Big Spencer

od Apache po Willyho
Uživatelský avatar
benabel
Příspěvky: 375
Registrován: 22 črc 2010, 20:14
Kontaktovat uživatele:

Big Spencer

Příspěvek od benabel »

Má 9 životov a schopnos?:

Začína s 5 kartami ale nemôže zahra? Vedle!.
Raelag
Příspěvky: 3
Registrován: 24 bře 2011, 11:10

Re: Big Spencer

Příspěvek od Raelag »

A muze zahravat Uhyb nebo barel nebo klobouky? Smi vsechno krome Mancata a nebo vubec nic s efektem vedle?
david58
Příspěvky: 93
Registrován: 31 led 2011, 22:17

Re: Big Spencer

Příspěvek od david58 »

pouzivat nemoze iba kartu vedle uhyb a podobne moze
Uživatelský avatar
benabel
Příspěvky: 375
Registrován: 22 črc 2010, 20:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Big Spencer

Příspěvek od benabel »

BIG SPENCER NEMOZE POUZIVAT karty VEDLE!

ale môže používat:
  1. BARREL
  2. DOGDE(Uhyb)
  3. vsetky zelene obranne karty
Vojta
Příspěvky: 21
Registrován: 03 led 2012, 23:21

Re: Big Spencer

Příspěvek od Vojta »

Jak naložit s Big Spencerem, je-li ve hře High Noon Kocovina? Jeho schopností je přece vysoký počet životů, ale přece nejde, aby mu např. ze 7 životů na 1 kolo udělali 4 a pak to zase vrátili? Pochopil bych ale, kdyby během Kocoviny mohl hrát Vedle!
Mortak
Příspěvky: 20
Registrován: 13 led 2012, 11:05

Re: Big Spencer

Příspěvek od Mortak »

Tak podle mě počet životů a vlastnost jsou dva různý pojmy, a během kocoviny se žádný životy neodečítaj .. jenom schopnosti se ruší. Takže si myslím že díky tomu může Spencer používat vedle ... Jo prostě na něj má kocovina dobrej vliv ..
Uživatelský avatar
benabel
Příspěvky: 375
Registrován: 22 črc 2010, 20:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Big Spencer

Příspěvek od benabel »

KOCOVINA + BIG SPENCER = BIG SPENCER smie hrat karty VEDLE!
MarKr
Příspěvky: 100
Registrován: 19 dub 2012, 01:51

Re: Big Spencer

Příspěvek od MarKr »

Když jsem projížděl zde vyjmenované postavy, tak mě zaujalo, že u postavy Bill Noface někdo zmínil, že v pravidlech je napsáno "U každé schopnosti je uvedeno, kdy ji lze použít, ale hráč není povinen ji využít vždy, když k tomu má příležitost." U Billa to znamená, že když má plný počet životů, může nevyužít svou schopnost a líznout si normálně 2 karty....to by ale znamenalo, že Big Spencer by si mohl zvolit nevyužít svou schopnost a proto hrát karty Vedle! dle libosti.
Jak to tedy je? Je Spencer výjimka a svou schopnost musí použít vždy? Nebo se "nevyužití schopnosti" nevztahuje ani na postavu Bill Noface? Nebo je to ještě nějak jinak?
Hrošík97
Příspěvky: 133
Registrován: 11 úno 2012, 18:48

Re: Big Spencer

Příspěvek od Hrošík97 »

To mi přijde jako blbost. Žádné takové pravidlo jsem v životě neviděl. Možnost schopnost nevyužít je jen pokud je to přímo jasné z textu u karty např.: První kartu si může vzít s odhazovacího balíčku (Pedro Ramirez). Může, ale nemusí. Potom by tam slovo může nemělo význam. A omezení, že Big Spencer nemůže hrát Vedle by bylo také zbytečné. Opravdu nevím, kde jsi takovou pitomost četl (kdyžtak pošli odkaz jestli můžeš), ale není to pravda. :) :wink:
MarKr
Příspěvky: 100
Registrován: 19 dub 2012, 01:51

Re: Big Spencer

Příspěvek od MarKr »

No četl jsem to v pravidlech hry Bang!, která byla součástí Bang! Střely...

Druhá stránka, část s nadpiskem "Postavy" - stojí tam:
"Každá z postav má nějakou unikátní zvláštní schopnost, která ovlivňuje strategii hráče v průběhu hry. O tuto schopnost nelze v průběhu hry nijak přijít ani ji jakkoliv změnit. U každé schopnosti je uvedeno, kdy ji lze využít, ale hráč není povinen ji využít vždy, když k tomu má příležitost. Přehled schopností naleznete v kapitole Postavy.....atd."
Jsou to pravidla pro základní hru, takže ta část, že o schopnosti nelze přijít nepočítá s Kocovinou, ale ta podtržená část říká, že když schopnost nechci použít, tak nemusím. Když projedu schopnosti postav, tak většina z nich má takové schopnosti, které jsou jim prospěšné, a proto by nemělo smysl je nevyužívat, ale pár postav (Bill Noface, Claus the Saint, John Kirsh...) má schopnosti, které by bylo občas dobré nevyužít...
Hrošík97
Příspěvky: 133
Registrován: 11 úno 2012, 18:48

Re: Big Spencer

Příspěvek od Hrošík97 »

To je podle mě myšleno například: Mám Willyho the Kida a v ruce 5 Bangů, i když můžu zahrát kolik Bangů chci, tak zahraji jen jeden a tím nevyužiji schopnost i když můžu. Je to nějaké divné, tahle věta mě přijde sama o sobě divná, nejspíš chyba v překladu nebo tak nějak. Ale rozhodně nesmí Spencer používat Vedle atd. Prostě to nedomysleli. :D
Uživatelský avatar
benabel
Příspěvky: 375
Registrován: 22 črc 2010, 20:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Big Spencer

Příspěvek od benabel »

1. Schopnosti postav sa delia na povinne a dobrovolne, pasivne a aktivne. Dobrobolne mozes vykonat, povinne musis.

2. Chysta sa 5 verzia hry BANG! a tá prinesie so sebou spresnenie pravidiel BANG! v častiaach, ktoré neboli jasné. Mozno sa upravia i trochu texty postav.

3. Schopnosti základnej hry boli takmer všetky dobrovoľné (Black Jack, Luky Duke, Jourdonais, E Gringo (nom som si nie isty), Suzy Lafayette (tu tiez nie som si isty), ... ).
MarKr
Příspěvky: 100
Registrován: 19 dub 2012, 01:51

Re: Big Spencer

Příspěvek od MarKr »

Co se děje v případě Big Spencer + Ruská Ruleta? Přijde Spencer automaticky o 2 životy, nebo v tomto případě může použít Vedle?
MarKr
Příspěvky: 100
Registrován: 19 dub 2012, 01:51

Re: Big Spencer

Příspěvek od MarKr »

benabel píše:1. Schopnosti postav sa delia na povinne a dobrovolne, pasivne a aktivne. Dobrobolne mozes vykonat, povinne musis.
Takže třeba Apache Kid má svojí schopnost pasivní a zároveň povinnou nebo dobrouvolnou? Když je na něj vystřelen kárový Bang!, tak na něj prostě nemá efekt, ikdyby pro Apache Kida bylo výhodnější zahrát např. Úhyb a líznout si kartu?
drak.jk
Příspěvky: 1
Registrován: 27 dub 2012, 17:11

Re: Big Spencer

Příspěvek od drak.jk »

v tomto případě je to pro něj nevýhodná situace protože schopnost této postavi je poviná i v takové situaci jedíná výjmka je karta kocovina a zůčtování
Odpovědět