Překlad rozšíření Peterson pack

od Bangu po poslední Pivo
Odpovědět
Uncle Will
Příspěvky: 48
Registrován: 01 zář 2016, 13:11

Překlad rozšíření Peterson pack

Příspěvek od Uncle Will »

Ahoj, příznivci této skvělé hry. Rozhodl jsem se podpořit komunitu a udělat překlad jednoho rozšíření - Peterson packu. Jedná se o moji překladatelskou prvotinu, proto prosím o shovívavost. Pokud budete mít nějaké výhrady k překladu, napište do diskuze.
Co se týká samotného rozšíření, vytvořil ho R. Peterson v roce 2006. Originál je dostupný zde:http://bangcardgame.blogspot.com/2011/0 ... icial.html
Blog samotný provozuje Martin Pulido. Jedná se o velmi zajímavou stránku, doporučuji navštívit.
Peterson pack funguje stejně jako High Noon, Fistful nebo O.K.Corral.
Samotný překlad:
Brokovnice s upilovanou hlavní(Sawed-Off Shotgun)
Můžete střelit dva hráče sedící vedle sebe jednou kartou Bang!, pokud jsou oba na dostřel.

Starý Přehazovač(Old Switcheroo)
Před fází 1 si můžete vyměnit všechny svoje karty za karty jiného hráče(všechny karty, včetně těch na stole).

Vězeňská přestávka(Prison Break)
Všichni vězni jsou volní. Hráč/i, kteří jsou uvězněni, musí zahrát kartu Vedle! nebo ztratit 1 život. Když nikdo není ve Vězení, hráči se musí bránit proti uprchlým pomocí otočení karty.♠ = zásah.

Nový Šerif ve Městě(New Sheriff in Town)
Když jste Pomocník a zabijete Šerifa, stanete se novým Šerifem. Doplníte si životy na maximum a dostanete všechny Šerifovy karty(z ruky i ze stolu).

Železná vůle(Iron Will)
Vždy, když máte ztratit nějakou kartu, můžete si vybrat, kterou kartu ztratíte.

Buch!!!(Kaboom)
Když máte v ruce Dynamit, můžete si vybrat, u koho začne. Dynamit začne účinkovat, když onen hráč přijde na tah. U tohoto hráče exploduje v případě jakýchkoli otočených ♠ . Dále už účinkuje normálně.

Mateřská zátěž(Mother Load)
Na počátku svého tahu můžete použít jakoukoli kartu jako Hokynářství, avšak pouze jednou. Ostatní hráči si ale karty nevybírají. Vy rozhodujete, kdo dostane kterou.

Rychlý tah(Quick Draw)
Můžete hrát karty se symbolem „odhoď ještě jednu kartu“ bez odhození ještě jedné karty.

Zpětná palba(Returning Fire)
Pokaždé, když jste zasaženi, otočte kartu. Když máte ♥ nebo ♦, hráč, který vás zasáhl, musí zahrát kartu Vedle, nebo ztratit jeden život.

Cikánská růzě(Gypsy Rose)
Můžete se jednomu hráči podívat do karet.

Zelený zábles(Green Flash)
Můžete hrát zelené karty hned, bez „nabíjení“.

Hazard(Hazard)
Když si musíte otočit kartu(Dynamit, Vězení, Barel, atd.), můžete ji nahradit kartou za své ruky a použít ji jako výsledek.
(pozn. Název odkazuje na postavu Matthewa Hazarda z Boot Hillu.)

Pokerová kombinace(Poker Hand)
Každý vybere 2 karty ze svojí ruky a lízni si 3 další karty. Hráč/i s nejlepší kombinací si doplní všechny životy a ponechají si karty, které si vybrali k této minihře. Ostatní hráči musí svoje karty, vybrané do této minihry, odhodit.

Výměna( Spit Shake)
Můžete dát jinému hráči jednu ze svých karet. Hráč vám musí dát zase jednu svoji. Je dovoleno vrátit kartu, kterou jste dostali.

Šmírák Tom(Peeping Tom)
Na začátku svého tahu otočte kartu. Když je to 2-9 ♥ , můžete se podívat roli nějakého jiného hráče.

Banditská unie(Outlaws Unity)
Šerif pomalu přikazuje následující: „Všichni zavíráme oči. Všichni banditi otvírají oči, aby se poznali. Banditi zavírají oči. Všichni otvírají oči.

Odškodnění(Rapture)
První člověk, který umře, dostává nabídku, že bude v příští hře šerifem.
(pozn. Toto dle mého soudu nedává smysl jako otáčecí karta, jedná se spíše o tzv. house rule- domácí pravidlo)

Indiánský Poker(Indian Poker)
Každý si lízne kartu a přidrží si ji na čele tak, aby každý kromě něho viděl její hodnotu. Každý hráč se může rozhodnout s kartou vstoupit do hry, nebo ji odhodit(a tím se hry nezúčastnit). Když jsou všichni rozhodnutí, ukažte si navzájem neodhozené karty. Majitel nejvyšší karty si bere všechny karty z rukou poražených. Pořadí: A♥-♦-♣-2♠

Pokud byly v pravidlech nějaké nejasnosti, pozměnil jsem drobně původní text, aby to vyznívalo jednoznačně.. Týká se to zejména Poker Hand a Mother Load.
Výjimkou je karta Indian Poker. Její popis jsem značně rozšířil, aby byl srozumitelný a jednoznačný i pro ty, kteří nikdy původní Indiánský Poker nehráli.
Ferco
Příspěvky: 26
Registrován: 25 led 2018, 13:42

Re: Překlad rozšíření Peterson pack

Příspěvek od Ferco »

Dá sa to niekde stiahnuť?
Uncle Will
Příspěvky: 48
Registrován: 01 zář 2016, 13:11

Re: Překlad rozšíření Peterson pack

Příspěvek od Uncle Will »

Na původní verzi je odkaz na začátku. A jestli myslíš překlad, tak jsem zatím žádnou stahovatelnou věc neudělal. Ona ta grafika původní verze je stejně taková nijaká.
Ferco
Příspěvky: 26
Registrován: 25 led 2018, 13:42

Re: Překlad rozšíření Peterson pack

Příspěvek od Ferco »

Link som skúšal, ale na stiahnutie potrebuješ oprávnenie, o ktoré som žiadal asi pred mesiacom som stále nedostal, zdá sa mi že bangcardgame.blogspot.com je mŕtva :cry:
Uncle Will
Příspěvky: 48
Registrován: 01 zář 2016, 13:11

Re: Překlad rozšíření Peterson pack

Příspěvek od Uncle Will »

Bohužel se ti to nezdá :cry:
Jde to získat i přes google obrázky, stačí zadat: Bang! Peterson pack
K samotnému překládání jsem si tehdy vystačil pouze s okopírovaným popisem
Freddy Krueger
Příspěvky: 61
Registrován: 26 úno 2015, 18:20

Re: Překlad rozšíření Peterson pack

Příspěvek od Freddy Krueger »

Pokud bude zajem predelam preklad do karet
loupacek
Příspěvky: 44
Registrován: 29 zář 2011, 14:03

Re: Překlad rozšíření Peterson pack

Příspěvek od loupacek »

Jo klidně přwedělej, az to bude hnedka tisknu :D
Uncle Will
Příspěvky: 48
Registrován: 01 zář 2016, 13:11

Re: Překlad rozšíření Peterson pack

Příspěvek od Uncle Will »

To by bylo moc super, sám se těším :D
Uncle Will
Příspěvky: 48
Registrován: 01 zář 2016, 13:11

Re: Překlad rozšíření Peterson pack

Příspěvek od Uncle Will »

Ahoj, po víc než roce jsem si vzpomněl na svůj překlad a vysázel ho do původní grafiky.
Dále jsem vytvořil karty rubu, které v originální verzi chyběly. Když už jsem na tom pracoval, zahrnul jsem i množství dalších karet. Jsou posbírané z mnoha koutů sítě a většina z nich nikdy dříve nebyla publikována v tisknutelné podobě. Taky jsem přidal pár prázdných, aby si každý mohl pohodlně navrhnout svoje vlastní.

Moje dílo naleznete zde: https://uloz.to/file/b5c8TJMHOGCe/bang- ... sireni-pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
heslo:mustang

Bangu zdar!
Odpovědět