doplnky k pravidlum

první neoficiální rozšíření
Odpovědět
smic
Příspěvky: 16
Registrován: 29 zář 2008, 10:36

doplnky k pravidlum

Příspěvek od smic »

Uz jsem tu dopisoval prispevek k predchozim tematum, ale nikdo neodpovedel, takze souhrne jeste jednou veci, ktere nejsou jasne:
1) Doživotí - jak se z něho dostat, když nemám Eso v ruce? Nemám šanci, když mě nikdo z něj nechce dostat? Co když zůstanu sám proti šerifovi, pak si už nemám šanci si vůbec zahrát (protože šerif nebude blbý a nezruší mi doživotí)... A když už někdo zruší doživotí, ruší tím i další kartu Eldorada, která už mezitím platí?
2) Může duch mrtvého šerifa zrušit stávající kartu Eldorado když vyhodí Eso před první fází? Co se děje pak? Tím že kartu zruší, tak vůbec nehraje, kdo teda otáčí další kartu Eldorado?
3) Eldorado - hráč líže první kartu z ruky hráče po levé ruce... Co když tento hráč nemá žádnou kartu? Líže si dvě z balíčku nebo o první kartu přichází a lízne jen jednu?
4) Zloděj koní - co když ji nikdo nezruší? Koně pak zůstávají všem beze změny nebo se jako zrušení bere to, že už vypršely dva kola + hráč a jako rušící hráč se bere ten, kdo už otáčí další kartu Eldorada?
5) Lou - srdcovou kartu lze hrát jako PIVO...lze to hrát i v případě, když zůstali jen 2 hráči a normální pivo je zakázané?
To je tak asi vše, co mě ted napadá...
Uživatelský avatar
Jidan
Příspěvky: 13
Registrován: 28 srp 2006, 13:23

Re: doplnky k pravidlum

Příspěvek od Jidan »

Omlouvám se ale neměl jsem moc času se věnovat Bangu.

1) z doživotí se dostaneš stejně jako z vězení. Ve vězení si přece taky před první fází lízneš kartu, aby si se z něj dostal. To znamená, že nemusíš mít Eso v ruce, ale máš šanci si ho líznout sám. Akorát když se to nepovede a nebo ti nikdo nepomůže zůstáváš tam dál.

2) duch mrtvého šerifa nemůže pomoci při doživotí ani nemůže zrušit kartu ELDORADO, protože nemá v ruce před 1. fází žádnou kartu. Začíná i končí tah s prázdnou rukou.

3) Bere dvě z balíčku

4) bé je správně. Ten kdo zruší kartu ELDORADO. Tedy i ten kdo jí otočí až vyprší její platnost za dvě kola.

5) platí jako u kary PIVO. Nesmí se použít když hrají pouze dva.

Jidan




[quote:a656b7520b="smic"]Uz jsem tu dopisoval prispevek k predchozim tematum, ale nikdo neodpovedel, takze souhrne jeste jednou veci, ktere nejsou jasne:
1) Doživotí - jak se z něho dostat, když nemám Eso v ruce? Nemám šanci, když mě nikdo z něj nechce dostat? Co když zůstanu sám proti šerifovi, pak si už nemám šanci si vůbec zahrát (protože šerif nebude blbý a nezruší mi doživotí)... A když už někdo zruší doživotí, ruší tím i další kartu Eldorada, která už mezitím platí?
2) Může duch mrtvého šerifa zrušit stávající kartu Eldorado když vyhodí Eso před první fází? Co se děje pak? Tím že kartu zruší, tak vůbec nehraje, kdo teda otáčí další kartu Eldorado?
3) Eldorado - hráč líže první kartu z ruky hráče po levé ruce... Co když tento hráč nemá žádnou kartu? Líže si dvě z balíčku nebo o první kartu přichází a lízne jen jednu?
4) Zloděj koní - co když ji nikdo nezruší? Koně pak zůstávají všem beze změny nebo se jako zrušení bere to, že už vypršely dva kola + hráč a jako rušící hráč se bere ten, kdo už otáčí další kartu Eldorada?
5) Lou - srdcovou kartu lze hrát jako PIVO...lze to hrát i v případě, když zůstali jen 2 hráči a normální pivo je zakázané?
To je tak asi vše, co mě ted napadá...[/quote:a656b7520b]
smic
Příspěvky: 16
Registrován: 29 zář 2008, 10:36

Příspěvek od smic »

diky za vysvetleni...
nicmene porad se mi zda, ze to dozivoti je az prilis silna karta... jasne ze kdyz se chces dostat z vezeni, tak si musis liznout srdcovou kartu... jenze u vezeni to mas statisticky zhruba 1 ke 3 (a navic kdyz neliznes srdce, tak nehrajes jen jedno kolo)... naproti tomu u dozivoti mas tu pravdepodobnost zhruba jen 1:12, takze prumerne (pokud nemas eso v ruce) to trefis asi za 6 kol... a kdyz treba zustanes sam proti serifovi nebo jsi treba posledni bandita ve hre (a nikdo nema duvod te z dozivoti dostat), tak jsi vlastne skoro mrtvy, protoze nez to eso trefis, tak te ostatni temer jiste zabiji...
Uživatelský avatar
santa666
Příspěvky: 2
Registrován: 22 říj 2012, 19:19

Re: doplnky k pravidlum

Příspěvek od santa666 »

Mám dotaz k Doživotí.
Ruší se trvale když normálně někdo zahraje jakoukoliv kartu s esem normálně při hře? např. peprbox????? já myslím že ne, že až když někdo hodí eso před lízáním karet a tím otočí eldorádo jiný způsob si myslím že není. Mám pravdu? díky
fankys
Příspěvky: 11
Registrován: 30 zář 2012, 10:55

Re: doplnky k pravidlum

Příspěvek od fankys »

santa666 píše:Mám dotaz k Doživotí.
Ruší se trvale když normálně někdo zahraje jakoukoliv kartu s esem normálně při hře? např. peprbox????? já myslím že ne, že až když někdo hodí eso před lízáním karet a tím otočí eldorádo jiný způsob si myslím že není. Mám pravdu? díky
Máš pravdu, pred lízáním treba odhodiť(NE zahrať) Eso!!!!
Joe MorCZovic
Příspěvky: 1
Registrován: 06 říj 2017, 07:45

Re: doplnky k pravidlum

Příspěvek od Joe MorCZovic »

Chtěl bych se zeptat, když je ve hře karta ďáblova smlouva a zabiju banditu, dostanu za něj karty nebo se to nepočítá jako smrt a oživení a je to jako by zahrál PIVO při posledním životě
Odpovědět