Odhazování karet (dobrovolné a nedobrovolné)

vše ohledně stránek BANG.cz

Odhazování karet (dobrovolné a nedobrovolné)

Postby Kubajz23 » 16 Dec 2015, 15:20

Zdravím příznivce BANGu a zároveň prosím o pomoc s nesrovnalostmi v pravidlech, především v tom, jak správně rozlišit dobrovolně a nedobrovolně odhozené karty. Některé jsou jasně dobrovolně odhozené (Duel, Indiáni), některé zase jasně nedobrovolně odhozené (Cat Balou).

Problém je:
1. s Divokou bandou: měla by patřit mezi ty, co odhazují karty dobrovolně (protože funguje podobně jako karta Indiáni a např. Molly Stark uplatňuje svou schopnost). Na druhou stranu při Divoké bandě uplatňuje svou schopnost i Henry Block (při Indiánech a Duelu ale rozhodně ne, pokud je mi známo).

2. s Brokovnicí: Henryho schopnost podle FAQ nefunguje, u Molly Stark je to jak ? Lízne si kartu ? jedná se tedy o dobrovolně odhozenou kartu ?.

3. s Pokerem: v tomto případě jsem nenašel žádnou nápovědu, vlastně není vůbec jasné, jestli se karty považují za odhozené (podle pravidel se karty vyloží a odhodí se až ty, které si nevybere hráč, co zahrál Poker). Jedná se tedy o dobrovolně nebo nedobrovolně odhozené karty ? Jak se v tomto případě postupuje u Henry Blocka a Molly Stark ?.

Děkuji všem za případné přízpěvky :).
Kubajz23
 
Posts: 40
Joined: 05 Feb 2014, 15:27

Re: Odhazování karet (dobrovolné a nedobrovolné)

Postby Freddy Krueger » 24 Dec 2015, 15:57

Ahoj, 1. Podle mě je to nějak tak no.
2. Ano, molly stark si kartu lízne. (1)
3. Nevím..
User avatar
Freddy Krueger
 
Posts: 61
Joined: 26 Feb 2015, 18:20
Location: Frýdek - Místek

Re: Odhazování karet (dobrovolné a nedobrovolné)

Postby benabel » 19 Jan 2016, 16:14

1, Divoka banda - mate na vyber dobrovolne odhodit 1 kartu BANG, nebo nedobrovolne odhodit az 2 karty. Molly dobira kartu iba kerd odhodi kartu BANG.

2, Brokovnice - jedna se automaticky nedobrovolni effect odhodeni karty, nikoliv dobrovolny, Molly nebere si kartu, Henry Block nespusta schopnost.

3, Poker - nedobrovolne odhodeni karty. Molly nebere karty, Henry Block schopnost plati.
User avatar
benabel
 
Posts: 376
Joined: 22 Jul 2010, 20:14


Return to Otázky a oznámení

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests