Otočení zelených karet ve vězení

pravidla a nejčastěji kladené otázky
Odpovědět
shadowsworld
Příspěvky: 1
Registrován: 31 srp 2012, 11:59

Otočení zelených karet ve vězení

Příspěvek od shadowsworld »

Zdravím ve spolek. Nenašel jsem to nikde jinde, tak píšu sem. Když jsem ve vězení, nabijou se mi karty se zelným okrajem? Například si vyložím zelené vedle, někdo mi dá vězení a já neuspěju při lízaní, takže jsem ve vězení, nabijou se mi karty se zeleným okrajem, které jsem si minule vyložil?
Uživatelský avatar
andy636
Příspěvky: 228
Registrován: 07 zář 2010, 18:02

Re: Otočení zelených karet ve vězení

Příspěvek od andy636 »

Zelené karty sa nabíjajú ihneď ako skončíš ťah, takže pred tým než ťa dajú do vezenia.
Uživatelský avatar
MattRicks
Příspěvky: 57
Registrován: 23 úno 2013, 13:16

Re: Otočení zelených karet ve vězení

Příspěvek od MattRicks »

andy636 píše:Zelené karty sa nabíjajú ihneď ako skončíš ťah, takže pred tým než ťa dajú do vezenia.
Počkať, nemali by stáť jedno kolo pred hráčom vyložené? Pri klobúkoch a biblii by to mohlo veľa meniť pri hre.
MarKr
Příspěvky: 100
Registrován: 19 dub 2012, 01:51

Re: Otočení zelených karet ve vězení

Příspěvek od MarKr »

no...v pravidlech stojí, že vyložíš zelenou kartu a počínaje tvým příštím tahem ji můžeš použít. Což znamená že bibli, klobouky a další zelené karty s tímto efektem můžeš použít až ve chvíli, kdy jsi znovu na řadě.

K původnímu dotazu bych tedy řekl, že karty platí, i když na Vězení neměl srdcovou kartu, protože jsi na tahu, ale pouze přeskakuješ fázi 1 a 2...
Uživatelský avatar
andy636
Příspěvky: 228
Registrován: 07 zář 2010, 18:02

Re: Otočení zelených karet ve vězení

Příspěvek od andy636 »

Myslím že sa to tu už pár krát riešilo a bolo povedané že sa aktivujú na konci ťahu, takže neviem, ešte sa pozriem či sa o tom nepíše niekde vo FAQ, alebo inde.
MarKr
Příspěvky: 100
Registrován: 19 dub 2012, 01:51

Re: Otočení zelených karet ve vězení

Příspěvek od MarKr »

fórum jsem celé neprojížděl, ale koukám do pravidel před sebou a tam stojí: "...Nezapomeňte, že pokud získáte kartu se zeleným okrajem pomocí karet jako Panika!, nemůžete ji použít v tomtéž tahu. Kartu musíte vzít do ruky, vyložit před sebe a s jejím použitím počkat do svého dalšího tahu."

dále pak

Příklad u karty Sombrero:
"Hráč, který je právě na tahu, před sebe vykládá kartu Sombrero. Počínaje svým dalším tahem ji může odhodit a získat efekt Vedle!"

Jasně z toho vyplývá, že karta se dá použít až když je hráč znovu na tahu - u většiny zelených karet je to jasné (houfnice, krytý vůz...), ale význam to dostává u karet jako Sombrero, Stetson, Železný plát...
Uživatelský avatar
benabel
Příspěvky: 375
Registrován: 22 črc 2010, 20:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Otočení zelených karet ve vězení

Příspěvek od benabel »

Zelene karty. Nejde pouzit ich efekt v kole, ktorom ste ich zahrali.

Obranne zeleen karty je mozne hrat od tahu dalsieho hraca v poradi (alebo vo vasom extra kole - Vendeta, Don Bell).

Neobreanne karty az od vásho najblizsieho kola.
Odpovědět