modre karty - vulcanic, winchester (vice BANGu)

od Bangu po poslední Pivo
Odpovědět
nerny
Příspěvky: 2
Registrován: 30 kvě 2007, 17:42
Bydliště: south moravia

modre karty - vulcanic, winchester (vice BANGu)

Příspěvek od nerny »

ahojte, muzete mi potvrdit jestli muzu hrat:
v ruce mam spoustu BANGu a PANIC kartu k tomu,
pred sebou vylozenou WINCHESTROVKU a davam 1. BANG na vzdaleneho hrace, pak si od hrace vedle me beru PANICEM vulcanic a pouziju ho (tim padem zahazuju winchestra) a dalsi BANGY palim na hrace vedle.


diky za odpoved
Uživatelský avatar
srab
Site Sherif
Příspěvky: 610
Registrován: 30 kvě 2005, 09:11
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele:

Re: modre karty - vulcanic, winchester (vice BANGu)

Příspěvek od srab »

[quote:3c82e55081="nerny"]ahojte, muzete mi potvrdit jestli muzu hrat:
v ruce mam spoustu BANGu a PANIC kartu k tomu,
pred sebou vylozenou WINCHESTROVKU a davam 1. BANG na vzdaleneho hrace, pak si od hrace vedle me beru PANICEM vulcanic a pouziju ho (tim padem zahazuju winchestra) a dalsi BANGY palim na hrace vedle.


diky za odpoved[/quote:3c82e55081]

Nemůžeš použít dvě zbraně za kolo, už jsi jednou vystřelil a to winchestrovkou. :twisted:
J.J.
Příspěvky: 12
Registrován: 01 led 2008, 23:36

Příspěvek od J.J. »

Hm. Asi to má logiku, nicméně v pravidlech pro základní Bang! jsem zákaz o použití dvou zbraní za kolo nenašel.
jurajz
Příspěvky: 9
Registrován: 13 čer 2008, 18:53

Re: modre karty - vulcanic, winchester (vice BANGu)

Příspěvek od jurajz »

[quote:19c69cb6fc="srab"][quote:19c69cb6fc="nerny"]ahojte, muzete mi potvrdit jestli muzu hrat:
v ruce mam spoustu BANGu a PANIC kartu k tomu,
pred sebou vylozenou WINCHESTROVKU a davam 1. BANG na vzdaleneho hrace, pak si od hrace vedle me beru PANICEM vulcanic a pouziju ho (tim padem zahazuju winchestra) a dalsi BANGY palim na hrace vedle.


diky za odpoved[/quote:19c69cb6fc]

Nemůžeš použít dvě zbraně za kolo, už jsi jednou vystřelil a to winchestrovkou. :twisted:[/quote:19c69cb6fc]
Ozaj som si nie isty touto skutocnostou. Podla mna popisana situacia mozna je. V pravidlach je napisane len, ze nie je mozne hrat viac bangov za kolo. Pri volcanicu sa pise, ze hrac, ktory ma v hre tuto zbran, moze pocas svojho tahu zahrat lubovolnym poctom bang. Nie je tam vsak uvedene, ze predtym nemohol zahrat bang inou zbranou. Pokial ide o zbrane, pise sa len to, ze hrac moze mat v hre len jednu zbran, cize nie je mozne mat vylozene napr. schofield a zaroven ramington, ale ze by mal hrat v jednom kole karty bang len z jednej a tej istej zbrane, tam uvedene nie je.
Uživatelský avatar
srab
Site Sherif
Příspěvky: 610
Registrován: 30 kvě 2005, 09:11
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od srab »

No to je vcelku jasný, ze nemůže :). Když může vystřelit jen jeden BANG! za kolo, pokud nemá Volcanic.
Z pravidel: lze zahrát pouze jednu kartu BANG! za kolo

[b:024a01de44]Počitej se mnou :)[/b:024a01de44]

Mám Shoefield v ruce a vystřelím na hráče nalevo( 1 BANG!) a nemáš Volcanic, takže jsi vyčerpal počet možných výstřelů.
Potom si přehodíš na Volcanic, ale to už jsi dosáhl toho maxima. Tudíž odhodíš toho Shoefielda a dáš si Volcanic, ale BANG! už nelze.
jurajz
Příspěvky: 9
Registrován: 13 čer 2008, 18:53

Příspěvek od jurajz »

Ahoj,

dakujem za vsetky Tvoje odpovede na moje otazky, ako tu, tak i v inych castiach fora.

Co sa tyka toho pocitania, aj som pocital, a suhlasim s Tebou az na poslednu vetu. Je pravda, ze ked si prehodim zbran na Volcanic, uz som dosiahol maxima bangov v kole. Ovsem po vylozeni Volcanicu (budem sa opakovat) plati to, co je pre tuto kartu v navode, teda "hrac, ktory ma tuto zbran v hre, moze zahrat lubovolny pocet kariet bang behom svojho tahu". A faktom je, ze ju v hre skutocne ma, i ked nie od zaciatku tahu, ale ma. A teda podla toho moze zahrat lubovolny pocet bangov.

V zasade - nie je to explicitne vysvetlene, pravd moze byt viac. Dolezite je dohodnut sa s partiou, s ktorou clovek hra. Napriklad mne sa takato situacia stala a nik zo spoluhracov neprotestoval. Inde by mi to prejst nemuselo, tak by sa potom urobila pevna dohoda, ako riesit danu situaciu.
Uživatelský avatar
srab
Site Sherif
Příspěvky: 610
Registrován: 30 kvě 2005, 09:11
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od srab »

Nemáš pravdu, jako základní pravidlo je : lze zahrát pouze jednu kartu BANG! za kolo . A ten si vycerpal.
rur
Příspěvky: 6
Registrován: 29 pro 2009, 11:11

Příspěvek od rur »

srab: takže podle tvojí logiky když mám volcanic, střílím párkrát bang a pak ho nahradím jinou zbraní, tak z ní ještě v tom samém kole smím jednou vystřelit?
Uživatelský avatar
Alvad
Příspěvky: 61
Registrován: 02 říj 2009, 16:44

Příspěvek od Alvad »

kdyz maš Volcanig strilis kolik chces a nechavas si ten Volcanig furt dokud ho nechces nahradit jinou zbrani :wink:
rur
Příspěvky: 6
Registrován: 29 pro 2009, 11:11

Příspěvek od rur »

[quote:a21a0d926b="Alvad"]kdyz maš Volcanig strilis kolik chces a nechavas si ten Volcanig furt dokud ho nechces nahradit jinou zbrani[/quote:a21a0d926b]
No to chápu, ale když z něj střílím v jednom kole třeba 5x a pak ho v tom samém kole nahradím jinou zbraní, můžu ještě v témže kole vystřelit jednou Bang! z té nové zbraně? (Ted je již doufám jasné, na co se ptám.)
ondrakub
Příspěvky: 26
Registrován: 11 srp 2009, 08:09

Příspěvek od ondrakub »

jak bylo řečeno výše, můžeš za kolo zahrát 1x bang, ten si odehrál s vulkánem, takže když si vyměníš zbraň, už nemožeš střílet
Uživatelský avatar
Alvad
Příspěvky: 61
Registrován: 02 říj 2009, 16:44

Příspěvek od Alvad »

jo aha tak to uz myslim ne
el.Finito
Příspěvky: 23
Registrován: 11 srp 2010, 19:28

Příspěvek od el.Finito »

[quote:ce1832e1ea="jurajz"]Ozaj som si nie isty touto skutocnostou. Podla mna popisana situacia mozna je. V pravidlach je napisane len, ze nie je mozne hrat viac bangov za kolo. Pri volcanicu sa pise, ze hrac, ktory ma v hre tuto zbran, moze pocas svojho tahu zahrat lubovolnym poctom bang. Nie je tam vsak uvedene, ze predtym nemohol zahrat bang inou zbranou. Pokial ide o zbrane, pise sa len to, ze hrac moze mat v hre len jednu zbran, cize nie je mozne mat vylozene napr. schofield a zaroven ramington, ale ze by mal hrat v jednom kole karty bang len z jednej a tej istej zbrane, tam uvedene nie je.[/quote:ce1832e1ea]

Presne takle to taky chapu.. Pride mi to naprosto vyplyvajici z pravidel a vsichni to tak hrajem..

[quote:ce1832e1ea="srab"]Nemáš pravdu, jako základní pravidlo je : lze zahrát pouze jednu kartu BANG! za kolo . A ten si vycerpal.[/quote:ce1832e1ea]

Tohle se mi moc nezda, ponevadz kdyz takle nadrazujes pravidla nad karty s vyjimkama (podle me sou celkem logicky karty s vyjimkama nad pravidlama, pze pak by vyjimky nemely smysl), tak bys pak nemoh hrat ani vic BANGu dyz bys mel Vulcanic vylozenej uz od zacatku ;)
Eskel
Příspěvky: 20
Registrován: 28 bře 2011, 07:49

Re: modre karty - vulcanic, winchester (vice BANGu)

Příspěvek od Eskel »

Já teda nevím, ale nebylo kdysi v pravidlech napsáno že BANG! se hraje jako poslední karta v kole (pokud máš vyložený vulkanik můžeš hrát už jenom další BANG!)
Odpovědět