Překlad karet - rada

vše ohledně stránek BANG.cz
Odpovědět
Tellenar
Příspěvky: 12
Registrován: 03 srp 2018, 14:12

Překlad karet - rada

Příspěvek od Tellenar »

Zdravím, překládám rozšíření Roobers' Roost a mám potíže s dvouma kartama. Doufám, že někdo ovládá natolik angličtinu, aby mi byl schopen pomoci. Děkuji.

CONFISCATE: Play during a player’s draw phase to move 1 card he has in play to be in play in front of you. If possible, return the card when your next turn ends.

DIVE: When a player you see within distance 2 is going to take a hit, play Dive to take the hit for him. Draw a card from the deck.
Tellenar
Příspěvky: 12
Registrován: 03 srp 2018, 14:12

Re: Překlad karet - rada

Příspěvek od Tellenar »

Zdravím, překládám rozšíření Roobers' Roost a mám potíže se třemi kartama. Doufám, že někdo ovládá natolik angličtinu, aby mi byl schopen pomoci. Děkuji.

CONFISCATE: Play during a player’s draw phase to move 1 card he has in play to be in play in front of you. If possible, return the card when your next turn ends.

DIVE: When a player you see within distance 2 is going to take a hit, play Dive to take the hit for him. Draw a card from the deck.

QUICK DRAW: Play after a player uses a card. Unless he discards a BANG!, he must place the card sideways in front of him and cannot use it until his next turn. It does contribute to his card limit.
Uncle Will
Příspěvky: 48
Registrován: 01 zář 2016, 13:11

Re: Překlad karet - rada

Příspěvek od Uncle Will »

Zdravím, co třeba takhle:

KONFISKACE
Zahraj během protihráčovy fáze 1, abys vzal jednu jeho vyloženou kartu a vyložil ji před sebe. Když je to možné, vrať kartu zpátky, když tvůj následující tah skončí.

OBĚTAVÝ SKOK ( Tenhle název je asi nejvýstižnější, ale už byl použit v rozšíření Údolí stínů, možná bude lepší ROBINZONÁDA)
Pokud vidíš, že hráč na vzdálenost dvě musí ztratit život, zahraj tuto kartu, abys ztratil život místo něj.Pak si lízni kartu z balíčku.

RYCHLÝ TAH? RYCHLÉ TAŽENÍ? RYCHLÉ SEBRÁNÍ? ( Myslím, že v tomhle případě bych se na anglický název vykašlal a vymyslel pro český překlad nějaký úplně nový. Co třeba PŘEDVÍDÁNÍ SITUACE?)
Zahraj poté, co jiný hráč zahraje kartu. Pokud neodhodí Bang!, musí si kartu, kterou chtěl zahrát,vyložit před sebe a nemůže ji použít až do svého příštího tahu. Tahle karta se nepočítá do limitu karet v ruce.

Mimochodem, je super, že překládáš. On nějaký překlad RR už je, ale momentálně ho nemůžu na fóru najít. Navíc mi přišel celkem narychlo udělaný.
Přeji mnoho překladatelských úspěchů
Tellenar
Příspěvky: 12
Registrován: 03 srp 2018, 14:12

Re: Překlad karet - rada

Příspěvek od Tellenar »

Jj, díky za radu. Teď když to čtu, tak je mi to úplně jasný. Ale občas ten překlad je tak ošemetný, že cítím, jak mi to v hlavě šrotuje.
Ta poslední karta mi přijde opravdu zbytečná.
Tak jako pár dalších karet, které jsem trošku pozměnil, aby hra byla záživnější.

Dobrou
m1a2r3t4i5n6
Příspěvky: 42
Registrován: 25 led 2015, 09:01

Re: Překlad karet - rada

Příspěvek od m1a2r3t4i5n6 »

Já jsem ho nějak přeložil určitě to de udělat mnohem lépe než tohle tak snad se ti to povede.
https://drive.google.com/open?id=1itZnH ... vhCwNNROif" onclick="window.open(this.href);return false;
Uncle Will
Příspěvky: 48
Registrován: 01 zář 2016, 13:11

Re: Překlad karet - rada

Příspěvek od Uncle Will »

Super, to je ten překlad, co jsem ho nemohl najít.
Kdyžtak ho prosím přidej do tématu Všechna oficiální rozšíření(založil ho Freddy Krueger a je to kategorii Hrací karty).
Odpovědět