Počet karet pro šerifa

vše ostatní o Bangu
Odpovědět
Bollek
Příspěvky: 1
Registrován: 02 čer 2021, 17:43

Počet karet pro šerifa

Příspěvek od Bollek »

Mám poměrně jednoduchý dotaz. Kolik karet na začátku hry dostane šerif?

Česká pravidla jsou v tomhle dost konkrétní (šerif má jeden život navíc, ale karet dostane také tolik, kolik má nábojů na kartě postavy). Když se ale podívám do anglických nebo italských pravidel, už to tam takhle jednoznačné není. Spíše bych se podle nich přikláněl ke druhé možnosti. (o jednu kartu navíc) Dokonce jsem i našel několik verzí této části pravidel.

Napadlo mě, jestli se toto pravidlo kdysi nezměnilo spolu s některou novou verzí hry. Tak jak je to správně? Byla by to celkem zásadní změna.
Uživatelský avatar
andy636
Příspěvky: 228
Registrován: 07 zář 2010, 18:02

Re: Počet karet pro šerifa

Příspěvek od andy636 »

V anglickej verzii je rozdiel medzi aktuálnou:
Shuffle the playing cards, and give each player as many cards, face down, as the bullets he has.
a 2. verziou hry:
Shuffle the 80 playing cards, and give each player as many cards, face down, as the bullets represented on his character card.
To v kombinácii s faktom, že novšia anglická verzia používa žetóny namiesto zadnej strany postáv naozaj naznačuje, že došlo k zmene. Nemecká verzia je v tomto dokonca explicitnejšia, keďže náboje rovno nazýva žetónmi.

Prečo česká verzia vybočuje, to neviem. Je možné, že prevzali preklad zo staršej verzie a nevšimli si zmeny.
Odpovědět