Iniciativa za opravy v textoch pre BANG

vše ohledně stránek BANG.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
benabel
Příspěvky: 375
Registrován: 22 črc 2010, 20:14
Kontaktovat uživatele:

Iniciativa za opravy v textoch pre BANG

Příspěvek od benabel »

Ahojte všetci. Ja a mnohí z Vás si iste všimli chyby pri textoch, prípadne nie najvhodnejšie formulácie textov na kartách, postáv.

Preto som založil túto inicatívu. Ide o to, aby ste našli chyby v textoch oproti anglickým alebo oficiálnym pravidlám BANG!, počítajte iba od tretej edície.

Nejde o okamžutú zmenu, ale v prípade, že sa ALBI spravit nový naklad vytlacenie hry BANG, aby sa nedostatky ostránili.

Prípadne staviť zjednotit slovnik pojmov pre BANG"

liznutie 2 kariet
otoc kartu namiesto lizni kartu
.....

Sem pridavajte navrhy a najdene chyby
Rippiac
Příspěvky: 22
Registrován: 24 zář 2011, 00:25

Re: Iniciativa za opravy v textoch pre BANG

Příspěvek od Rippiac »

1. Fistful Soudce, má tam stát "Karty se nesmějí po celé kolo vykládat."
2. Potom určitě ujasnit, jak vlastně funguje Fistful Opuštěný Důl."
3.Také ujasnit, co znamená v Bangu! hrát a odhodit. Protože jsem se dočetl, že při Opuštěném Dolu jdou do lízacího balíčku karty odhozené na konci tahu a při Duelu, z čehož vyplývá, že při Duelu se Bangy! nehrají, ale odhazují. To si ale přímo protiřečí s dodatkem k High Noonu Kazatel, kde se píše, že pokud hráč na tahu na někoho zahraje Duel a dotyčný na něj zareaguje byť jediným Bangem!, tak hráč na tahu automaticky ztrácí život, jelikož Bang! se nesmí během jeho tahu hrát.
Uživatelský avatar
benabel
Příspěvky: 375
Registrován: 22 črc 2010, 20:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Iniciativa za opravy v textoch pre BANG

Příspěvek od benabel »

Vsetky texty som skontroloval a navrhol upravy. Tvoje spomenute veci su opravene.

1. Soudce bude opraven
2. Toto bude opraveno.
3. I toto bude zapracovane.

Este skontrolujem osobne pred tlacou.

Dalsie veci:

1. Ujasnenie ZELENYCH KARAT.
2. Ako sa realizuje vymena zbrani - staci staru odhodit do odhadzovacieho baliku bez potreby pouzitia inej karty(Panika alebo Cat Balou) a vylozit novu.
Rippiac
Příspěvky: 22
Registrován: 24 zář 2011, 00:25

Re: Iniciativa za opravy v textoch pre BANG

Příspěvek od Rippiac »

1. Ještě mě napadla další věc a sice, jestli se High Noony Prokletí a Požehnání vztahují i na schopnost Apache Kida, osobně si myslím že ano.
2. Dále, jak to při Fistfulu Peyote mají postavy, které mají upravenou fázi jedna, osobně to řešíme následovně:
Pedro Ramirez - prostě se podívá do odhazovacího balíčku, řekne barvu a veme kartu, dál hádá z lízacího, má tedy výhodu jedné jisté karty
Black Jack - pokud uhodne druhou kartu a ta je červená, tak si dobere jednu automaticky bez hádání a pak hádá dál
Jesse Jones - první kartu může vzít z ruky hráči, ale rovněž musí hádat, jakou má barvu, když neuhodne, letí do odpadu
Pat Brennan - schopnost platí pořád stejně
Bill Noface - záleží na tom, kolik má životů a jestli je šerif, když není a má 2 životy, tak po hádání automaticky dobírá jednu kartu, na jednom dobírá dvě karty (šerif může dobrat až 3)
Pixie Pete - po hádání dobírá jednu kartu
3. Jak je to se střílením Bangů! do sebe? Pravidla to nezakazují, ale slyšel jsem něco o tom, že na turnajích to není povoleno.
4. Karty Cat Balou, Panika, Rag Time... jde používát i na své karty, ovšem Panika je omezená vzdáleností jedna. Sám sobě jsem na vzdálenost nula, když mám Skrýš a Mustanga, jsem sám sobě na dvojku, takže na sebe Panikou nedosáhnu? Vycházím z toho, že na uvedených kartách nestojí "ostatní hráči," nýbrž "všichni hráči."
5. Pokud při Právu Západu potáhnu druhou Paniku a dosáhnu pouze na sebe, musím si vzít svoji kartu? A jak je to s Bangem!, když dosáhnu také jen na sebe?
Rippiac
Příspěvky: 22
Registrován: 24 zář 2011, 00:25

Re: Iniciativa za opravy v textoch pre BANG

Příspěvek od Rippiac »

Ještě jsem si vzpomněl na toto:
Jak se při Fisfulu Laso chová Vězení a Dynamit? Věci, které nemají efekt se hrát můžou, jen bez efektu. Tudíž to děláme tak, že na Vězení si líznem, ale ať je to jakákoliv karta, stejně jde do odpadu. Na Dynamit se líže, ale kdyby měl někomu bouchnout, tak ho jen zahodí.
Rippiac
Příspěvky: 22
Registrován: 24 zář 2011, 00:25

Re: Iniciativa za opravy v textoch pre BANG

Příspěvek od Rippiac »

Další věc:
1. Vztahuje se schnopnost Lucky Duke i na Fistful Vendetta? Já myslím, že ano.
2. Pokud mi Vendetta vyjde a ve svvém přechozím tahu jsem vyložil nějaké zelené karty, aktivují se během mého extra tahu? Měli by, jelikož je to můj následující tah. To stejné bude asi platit i pro postavu Don Bell.
3. Pokud se nedostanu z Vězení, líže se na Vendettu? Já myslím že ne, jelikož hráč o svůj tah úplně přišel, tudíž žádné "na konci tahu." není.
4. A co pokud se nedostanu z Vězení a mám před sebou vyloženy zelené karty, aktivují se i tak? Opět si myslím že ne, stejný důvod jako u Vězení.
5. Když je Suzy Lafayette cílem Bangu! od Slaba the Killera a má v ruce jedinou kartu, která je Vedle! a tu zahraje, lízne si okamžitě novou kartu (která může být potencionální další Vedle!, kterým by se takhle zachránila), nebo až se tento Bang! vyřeší? A co pokud jakýkoliv jiný hráč zahraje Úhyb a dolízne si další Vedle!, to použít může?
Odpovědět