KBang - síťová počítačová verze Bang!

vše ohledně stránek BANG.cz
Guest

KBang - síťová počítačová verze Bang!

Příspěvek od Guest »

Zdravím,
jelikož jsem velkým fanouškem Bangu, rozhodl jsem se ho naprogramovat. Začal jsem už dávno a nyní jsem ve stavu, kdy vydávám první veřejnou hratelnou verzi. Projekt je opensource, hostovaný na
http://code.google.com/p/kbang

Zatím je naimlementovaný celý základní Bang!, o rozšířeních zatím neuvažuji, ale rozhodně je zde možnost do budoucna tento projekt dále rozšiřovat. Momentálně bych byl velmi vděčný za trochu testování, jelikož projekt odevzdávám jako bakalářskou práci, takže bych chtěl vychytat co nejvíc bugů. Navíc je součástí práce i statistika her, takže pokud se budete připojovat na server alderan.cz (je nastavený jako výchozí), tak vaše hry budou logovány a poslouží ke statistickým účelům :)

Součástí serveru je i umělá inteligence (při zakládání hry si můžete nastavit počet počítačem ovládaných hráčů). Ta je zde však zatím jen pro testování a chová se více méně náhodně, takže se nedivte, že třeba Vice střílí po šerifovi :). Během následujících pár týdnů tu umělou inteligenci kompletně přepíšu.

Díky každému, kdo by se rád podílel na testování. Doufám, že se v tomto threadu budeme moci třeba domluvit na nějaký čas a ve více lidech si zahrát. Mějte se...
Naposledy upravil(a) Guest dne 10 črc 2009, 00:12, celkem upraveno 1 x.
smic
Příspěvky: 16
Registrován: 29 zář 2008, 10:36

Příspěvek od smic »

ahoj,
tak to je dobre, ze se nekdo odhodlal ten bang naprogramovat (ja to taky zacal programovat v jave, ale nejak jsem se k zadne poradne verzi nedostal)...

jelikoz mam ted nastartovany linux, tak jsem to chtel vyzkouset v nem, ale vyhodilo mi to nejake errory pri kompilaci :-( (asi mam spatnou verzi prekladace), nicmene pokud bys mel nekdy zajem to otestovat, tak po vecerech mam cas, tak se muzem domluvit a zahrat si (prinejhorsim nastartuju winy)...
smic
Příspěvky: 16
Registrován: 29 zář 2008, 10:36

Příspěvek od smic »

tak jsem to zkousel ve winech a vypada to velice dobre, kdyby tam jeste bylo mesto duchu, tak by to uz nemelo chybu!

Jen drobnosti, co me napadly:
1) pri hrani proti pocitaci by to chtelo trochu zpomalit, protoze ty karty litaj tak rychle, ze to nestihnu sledovat (pri hrani s hraci by tenhle problem nemel nastat, ti nebudou hrat tak rychle)
2) pri skonceni hry by to chtelo nabidnou moznost okamzite rozehrat novou (se stejnymi hraci, kteri tam jsou pripojeni), takhle mi to pripada trosku slozite pres menu opoustet hru a zakladat novou... to tam bude treba 6 hracu pripojenych a vsichni se budou muset odpojit a pripojit k nove hre?
3) mozna by bylo vhodne pridat tam nejake chatovaci okno pro domlouvani se mezi hraci
4)dodrzovani pravidel jsem nejak nestihal (vzhledem k rychlosti hrani pocitace) kontrolovat, zdalo se mi to OK, akorat pri rozdavani karet na zacatku jsme podle pravidel pochopili, ze kazdy ma tolik karet, kolik ma urcenych charakterem postavy (vcetne serifa), takze kdyz ma v charakteru 4 zivoty (serif ve skutecnosti bude tedy mit 5 zivotu), tak stejne dostane jen 4 karty (v programu jich dostane 5), ale nevim, jestli je to tak na 100% spravne
Guest

Příspěvek od Guest »

Cau,
k vlastni kompilaci - pokud si kompiloval verzi z trunku, tak ta je momentalne rozbita a ne vsude s zkompiluje - taky neni vubec aktualni. V soucasne dobe je treba pouzit muj branch, casem to mergenu s trunkem.

svn checkout http://kbang.googlecode.com/svn/branches/macjariel kbang

Dale je potreba knihovna Qt4, ve verzi >=4.5.1.

[quote:4e5afdd2b4]
Jen drobnosti, co me napadly:
1) pri hrani proti pocitaci by to chtelo trochu zpomalit, protoze ty karty litaj tak rychle, ze to nestihnu sledovat (pri hrani s hraci by tenhle problem nemel nastat, ti nebudou hrat tak rychle)
[/quote:4e5afdd2b4]
Mas pravdu, jsem si toho problemu vedom a budu to nejak resit.

[quote:4e5afdd2b4]
2) pri skonceni hry by to chtelo nabidnou moznost okamzite rozehrat novou (se stejnymi hraci, kteri tam jsou pripojeni), takhle mi to pripada trosku slozite pres menu opoustet hru a zakladat novou... to tam bude treba 6 hracu pripojenych a vsichni se budou muset odpojit a pripojit k nove hre?
[/quote:4e5afdd2b4]
To je dost dobry napad, az bude trochu casu, tak to tam zkusim dodelat.

[quote:4e5afdd2b4]
3) mozna by bylo vhodne pridat tam nejake chatovaci okno pro domlouvani se mezi hraci
[/quote:4e5afdd2b4]
To tam je, mozna sis ho nevsiml, pac AI toho moc nenamluvi - je to ta oblast vlevo dole.

[quote:4e5afdd2b4]
4)dodrzovani pravidel jsem nejak nestihal (vzhledem k rychlosti hrani pocitace) kontrolovat, zdalo se mi to OK, akorat pri rozdavani karet na zacatku jsme podle pravidel pochopili, ze kazdy ma tolik karet, kolik ma urcenych charakterem postavy (vcetne serifa), takze kdyz ma v charakteru 4 zivoty (serif ve skutecnosti bude tedy mit 5 zivotu), tak stejne dostane jen 4 karty (v programu jich dostane 5), ale nevim, jestli je to tak na 100% spravne
[/quote:4e5afdd2b4]
Kazda postava by mela dostat tolik karet kolik ma na zacatku zivotu, takze Serif v pripade 4-zivotove postavy by mel dostat 5 karet. Mozna se ale mylim, kdyz tak me nekdo vyvedte z omylu a ja to fixnu.

Tedka skoro kazdy den hrajem, takze uvitam, kdyz se k nam nekdo prida - hrajem vetsinou nekdy po 8. hodine, ale asi bude lepsi, kdyz mi napisete a domluvime se presne na case.

Kontakt na me:
jabber: macjariel (at) jabber (tecka) cz
mail: macjariel (at) gmail (tecka) com
smic
Příspěvky: 16
Registrován: 29 zář 2008, 10:36

Příspěvek od smic »

ohledne tech karet serifovi, treba tady jsou pravidla http://www.bang.cz/index.php?op=bang&lang=cs
kde je uvedeno:
Všechny hrací karty zamíchejte a na začátku hry rozdejte každému hráči tolik karet, kolik má znázorněno kulek na kartě své postavy (šerifova "kulka navíc" nemá v tomto případě vliv).
Z toho bych pochopil, ze serif dostane take tolik karet, kolik ma kulek na karte postavy. A takhle to i hrajem.
Guest

Příspěvek od Guest »

[quote:7a602ec4fe="smic"]ohledne tech karet serifovi, treba tady jsou pravidla http://www.bang.cz/index.php?op=bang&lang=cs" onclick="window.open(this.href);return false;
kde je uvedeno:
Všechny hrací karty zamíchejte a na začátku hry rozdejte každému hráči tolik karet, kolik má znázorněno kulek na kartě své postavy (šerifova "kulka navíc" nemá v tomto případě vliv).
Z toho bych pochopil, ze serif dostane take tolik karet, kolik ma kulek na karte postavy. A takhle to i hrajem.[/quote:7a602ec4fe]

Mozna mas pravdu, ale na druhou stranu tohle se pise v anglickych pravidlech (4. edice):
[quote:7a602ec4fe]The Sheriff plays the game with one additional bullet: if
his character card shows three bullets, he is considered
for all effects to have four; if he has four bullets, then the
Sheriff plays with five.
...
Shuffle the playing cards, and give each player as many cards, face down, as
the bullets he has. Put the remaining playing cards face down in the middle
of the table, as a draw pile. Leave room for the discard pile.
[/quote:7a602ec4fe]

Terminem bullets se v tech pravidlech rozumi takove ty male zetonky, ktere se ve 4. edici pouzivaji k reprezentaci zivotu hrace. Takze tam v podstate pisou, ze kazdy hrac dostane tolik karet, kolik ma "bullets" = kolik ma zivotu.

zrdoj:
http://www.davincigames.net/bang/bang_rules.pdf
smic
Příspěvky: 16
Registrován: 29 zář 2008, 10:36

Příspěvek od smic »

no je to mozne... ja fakt nevim, akorat takhle jsem to pochopil z ceskych pravidel, mozna to ted upravili v nove edici, tezko rict...

jo jinak jsem si stahnul balicek s QT knihovnou, tak uz mi to zkompilovalo a uz mi to jede i v linuxu... ted du na chvili ven, kdyz tak vecer mrknu, jestli nekdo bude hrat, tak se pridam...
Guest

Příspěvek od Guest »

Tak dneska vecer budeme hrat v 20:30 na alderan.cz.
Guest

Příspěvek od Guest »

Zdravim , Chcel by som zlozit hlboku poklonu hracovi McJ. JE to fakt skvele ze sa do takehoto projektu niekto pustil. S kamaratmi sme nad tym uvazovali uz dlho a neverili sme ze tu take nieco este niejei.. Fakt super.

Verim ze naprogramovat to neni moc lahke. Ale dufam ze ta neurazi ked spomeniem zopar veci k pravidlam..
Napr. Dost ma zarazila karta Vezenie , ktora tu uplne straca vyznam, lebo hrac ,ktory ju dostane sa vzdy z Vezenia vytiahne.
Este spomeniam charakter KIT CARLSON, na zaciatku som nedostal moznost si vybrat z troch kariet ,ale automaticky mi rozdalo dve.
Ale ako som uz pisal urcite sa neda hned vychytata vsetky chyby.

A chcel by som sa ta este spytat ci neplanujes, neskor doplnit aj ostatne rozsirenia..;-)

Diky...
Guest

Příspěvek od Guest »

Cau, diky za poklonu :) K tvym pripominkam:
1) Vezeni - tak to si musel mit opravdu kliku, protoze by karty mely chodit nahodne (ostatne uz jsme na alderanu odehrali aspon 30 her a nikdo si zatim nestezoval).
2) Kit Carlson musi kliknout na svou roli, aby vyuzil svoji vlastnosti.. takze misto na balicek klikas na Kita

Jo rozsireni jsou v planu, ale ted neni moc casu. Myslim, ze bych se mohl pustit do pridavani rozsireni nekdy na podzim, takze by to v zime mohlo byt..

Jinak pokud mas zajem, budu moc rad, kdyz si s nama nekdy na Alderanu zahrajes - hrajeme temer pravidelne, vecer kolem 9. hodiny. A urcite s sebou kdyz tak dotahni dalsi lidi :)
Guest

Příspěvek od Guest »

Diky, velmi rad si svami zahram.. Inak z kamosom sme to tu hrali asi dve hodinky + Nejake NPC.. A stym vezenim stele ten isty problem , vzdy sa hrac vytiahne ale nepokracuje ide dalsi hrac. A dost neprijemne je ked na hracov vo vezeni plati duel a indiani..;-)

Nemoze byt ze sme nieco zabudli spravit , nahrat nejaky update? Alebo tak nieco? Lebo uz ku spominanemu KIT CARLSON pribudol aj JESSE JONES co nam nefunguju... Osobne som postrehol ze obcas neslo pouzit Barel.

A v tomto momente sa neda ani pripojit na server, cim to je?
Guest

Příspěvek od Guest »

[quote:56ecd10e73="Space"]Diky, velmi rad si svami zahram.. Inak z kamosom sme to tu hrali asi dve hodinky + Nejake NPC.. A stym vezenim stele ten isty problem , vzdy sa hrac vytiahne ale nepokracuje ide dalsi hrac.[/quote:56ecd10e73]

Koukal jsem na serveru do logu z vasich her a vsechno vypada s vezenim v poradku. Ze vsech her, ktere byly dneska odehrane vezeni vyslo 39x a nevyslo 110x, coz vice mene odpovida rozdeleni 1:3.

Napada me snad jen to, ze v logu v klientovi (tam napravo) je ta hlaska dost neprehledna - neni tam napsana ta karta, ktera se lizla, jenom ta karta, kvuli ktere se lizalo. Takze v pripade vezeni tam je vzdycky srdcova karta, protoze vsechna vezeni jsou srdcova. Ta hlaska uz je fixnuta v SVN, ale zatim jsem jeste neudelal novy build.

[quote:56ecd10e73="Space"]A dost neprijemne je ked na hracov vo vezeni plati duel a indiani..;-) [/quote:56ecd10e73]
Tak to mozna neprijemne je, ale to places na spatnem hrobe - obrat se na tvurce Bangu!, proc to takhle vymysleli. :)

[quote:56ecd10e73="Space"] Nemoze byt ze sme nieco zabudli spravit , nahrat nejaky update? Alebo tak nieco? Lebo uz ku spominanemu KIT CARLSON pribudol aj JESSE JONES co nam nefunguju... Osobne som postrehol ze obcas neslo pouzit Barel.
[/quote:56ecd10e73]

Fakt zalezi na tom, kam klikas. Jak uz jsem psal, vlastnost Kit Carlsona se pouzije tak, ze kliknes na tu kartu Kita Carlsona misto kliknuti na balicek. Stejne tak vlastnost Jesseho se pouzije tak, ze kliknes na kartu Jesseho a pak na hrace, kteremu chces ukrast kartu. Fakt by to melo fungovat. No a jinak doporucuju sledovat wiki (odkaz v prvnim prispevku tohoto threadu), kde bude vzdy moznost stahnout nejnovejsi build.

[quote:56ecd10e73="Space"]A v tomto momente sa neda ani pripojit na server, cim to je?[/quote:56ecd10e73]
Shite happens - nejaci lidi hrali a objevili bug, ktery shodil server :). Uz jsem to fixnul a server zase bezi.

Jinak pro vsechny, co to tady ctou - dneska v 21.00 budeme hrat na Alderanu, tak jste vsichni zvani. :)
Guest

Příspěvek od Guest »

[quote:21af7c7940="Space"]A dost neprijemne je ked na hracov vo vezeni plati duel a indiani..;-) [/quote:21af7c7940]
Tak to mozna neprijemne je, ale to places na spatnem hrobe - obrat se na tvurce Bangu!, proc to takhle vymysleli. :)

Tak teraz si ma vazne zarazil... :oops: Mam 26 rokov a BanG! hravam uz 4roky a da sa povedat ze dost casto. Ale ked sa tak zamyslam a po prihliadnuti na to ze som si teraz precital pravidla.. Ozaj netusim , preco uz taku dobu hravame ze na hracov v Vezeni neplati Duel a Indiani(hrava nas to striedavo tak 15 ludi..;))..

Mne sa zda ze sme sa to niekde docitali, ale v pravidlach som to ozaj teraz nenasiel.. Dokonca aj kamarat co to hraval v Prahe ked tam pracoval , to pozna takto.
Nehravate to este niekdo podobne??
Inak logicky sa to da zohladnit , lebo vo vezeni nemas pistol.. :twisted:


A co s atyka tych nefungujucixh kariet ozaj som klikal vsade... Ale ako pises mozno som zle klikal .. No nic skusim to vsetko este raz a ked ta k napisem znovu..;)
A dik za odpovede....
Guest

Příspěvek od Guest »

Zdravím,
vyšla nová verze KBangu. Stahujte zde:
http://kbang.googlecode.com/files/kbang-0.1.3-win32.zip

Pro nejčerstvější informace o nových verzích sledujte wiki:
http://code.google.com/p/kbang/wiki/Testing
Guest

Příspěvek od Guest »

Zdravim ta, napadla ma celkom dobra pomocka,ale neviec ci bude zrealizovatelna..;-)
Nedala by sa spravit nejaka posta, ktorou by sa dalo oslovit uz [b:c1e857e953]hrajucich hracov[/b:c1e857e953]? Stalo sa mi to ze som prisiel a dvaja karadati uz hrali a kazdy svoju hru z NPC. V momente ked jeden skoncil som sa chcel pripojit do dalsej hry, ale nestihol som to lebo on ani nevedel ze som tu(takze hnet dal start). Kedze neboli ani na ICQ som ich musel obvolat ze hraju kazdy sam. Az v tedy sme sa pockali a hrali spolu.

Takato posta by nabola zla,lebo ked by trebarz niekdo prisiel a uvidi hraca hrat len z NPC.. Napise mu a mozu hrat spolu.

Ked hram Poker online, tam to je riesene tak, ze hrac ktory nehra, sa moze prihlasit rovno do prebiehajucej hry s moznostou hru sledovat a [b:c1e857e953]pisat na Chat[/b:c1e857e953]..;-) To by mozno bolo tiez dobre riesenie.
Odpovědět