Přezbrojení, Panika, Duel, rozšíření

vše ostatní o Bangu
Odpovědět
boris
Příspěvky: 6
Registrován: 02 led 2014, 13:42

Přezbrojení, Panika, Duel, rozšíření

Příspěvek od boris »

Ahoj,
jako začínajícímu hráči mi ani po několika hrách, prostudování pravidel a fóra nejsou jasné tyto otázky:

1) Způsob přezbrojování: můžu např. Schofielda nahradit Remingtonem nebo Volcanicem jednoduše tak, že Schofielda odhodím do balíčku a vyložím jinou zbraň? Nebo musím sám na sebe použít Cat Balou nebo Paniku?

2) Můžu vůbec sám na sebe použít Paniku, tedy vzít si s její pomocí již svoji vyloženou zbraň (např. Volcanica) a ve stejném tahu vyložit jinou? Tu pak třeba odhodit a vrátit původně vyloženou (Volcanica)? Podle mě ano, protože jsem na vzdálenost 0 a ta se dle pravidel považuje za vzdálenost 1.
Zároveň by tedy bylo možné opakované přezbrojení v jednom tahu...?

3) Když někomu vezmu Panikou nějakou modrou kartu, mohu ji ve stejném tahu vyložit před sebe? V pravidlech je sice "přidat k těm, které mám v ruce", ale není nic psáno o tom, že bych je z ruky nemohl hned vyložit. Jak by se taky rozlišilo, co jsem si líznul a co už jsem měl?

4) Kde je v pravidlech napsáno (jak se tady na fóru píše), že během Duelu si Suzy Lafayette nemůže líznout kartu, když jí dojdou karty v ruce?

Prosím i o zdůvodnění. Případně kde jsou jednotlivé otázky v pravidlech popsány?

5) A z jiného soudku: jaké doporučujete pořídit rozšíření jako první, když zatím máme jen základ?
soles
Příspěvky: 2
Registrován: 29 pro 2013, 13:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Přezbrojení, Panika, Duel, rozšíření

Příspěvek od soles »

Taky jsem začátečník, ale pokusím odpovědět :D

1) Vyložena může být pouze jedna zbraň. Tu kterou nechceš odhodíš a vyložíš si novou. Není třeba na sebe uplatňovat Paniku ani Cat Balou

2) Vyložené karty odhazuješ do odhazovacího balíčku bez použítí Paniky nebo Cat Balou, pokud bys chtěl opětovně použít Volcanica, musel bys mít v roce ještě jeden.

3) Dle mého kartu, kterou Panikou získáš můžeš ve stejném tahu i použít, tj. vyložit před sebe (např. Barel) nebo zahrát (např. Indiáni).

4) Pojem "kdykoli nemá žádnou kartu v ruce" chápu tak, že prostě kdykoliv i při Duelu. Ber to tak, že Suzy Lafayette musí mít stále v ruce minimálně jednu kartu..

5) Nevím, mám jen základní balíček :)
Uživatelský avatar
benabel
Příspěvky: 375
Registrován: 22 črc 2010, 20:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Přezbrojení, Panika, Duel, rozšíření

Příspěvek od benabel »

1, Netreba pouzit Cat Balou alebo Paniku na prezbrojenie. Jednoducho zachras novu zbran a staru odhodis.

2, Paniku ide pouzit i na sebe. To iste plati u Cat Balou. Nejde pouzit na sebe karty ako je DUEL a BANG!

3, Ano, mozes v tom istom kole, ak chces alebo mozes.

4, Tam to asi nenajdes priamo napisane. Ale vo vseobecnosti plati, ze musis pockat na vyhodnotenie poslednej zahranej karty a potom sa kontrolujes, kolko kariet mas na ruke. Duel konci/vyhodnoti sa, ked niektoremu hracovi je ubrani zivot. A az potom sa kontrolujes pocet kariet na ruke.

5, Asi zaklad je najlepsie vybalancovani. Potom je viacero moznosti ako kombinovat rozsirenia (Nehrajte vsetko naraz, budete mat v tom bordel. Zavisi od skusenosti jednotlivych hracov). Odporucenie v tomto poradi

- Mesto Duchov (odporucujem, 100 %), 15 postav, nove karty, a cierne HN karticky. Nastavenia: iba pridat nove postavy, Skusit cierne HN karty a postavy, Zelene karty spomaluju hru o 10+ %, na cierne karty sa sem tam zabuda
- Udolie Stinu (odporucam, 75 %), 5 postav, 15 hracich kariet
Tu odporucam zaradit karty (Lemat, Opatovana Palba, Roztristena Kulka, Duch, Odmena, Strkac, Utek, Tomahawk).
- Divoky Zapad (odporucam, 70 %), 8 postav, cierne karty
Odporucam hrat iba s Big Spencerom, Teren Kill, Gary Looter, ostatny su silny natolko, ze nedoporucujem. Modifikacie: Flint Westwood (1 karta za 1 kartu). Greygory Deck (3 zivoty), Lee Van Cliff (schopnost pouzit iba 1x za jeho tah), John Pain ()
Nezabudajte nato, ze postavy z Divokeho zapadu su omnoho silnejsie
- Zlata Horucka (50 - 50), 8 postav, nugety, karty vybavenia
Odporucam nehrat s Don Bellom alebo hrat s nim s modifikaciu (3 zivoty (50%), 5 zivoto(25 % - iba Srdce)).
- FistFull (skor nie, ako ano)
boris
Příspěvky: 6
Registrován: 02 led 2014, 13:42

Re: Přezbrojení, Panika, Duel, rozšíření

Příspěvek od boris »

Benabel, díky.
boris
Příspěvky: 6
Registrován: 02 led 2014, 13:42

Re: Přezbrojení, Panika, Duel, rozšíření

Příspěvek od boris »

Znovu se vracím k otázce přezbrojení.
Příklad: mám vyložený Remington a v ruce Volcanic. Odhodím vyložený Remington a vyložím Volcanic.
ALE:
Dle FAQ zde http://www.bang.cz/cs/forum/viewtopic.php?t=105 bod 12 nemohu dobrovolně odhazovat karty - ani karty z ruky a ani vyložené karty.
Tak jak to tedy je?
Uživatelský avatar
MrWorS
Příspěvky: 13
Registrován: 08 srp 2016, 18:25

Re: Přezbrojení, Panika, Duel, rozšíření

Příspěvek od MrWorS »

Jak již benabel říkal, nepotřebuješ Cat balou k tomu, aby si vyhodil kartu, v pravidlech se píše o tom, že aby sis mohl vyložit novou kartu, musiš si nejdříve tu předchozí vyhodit.
Nechci nikoho povyšovat, ale Benabel rozhodně není začátečník (a já taky ne :lol: )
boris
Příspěvky: 6
Registrován: 02 led 2014, 13:42

Re: Přezbrojení, Panika, Duel, rozšíření

Příspěvek od boris »

OK, v poho, já jsem se jen odkazoval na zdejší FAQ.
Odpovědět