právo, odpadlík alebo bandity???

vše ohledně stránek BANG.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
Gallugus
Příspěvky: 16
Registrován: 25 črc 2012, 08:43

právo, odpadlík alebo bandity???

Příspěvek od Gallugus »

Ahojte, mám na vás pár otázok na ujasnenie.Hrám Bang asi 6 či 7 rokov, ale niektoré veci treba niekomu vysvetlovať a vtedy dojde k nezhodám. Takže tu sú moje otázky :

1: Som odpadlík, šerif, a dead manom sa vrátil do hry pomocník. zabil som šerifa, a povedal mi šerif, že som nevyhral, lebo som mal najprv zabiť VICEho. Čo je na tom pravdy? Kto vtedy vyhral?

2:Kamarát bol vo väzení a ja som strielal po ňom, pretože správaním sa bol proti mne a mal 1 život. Strielal som Bang! a on mi povedal, že keď je niekto vo väzení, nemožno strielať naňho, len kartou Indiáni. Čo je na tom pravdy?

3:Chcel by som si uzrejmiť rozdiel kariet Laso a Sudca, aký je medzi tým rozdiel?

P.S. : Ochviľu dám iný článok na nápady na nové karty nové rozšírenie spolu s novými kartami či hnedými, zelenými, postavami a samostatné karty na ťahanie pre každé kolo.

Ďakujem za skorú odpoveď.

S pozdravom Gallugus :mrgreen:
tomaskolator
Příspěvky: 5
Registrován: 12 pro 2014, 22:14

Re: právo, odpadlík alebo bandity???

Příspěvek od tomaskolator »

ahoj bandalíre,

1) Odpadlík nevyhrál, protože ve hře nezůstal sám. Zůstal s ním ještě pomocník a to znamená, že ve výsledku vyhráli bandité, ačkoliv nebyli už ve hře :)

2) Prachsprostá lež! Nikde v pravidlech (tedy aspoň v těch českých) není uvedeno, že se na hráče ve vězení nemůže střílet. Účinkuje tedy na něj jak karta bang!, tak karta indiání, panika, houfnice, kulomet, šíp apod....

3) Laso - karty, které leží ve hře před hráči celé kolo neúčinkují (nemůžeš použít barel ani mustang a ani zelené vedle a pod...). To ovšem neznamená, že si karty alespoň nemůžeš vyložit před sebe.

Př.: Mám v ruce barel, zrovna když platí laso. Vyložení mi laso nezakazuje a tak si ho dám před sebe a ukončím tah. Hráč vedle na mě ihned vystřelí. Jelikož barel neúčinkuje, nemohu ho použít a musím dát vedle z ruky.

Soudce - celé kolo se nesmí vykládat karty před hráče (to mi ale nezakazuje zahrávat karty, které jsem již před tím vyložil).

př.: Jsem na tahu a platí soudce. Líznu si zrovna houfnici a kankána. Pro mé neštěstí si nemohu ani jednu vyložit před sebe a proto si je musím nechat v ruce. Před sebou už ale mám z minula vyložený pony expres a nůž. Ty mohu bez ostychu zahrát, protože byly vyloženy již minulé kolo.

Snad se mé odpovědi na zvídavé otázky po 4 letech budou hodit :)

S pozdravem tomaskolator alias Mladej Kolas
Odpovědět