Všechny karty

vše ohledně stránek BANG.cz
Odpovědět
L@rson
Příspěvky: 6
Registrován: 19 črc 2015, 07:28

Všechny karty

Příspěvek od L@rson »

Ahoj,
chtěl bych si koupit úplně všechna rozšíření a s nimi tedy i všechny karty. Zde na webu a i na stránkách prodejců her jsem narazil na pět speciálních karet (Pouta, Nová identita, Claus the Saint, Johny Kish, Uncle Will), první dvě by se měl vztahovat k rozšíření High Noon a další tři k Fistful. Otázka tedy zní: když si koupím v obchodě rozšíření s těmito názvy, budou v balíčcích i tyto karty? :?: Nebo kde mám těchto pět karet sehnat? :?:
Předem díky za odpověď. :)
lukasbuchacek
Příspěvky: 11
Registrován: 21 bře 2015, 11:45

Re: Všechny karty

Příspěvek od lukasbuchacek »

http://www.modernihry.cz/bang-fistful-p-478.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Všechny tyhle karty jsou v rozšíření fistful. Jinak hodně štěstí se sháněním všeho, i když vše je asi pořád běžně dostupné. Jen tu Annie Versary jen tak asi nenajdeš. :o
L@rson
Příspěvky: 6
Registrován: 19 črc 2015, 07:28

Re: Všechny karty

Příspěvek od L@rson »

Ta Annie Versary je karta odkud? tu jsem myslím, ještě ani neviděl. :D
lukasbuchacek
Příspěvky: 11
Registrován: 21 bře 2015, 11:45

Re: Všechny karty

Příspěvek od lukasbuchacek »

Annie Versary je ze speciální edice k 10. výročí (Annie Versary... od slova Anniversary, výročí). Nejspíš se to k nám vůbec nedostalo do obchodů. Podle všeho to obsahuje základní hru, nějaké materiály neovlivňující přímo hru (podložky pod postavu na počítání životů....), pár postav vybraných napříč rozšířeními a speciálně pro tyto účely vymyšlenou postavu Annie Versary (4 životy, může použít cokoliv jako Bang!). Obrázek
Asi je to super sběratelský kousek, ale shání se opravdu blbě a není v tom podle mě nic moc extra navíc :D
L@rson
Příspěvky: 6
Registrován: 19 črc 2015, 07:28

Re: Všechny karty

Příspěvek od L@rson »

Jo, o tom rozšíření jsem už něco zaslechl. Je v něm něco extra speciálního? Myslím hrací karty nebo tak. A dá se to v ČR koupit? :D
lukasbuchacek
Příspěvky: 11
Registrován: 21 bře 2015, 11:45

Re: Všechny karty

Příspěvek od lukasbuchacek »

Extra speciálního je tam podle mého hledání na internetu jen ta postava a asi ty podložky, takže v podstatě nic, hrací karty by se měli shodovat se základním bangem v nějaké novější edici (nějak se pár karet možná měnilo, přesně to nevím). :D V čr jsem to nikde neviděl, v místním Albi to třeba ze všech rozšíření jediný není.
Uživatelský avatar
andy636
Příspěvky: 228
Registrován: 07 zář 2010, 18:02

Re: Všechny karty

Příspěvek od andy636 »

Okrem tejto postavy sú ešte 3 ďalšie ktoré vyšli v anglickej verzii Údolia tieňov ale nie u nás. Je možné, že ak vyjde nové rozšírenie Albi do českej verzie zahrnie aj tie 4 čo u nás nie sú. Čo sa týka rozdielov s novšou verziou Bang!-u, tak naozaj je to v podstate to isté len s grafickými zmenami (Napr. karty zbraní nemajú diery v okraji, nové ikony efektov, nový obrázok Bangov a Vedla...) + podložky s žetónmi životov (ale to sú zbytočnosti, stačili by malé žetóniky ako v Samurajskom meči)
lukasbuchacek
Příspěvky: 11
Registrován: 21 bře 2015, 11:45

Re: Všechny karty

Příspěvek od lukasbuchacek »

andy636 píše:Okrem tejto postavy sú ešte 3 ďalšie ktoré vyšli v anglickej verzii Údolia tieňov ale nie u nás. Je možné, že ak vyjde nové rozšírenie Albi do českej verzie zahrnie aj tie 4 čo u nás nie sú.

Už aby to bylo, těším se na postavu, která jednou za tah může zahrát Bang! jako Kulomet. Zajímavý odpadlík, i když zásah schytá i šerif, což je nejspíš další bezva role pro něj. A se Zlatou horečkou a valouny... :D Jinak jsou ty nový postavy celkem silný, ale neviděl bych to tak hrozně jako s Divokým západem (a pár jednotlivcema z jiných rozšíření...), i když jsem s nima nehrál a i na papíře se s nimi dají vymyslet poměrně šílené situace.
andy636 píše:Čo sa týka rozdielov s novšou verziou Bang!-u, tak naozaj je to v podstate to isté len s grafickými zmenami (Napr. karty zbraní nemajú diery v okraji, nové ikony efektov, nový obrázok Bangov a Vedla...) + podložky s žetónmi životov (ale to sú zbytočnosti, stačili by malé žetóniky ako v Samurajskom meči)
Možná taky udělali nový texty několika postavám (upřesnili vysvětlení na kartě, žádné změny schopností jako takových), a upřesnili pár pravidel. Jinými slovy... celkem sběratelská záležitost.
Uživatelský avatar
andy636
Příspěvky: 228
Registrován: 07 zář 2010, 18:02

Re: Všechny karty

Příspěvek od andy636 »

Tak tých postáv už je naozaj dosť, niekedy už mám pocit, že až príliš. Mimo to muselo by vôbec nejaké rozšírenie vyjsť aby doň začlenili aj tie postavy. Viem, že chvíľu sa zvažovalo rozšírenie Tombstone. A keď mala vyjsť tá výročná edícia, tak mi benabel poslal postavy z projektu na ktorom pracovali, ale aktuálne sa hovorí len o rôznych alternatívach ako Walking Dead alebo The Duel.
Wild West Show by sa asi ani nemal hrať s inými postavami, vraj je to moc nevyvážené. Ale tak je to také "party" rozšírenie, takže je to asi OK.
lukasbuchacek
Příspěvky: 11
Registrován: 21 bře 2015, 11:45

Re: Všechny karty

Příspěvek od lukasbuchacek »

Otázkou je, pokud něco v tomto stylu vyjde, zda to vydají jako novou edici údolí stínů (nebo jiného rozšíření?). Z neoficiálních rozšíření si úplně nedovedu žádné představit vydané, když jedním z nejlepších prvků byla vždy relativní jednoduchost, a i když mnoho neofic. rozšíření je dost zajímavých, často to přidává i hodně nových efektů a nejasností (Death Mesa a Robbers Roost). Někdo tady přemýšlel o Tombstone na základě potenciálního spoileru na obalu Zlaté horečky, tak nevim jestli je nějaká další věc nasvědčující vydání nebo přípravě něčeho takového nebo co by to obsahovalo. http://bang-blog-forum.2290712.n4.nabbl ... 73826.html
Uživatelský avatar
andy636
Příspěvky: 228
Registrován: 07 zář 2010, 18:02

Re: Všechny karty

Příspěvek od andy636 »

To si toho všimol aj niekto iný ako ja? Viem, že som to aj ja niekde písal, ale už neviem kde - zaujalo ma to hlavne vďaka samotnému Albi. Do komentárov na modernihry.cz napísali toto:
V češtině zatím žádné další rozšíření oficiálně nevyšlo. Od září se ale můžete těšit na nová a to na: Thombstone a Wild wild west.
Zdá sa však, že to rozšírenie už zrušili, pretože to písali v roku 2010...
lukasbuchacek
Příspěvky: 11
Registrován: 21 bře 2015, 11:45

Re: Všechny karty

Příspěvek od lukasbuchacek »

Všimlo si toho dost lidí, někde to bylo i tady. Bohužel teď vychází znovuvydání základního Bangu zabalené do toho a toho, pak ke každému dodělávají "dodge city"... Jediný Samurai sword, i když v podstatě taky kopie, přináší změny, které (podle mého názoru celkem dobře) řeší pár problémů se základní hrou (především vypadávání hráčů ze hry), a trochu se mění útočné karty, a pár dalších změn. Nakonec máme kostkovou hru a Face off, ale u kostek si zahraji radši jiné hry v tom stylu (king of tokyo), a Face off mě prostě nebavil, i když to je osobní preference. Takhle to ale vypadá, že se spíš soustředí na hledání nových cílových skupin pro hru, který to dřív kvuli tématu Wild West nějak nevzalo, než rozšiřování Bang!, i když po nových zprávách od r. 2010 jsem nějak dopodrobna nepátral. :D
Odpovědět