betatesting [request]

vše ohledně stránek BANG.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
maarty
Příspěvky: 2
Registrován: 23 pro 2008, 19:44

betatesting [request]

Příspěvek od maarty »

Hledam betatestery, kteri by mi pomohli vychytat chybky a bugy v PC hre Bang.
Testovani by melo zacit do tydne (podle casu).
Na oplatku nemuzu nabidnout nic, snad jen zdrojak :)

moc peknou bang sajtu tady mate by the way
jen tak dale
Uživatelský avatar
maarty
Příspěvky: 2
Registrován: 23 pro 2008, 19:44

Příspěvek od maarty »

Tak odkladam na neurcito, prave zacal semstr a nevim kde mi hlava stoji. V pripade zajmu by se to dalo asi popohnat.
smic
Příspěvky: 16
Registrován: 29 zář 2008, 10:36

Příspěvek od smic »

no pokud bys mel zajem, tak ve volnych chvilich bych neco moh testnout...
p!nk p!ggy
Příspěvky: 9
Registrován: 10 bře 2008, 10:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p!nk p!ggy »

klidne bych ti pomohl..s kamaradem jsme se snazili programovat bang ale nejak z toho seslo..byli tam pro nas fakt DOST tezke veci a nemeli jsme nikoho,kdo by nam pomohl..tudiz bychom uvitali kdyby si to dodelal..jsme zapaleny hraci bangu ve tride a tohle by se hodilo..:) predpokladam ze by to bylo multiplayerovy nebo jen singl s PC?? kdyztak prosim te napis na meil minibange@centrum.cz nebo na ICQ 208937205 ale nejprve musis napsat "dva"
!!!!bez uvozovek!!!!!!!mam tam antispam..moc rad bych ti pomohl a mohl bych rict aj tomu kamosovi a par dalsim lidem..verim,ze by se do toho zapojili pac tohle by bylo fakt super kdyby se to dotahlo do konce..
smic
Příspěvky: 16
Registrován: 29 zář 2008, 10:36

Příspěvek od smic »

no a v jakem stavu to teda mate? udelali jste teda neco nebo jste o tom jen uvazovali?
myslim si, ze naprogramovat by to slo, je to jen narocne na cas, a to bych asi nemel, kdyby ale slo jen o to s necim poradit (jak to naprogramovat), tak by to slo...
p!nk p!ggy
Příspěvky: 9
Registrován: 10 bře 2008, 10:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p!nk p!ggy »

[quote:2e2b3d12a3="smic"]no a v jakem stavu to teda mate? udelali jste teda neco nebo jste o tom jen uvazovali?
myslim si, ze naprogramovat by to slo, je to jen narocne na cas, a to bych asi nemel, kdyby ale slo jen o to s necim poradit (jak to naprogramovat), tak by to slo...[/quote:2e2b3d12a3]

no zas tak jednoduche to neni..nejslozitejsi je komunikace prave..ostatni veci by meli byt hracka..jako jaka karta co dela atd atd..to je jen hromada podminek,switchu atd..ale spis jde o tu komunikaci se serverem nebo proste jak to udelat..ja bych na tohle nemel..nevim jak ybch to udelal..tak to kamarad nejak zkousel udelat,a povedlo se mu udelat jakoby messengera pres hamachi..ze zkratka se odesle zprava na server a prijme..tudiz nejak tu komunikaci zvladl..ale pak mel problemy tam s necim a nevedel jak to vyresit..
smic
Příspěvky: 16
Registrován: 29 zář 2008, 10:36

Příspěvek od smic »

tak je jasne, mel by tam byt server, ke kteremu by se to pripojovalo (s pevnou adresou)... slo by to i bez nej, ale tam by vznikaly problemy s NATem (tzn. se zahajenim komunikace)... takze ten server by urcite byl jednodussi...

ona ta slozitost naprogramovani je relativni, kdyz jsi dany problem uz resil, tak je to o hodne jednodussi, protoze vis jak na to...

zalezi taky v jakem jazyce jste to programovali, my delali na vysce komunikaci klient-server v jave v semestralnim projektu... kdybych moc hledal, tak bych to mozna i nasel...

me treba pripada, ze ta komunikace celkem jde... spis se mi zda, ze horsi je tam nahazet vsechna ta pravidla a nezamotat se v tom, kdyz je tam nejake pravidlo a pak jsou k nemu vyjimky (treba diky High noonu nebo diky charakteru postavy atd)...

takze pokud jste schopni naprogramovat GUI, pravidla atd... tak ja klidne k tomu zkusim dopsat tu komunikaci mezi klientem a serverem - teda aspon v Jave by to urcite slo, pokud to delate v .NET, tak to bych si musel precist napovedu a hodne zkouset, v Jave by to pro me bylo o hodne jednodussi... k tomu bych si cas nekdy nasel a zavzpominal bych na stare casy, protoze jsem ted chvili neprogramoval... jen je potom treba zajistit nejaky komp (s verejnou adresou), kde by se spustila ta servrova cast programu...
p!nk p!ggy
Příspěvky: 9
Registrován: 10 bře 2008, 10:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p!nk p!ggy »

[quote:3d443fcbae="smic"]tak je jasne, mel by tam byt server, ke kteremu by se to pripojovalo (s pevnou adresou)... slo by to i bez nej, ale tam by vznikaly problemy s NATem (tzn. se zahajenim komunikace)... takze ten server by urcite byl jednodussi...

ona ta slozitost naprogramovani je relativni, kdyz jsi dany problem uz resil, tak je to o hodne jednodussi, protoze vis jak na to...

zalezi taky v jakem jazyce jste to programovali, my delali na vysce komunikaci klient-server v jave v semestralnim projektu... kdybych moc hledal, tak bych to mozna i nasel...

me treba pripada, ze ta komunikace celkem jde... spis se mi zda, ze horsi je tam nahazet vsechna ta pravidla a nezamotat se v tom, kdyz je tam nejake pravidlo a pak jsou k nemu vyjimky (treba diky High noonu nebo diky charakteru postavy atd)...

takze pokud jste schopni naprogramovat GUI, pravidla atd... tak ja klidne k tomu zkusim dopsat tu komunikaci mezi klientem a serverem - teda aspon v Jave by to urcite slo, pokud to delate v .NET, tak to bych si musel precist napovedu a hodne zkouset, v Jave by to pro me bylo o hodne jednodussi... k tomu bych si cas nekdy nasel a zavzpominal bych na stare casy, protoze jsem ted chvili neprogramoval... jen je potom treba zajistit nejaky komp (s verejnou adresou), kde by se spustila ta servrova cast programu...[/quote:3d443fcbae]

delali jsme to v .NET C#..o tu praktickou stranku,karty atp..tam jak rikas jediny problem je nezamotat se v kartach co jak proc a nac..ale to si myslim osobne ze opravdu nebude tak hrozny problem..kdyz si vemes,ze tam je nejakych ja nevim presne,odhadem 20-30karet a kazda provadi urcitou akci a muze se dat na urcitou jinou kartu..myslim si,ze to zas tak slozite nebude..
charaktery postav..tam by to zkoumalo na pozadi,pri kazdem ukonu kdo je jaka postava a take by se to dalo nejak zvladnout..

no kazdopadne hele ve tride,kdo by se do toho pustil jsme MINIMALNE 2lidi..kamarad a ja..kamarad,trochu zdatnejsi,mohl by ti treba pomoct i s tim pripojovanim atd..ja bych se vrhl na tu praktickou stranku karet..on samozrejme taky,ale jeste k tomu by ti mozna mohl byt napomocen s tim serverem atd..mozna bych sehnal jeste nejake dalsi lidi,kteri by byli ochotni se tomu aspon malilinko venovat..mame tedka pred maturitou,takze casu bude min,po maturite zase vic..ale pocitam ze tak slozite abych si sednul k PC a denne naprogramoval aspon 2karty to nebude..pak zalezi uz jen na tom jak vytvorit ten server..kazdopadne nech mi tady svoje ICQ a nejak to zkusime poresit pres nej..jestli bys teda byl ochotny se s nami do toho nejak tak vrhnout..
smic
Příspěvky: 16
Registrován: 29 zář 2008, 10:36

Příspěvek od smic »

no jasne... ono to programovani tech karet neni slozite udelat, jen fakt to napsat rozumne, aby byl v tom prehled, protoze rozsirenim a charakterama vznika u kazde akce nekolik podminek navic... si treba vem jenom treba pouziti karty bang:
1) podminka pro kontrolu: zda je mozno pouzit (neni zrovna aktualni kazatel nebo reverend nebo co to tam je z Praveho poledne, ktery zabranuje pouziti bangu) + vystrel pomoci dvou libovolnych karet viz. charakter Doc Holyday
2) podminka pro kontrolu: zda je mozno pouzit (zda uz nepouzil podruhe v jednom kole - ale s podminkou, ze zaroven nema Vulcanic nebo charakter Willy the Kid a neni ve hre Prestrelka - u ni dalsi podminka u tretiho Bangu v jednom kole)
3) zda dosahne na hrace, na ktereho strili (vzdalenost + kone a skryse (vcetne charakteru, ktere to ovlivnuji, napr. roose dolan) + aktualni zbran (+zase ovlivneni charakterem postavy)
4) zda zasazeny muze liznout, protoze ma charakter Jourdonnais (vcetne ovlivneni nefunkcnosti charakteru Kocovinou) + zjisteni barvy karty (+ pripadne prokleti a pozehnani, ktere ovlivnuji barvu karty)
5) zda zasazeny muze liznout, protoze ma barel (+ zase pripadne prokleti a pozehnani + charakter Lucky Duke, ktery si muze pri lizani vybrat jednu ze dvou karet)
6) odhozeni spravne karty (+ treba libovolne karty viz Elena Fuente nebo karty Bang viz. Calamity Janet) + overeni, zda si pak muze liznout viz Suzy Lafayette (lize, kdyz nema kartu v ruce)
7) v pripade zasahu (Bart Cassidy - lizne si, kdyz je zasazen), ubrat zivot a zase podminka, je to posledni zivot? pak moznost pouzit pivo (ale zase kontrola - neni Reverend nebo Kazatel (zas nevim ktery), ktery zabranuje pivo nebo nezustali uz jen dva hraci - taky zakaz piva), v pripade pouziti piva Tequilla Joem, ktery prida za pivo 2 zivoty
8) v pripade smrti - zemrel bandita - ten kdo ho odstranil lize 3 karty nebo zemrel pomocnik a zastrelil ho serif (odhazuje vsecky svoje karty) + overeni charakteru (zda nekdo bere karty mrtveho nebo si pridava 2 zivoty)

A to je jen karta Bang a nekolik podminek ktere me ted napadly (nemusi byt vsecky)... prave je problem vsecky moznosti vubec zjistit, co vsecko to muze ovlivnit... navic je otazka, co vsecko se bude hned programovat, aby pripadne slo treba pridat dalsi rozsireni a bylo mozne to jednoduse upravit...

jinak zda se mi, ze 3 lidi by k programovani uplne stacili... zbytek zajemcu mozna pak bude vhodny k testovani...

kazdopadne ti pres PM poslu svoje ICQ cislo, tak kdyz tak se potom ozvi...
p!nk p!ggy
Příspěvky: 9
Registrován: 10 bře 2008, 10:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p!nk p!ggy »

jj jak jsem rikal,nebude to tezke,ale zdlouhave spis,ale to se zvladne nejak..prvne bych to delal jen formou KLASICKEHO zakladniho bangu..rozsireni,atp..to bych delal az potom..to uz bude porad stejne jen same podminky atd..kazdopadne nejhorsi bude ta serverova cast..a v pripade,ze bychom dodelali ten zakladni bang,muzeme pak vydat SOURCE a nekdo jiny se treba muze pustit i do toho rozsireni..samozrejme bych to nejradeji osobne delal tak,ze se zobrazi menu..bude tam klasicky pravidla,options,hra..po hre bude informace,jakou verzy chce hrat..jestli klasik,s rozsirenim jednim,s rozsirenim druhym,nebo s obema,a dale neco jako last men standing..:) nevim jestli se to tak muze hrat,ale upravili jsme si samy s kamarady pravidla a kdyz neni moc casu tak si zahrajem last men standing a je to ve forme posledni prezije..nehraje se na serifa,bandity,ale proste vsichni proti vsem..a doplnili jsme k tomu kdyz nas je min tak vice postav,ze si clovek muze vzit atd..ale tak to se vsechno udela casem TREBA..zakladem je mit tu prvotni verzy bangu..to ostatni jsou uz jen osira*ky s podminkama..na ICQ se dohodneme..
Odpovědět