Střelba do sebe

vše ostatní o Bangu
Odpovědět
michal.j
Příspěvky: 4
Registrován: 08 zář 2012, 21:25

Střelba do sebe

Příspěvek od michal.j »

Mám takový technický dotaz ohledně pravidel. Existují situace kdy je výhodné do sebe vystřelit, například pokud má člověk postavu, která když nemá kartu tak si lízne, a má v ruce vedle a chce se ho zbavit, nebo pokud chce, aby šerif nedostal 3 karty či člověk překáží spoluhráči ve střelbě a má poslední život... S tím souvisí můj dotaz: může člověk do sebe vystřelit kartou bang do sebe a případně na něj zahrát vedle. A s tím související dotaz: může člověk na konci tahu zahazovat více karet než do počtu svých životů?
Uživatelský avatar
andy636
Příspěvky: 228
Registrován: 07 zář 2010, 18:02

Re: Střelba do sebe

Příspěvek od andy636 »

Nie a nie. Sú síce karty ktoré môžeš použiť na seba (Cat Balou, Panika...), ale nemyslím si že toto je ten prípad. Na tomto fóre je to asi tisíc krát opakované = Nemôže sa dať večší počet než do života.
michal.j
Příspěvky: 4
Registrován: 08 zář 2012, 21:25

Re: Střelba do sebe

Příspěvek od michal.j »

S tím druhým ne souhlasím, spíše jsem se chtěl jen nezávisle ověřit. S tím prvním jsem na vážkách, jak se pak liší střelba bang, střelba speciální kartou a použití karty na sebe.
Hrošík97
Příspěvky: 133
Registrován: 11 úno 2012, 18:48

Re: Střelba do sebe

Příspěvek od Hrošík97 »

Jen na sebe (Panika, Cat Balou,...) jsou na to, aby jsi se zbavil karet jako Dynamit, Odměna,... a jiných karet před tebou, které hrají proti tobě. Zato takhle bys střílel z ruky na svou ruku.
michal.j
Příspěvky: 4
Registrován: 08 zář 2012, 21:25

Re: Střelba do sebe

Příspěvek od michal.j »

Tak dynamit snad před sebou během svého kola snad nikdy mít nebudu. Mne se na té argumentaci, ale nelíbí dělení hráče na ruku a vyložené karty. Z pravidel jsem měl vždy dojem že je hráč a ten má karty v ruce a vyložené karty, ale ne že to jsou dvě rozdílné věci, ale jen dva stavy téhož.
MarKr
Příspěvky: 100
Registrován: 19 dub 2012, 01:51

Re: Střelba do sebe

Příspěvek od MarKr »

Asi takhle, v pravidlech jsem to výslovně nenašel, ale to je podlemě proto, že s tímto nápadem asi nikdo nepočítal. Technicky vzato: Ano, Bang! se zahraje na hráče v dostřelu, a protože jsi hráč a (podle principu Paniky) jsi sám na sebe v dostřelu, ale podle mě je to nesmysl, protože se to příčí základní myšlence hry: Divoký západ...v kolika Westernech jsi viděl, jak někdo na sebe střílí a snaží se té střele vyhnout? :D
michal.j
Příspěvky: 4
Registrován: 08 zář 2012, 21:25

Re: Střelba do sebe

Příspěvek od michal.j »

Tak stále se do dá brát tak, že to je lest kdy se člověk tváří, že se sám zastřelí a na poslední chvíli mine.
MarKr
Příspěvky: 100
Registrován: 19 dub 2012, 01:51

Re: Střelba do sebe

Příspěvek od MarKr »

Tak brát se to dá všelijak :-) asi takhle: dva lidi ti tu nezávisle na sobě řekli, že se to asi nesmí. Nicméně je jen na tobě, jak budeš Bang hrát...když na začátku hry stanovíte, že se to může, pak je to dovoleno :-D Nicméně si myslím, že kdybys napsal na oficiální fórum (offiko bang fórum italské) tento dotaz, tak ti NEJSPÍŠ napíšou, že je to hloupost...
Ake jak říkám, je to na tobě, jak si určíš pravidla ;-)
Odpovědět