Molly Stark

od Apache po Willyho
Odpovědět
Gentleman
Příspěvky: 3
Registrován: 14 úno 2013, 00:28

Molly Stark

Příspěvek od Gentleman »

Ahoj, zapochyboval jsem, jestli hrajeme postavu Molly správně, tak se radši ptám.

Dosud ji hrajeme tak, že když mimo svůj tah zahraje či odhodí libovolnou kartu, jednu si lízne. Uplatňuje se na všechny karty (např. při zahrání úhybu si líže hned 2). A Molly je zatraceně silná.

Někde jsem na netu našel, že se schopnost Molly uplatňuje jen na karty BANG!, Vedle a Pivo - což by ji o něco oslabilo. Ale byla to snad jediná zmínka a jelikož tady na fóru Molly vlastní prostor nemá, radši se ptám.

Co všechno Mollinu schopnost spouští? BANGy, Vedle a Pivo jsou jasné. Ale co Úhyb a karty z Údolí stínů - Opětovná palba, Útěk, Obětavý skok? Co Poker? A Divoká banda - když odhodí BANG!, lízne kartu, to je jasné. Ale když odhazuje 2 karty?

A nakonec Zuřivá Dorothy - když Molly někdo donutí zahrát kartu mimo svůj tah, taky si líže kartu? Za BANG! asi ano, ale i za ostatní (Panika, Indiáni, Hokynářství)?

Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
benabel
Příspěvky: 375
Registrován: 22 črc 2010, 20:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Molly Stark

Příspěvek od benabel »

Molly Stark:

Za kazdu "dobrovolne" hranu, ci odhodenu kartu mimo svoj tah si potiahne 1 kartu.

To dobrovolne je je dolezite:

Hrane: Vedle, Opatovana Palba, Uhyb, Pivo, Utek, Obetavy Skok.
Odhodene: BANG karty (pri Dueli, Indianoch, Divokej Bande) .
Sirsi
Příspěvky: 1
Registrován: 28 pro 2017, 18:50

Re: Molly Stark

Příspěvek od Sirsi »

Chtěl bych si ujasnit jak je to s touto postavou a zelenými kartami - Bible, Železný plát, Stetson, Sombrero? Pokud je mám vyložené a použiji je při protivníkově útoku, beru si jako Molly kartu z balíčku? Podle mě asi jo, ale mate nás věta v pravidlech "Vedle, Pivo nebo Bang" (tím pádem by nešel použít ani Úhyb)
Díky za vyjasnění
Kubajz23
Příspěvky: 42
Registrován: 05 úno 2014, 15:27

Re: Molly Stark

Příspěvek od Kubajz23 »

Podle oficiálních pravidel nelze schopnost Molly Stark používat na zelené karty.
Johny222
Příspěvky: 55
Registrován: 23 říj 2021, 16:59

Re: Molly Stark

Příspěvek od Johny222 »

Molly Stark (4 životy) : Vždy, když mimo své kolo zahraje nebo dobrovolně vyřadí kartu Vedle, Pivo nebo BANG!, dobírá si 1 kartu z dobírajícího balíčku. Pokud vyřadí karty BANG! během Duelu, nemůže si za ně vzít náhradu, dokud Duel neskončí. Karty, k jejichž vyřazení je donucena kartami jako Cat Balou, Rvačka nebo Kankán, se nepovažují za dobrovolně vyřazené.

Takže schopnost můžeš požít pouze když hraješ Bang pivo a vedle.

Když hraješ duel tak musíš počítat Bangy které jsi během duelu odhodil a na konci duelu si za Bangy dobrat.

Na úhyb tato schopnost nefunguje stejně tak jako na zelené karty.
Kubajz23
Příspěvky: 42
Registrován: 05 úno 2014, 15:27

Re: Molly Stark

Příspěvek od Kubajz23 »

Tato schopnost na Úhyb funguje (lízne 2 karty místo jedné). Funguje taktéž při Útěku apod.
Odpovědět