Město duchů + zlatá horečka

vše ostatní o Bangu
Odpovědět
Prego
Příspěvky: 1
Registrován: 19 lis 2017, 19:51

Město duchů + zlatá horečka

Příspěvek od Prego »

Zdarec lidi,
Bang! znám už nějakou dobu tak jsem si koupil základ a město duchů + zlatou horečku. Je to super! Ale mám nějaký otázky jestli to hrajem dobře nebo ne :lol:

Snažil jsem se něco pročítat, ale je tady toho fakt moc na to abych to pročítal všechno :D

1) Jdou rozšíření hrát oboje zároveň nebo hrát jen jedno a jedno?

2) Stínový odpadlík/bandita: V návodu je napsaný, že má hrát za stranu koho je míň, ale na kartičce jestli to dobře chápu, je ''rovnicí'' napsaný, že: (strana stínový bandita) pokud je víc nebo rovno banditů a Sherrifů (+ pomocníci) jsem bandita.
A pokud je méně sherrifů jsem pomocník.
Jestli jsem to napsal dobře, tak mi jde o to že je to (myslím) na té kartě napsaný naopak. Jestli jsem to pochopil dobře :D

3) Kombinace zlaté horečky a města duchů (To se nám stalo a nemohli jsme se domluvit jak na to :D )
Jako odpadlík jsem umřel, otočila se karta ''Město Duchů'' (Všichni mrtví na jedno kolo ožijí). Povedlo se mi to zahrát tak, že jsem shromáždil 5 valounů zlata.
Ke koupi byla karta ''Zlatá Horečka'' tak jsem si jí koupil, doplnil životy a zahrál další kolo.
Bylo to tak v pořádku? Jde to tak udělat? :lol: :lol:

Díky moc za odpovědi jestli si někdo najde čas, omlouvám se za dlouhý text, snažil jsem se být konkrétní aby se vědělo jak se na věc přišlo.

Zatím se mějte.

S pozdravem,
Prégo
pepe123
Příspěvky: 1
Registrován: 07 led 2018, 09:50

Re: Město duchů + zlatá horečka

Příspěvek od pepe123 »

Ahoj :) obě rozšíření určitě zároveň hrát jdou.

2)Nevím, jak je to napsané na kartě, ale trochu jsem se zamotal v tom, jak to píšeš ty. Rozhodně se přidá ke slabší straně.

3) Zde si nejsem pŕíliš jist, otázka je, jestli je zlatá horečka dominantní nad high noonem, který je dominantní nad většinou ostatních balíčků. Pokud by byla dominantní, mohl by sis s její pomocí doplňovat životy a vstávat z mrtvých (rum, lahev, které si koupí duch a dá si pivo), což je asi nesmysl. Z toho důvodu si myslím, že dominantní je opět high noon.
MarKr
Příspěvky: 100
Registrován: 19 dub 2012, 01:51

Re: Město duchů + zlatá horečka

Příspěvek od MarKr »

Starý topic, ale možná se někomu bude hodit.

3) Myslím si, že to takhle zahrát nejde. Město duchů jednoznačně říká, že na konci svého tahu jsou "duchové" opět vyřazeni. Karta sice neříká, že během svého tahu duch nemůže získat životy, ale je tam pořád ta část o vyřazení. Takže pokud získáš zlato a koupíš Zlatou horečku, pak si doplníš životy, tvůj tah končí a měl by začít "extra" tah navíc. Nicméně efektem Města duchů jsi na konci svého (toho prvního) tahu opět vyřazen, a jelikož jsi vyřazen, tak nemůžeš ten extra tah odehrát.

Myslím si, že smyslem karty Město Duchů je trochu "zamíchat" hrou - vrátí se na jedno kolo Bandita, tak třeba vystřelí na Šerifa, ubere mu život a zbylí bandité ho pak snáze dorazí. Nebo naopak se vrátí Pomocník šerifa a nějak Šerifovi pomůže, aby nezemřel - vrátí mu život, nebo zruší banditům nějakou kartu atd. Nicméně smyslem karty podle mě není vrátit zpět do hry vypadlé hráče (nebo jim dát k tomu příležitost) - na to slouží Mrtvý Muž (Fistful) nebo Hřbitov (Divoký Západ).
Sallamhnusajn
Příspěvky: 22
Registrován: 06 pro 2018, 17:26

Re: Město duchů + zlatá horečka

Příspěvek od Sallamhnusajn »

Město Duchů spočívá v tom, že se z vás na jedno kolo stanou duchové, kteří nemají žádný počet životů, a na konci tahu MUSÍ skončit a ve hře již dál nepokračují. Pokud ale získáš Zlatou Horečku, tak si žádné životy nepřidáváš (žádné nemáš) ale zato můžeš odehrát ještě jeden tah. Je diskutabilní, jestli si bereš na začátku druhého tahu 2 karty (jako normálně) nebo 3 (jako další Město Duchů).
Abych to shrnul: Město duchů funguje jako by jsi na jeden tah získal kartu Duch, ale pak ji zas ztratil.
Odpovědět