jak u Tequly ... klobouček :D )?? Jedná se mi o to, že když budu hrát za Jasého (a přikláním se k tomu, že může vyřazovat karty pouze ze stolu) vyhnul bych se zahození Volcanicu k tomu, abych mohl vyložit a zahodit jiné zbraně. Volcanic si vemu na ruku, vyložím jiné zbraně, vyhodím je, doberu karty a nakonec zase vyložím Volcanic a pálím jak zběsilý :D . Ha co ty na to????
Uživatelský avatar
srab
Site Sherif
Příspěvky: 610
Registrován: 30 kvě 2005, 09:11
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od srab »

[quote:717a5d95a4="gigino"]Nedám ti pokoj 8) . Když zahraju Tequilu tak můžu vybrat i sám sebe. Co když zahraju Rag Time nebo Conestago??? Taky můžu vybrat sám sebe a vzít si tak vyloženou kartu na ruku (symbol je stejný jak u Tequly ... klobouček :D )?? Jedná se mi o to, že když budu hrát za Jasého (a přikláním se k tomu, že může vyřazovat karty pouze ze stolu) vyhnul bych se zahození Volcanicu k tomu, abych mohl vyložit a zahodit jiné zbraně. Volcanic si vemu na ruku, vyložím jiné zbraně, vyhodím je, doberu karty a nakonec zase vyložím Volcanic a pálím jak zběsilý :D . Ha co ty na to????[/quote:717a5d95a4]
No nic o tom nikde není, ale muj názor je naco si brát sobě něco, když můžu vzít jakoukoliv jinou modrou treba zrovna zbran a stejnak ji budes potom zahazovat. Takhle jsi vyplejtval kartu s rag timem a jeste jsis vzal vlastni kartu :)

A jak jsem zjistil o Vulcanicu to neni.
Odpovědět