Pár nejasností.

vše ohledně stránek BANG.cz
Odpovědět
Typek
Příspěvky: 2
Registrován: 30 čer 2013, 20:12

Pár nejasností.

Příspěvek od Typek »

Zdravím, při dnešním hraní jsme narazili na pár nejasností, byl bych rád, kdyby mi to někdo objasnil. ;)

1) U karet Rvačka, Springfield a jiné, se kterými se musí odhodit ještě jedna karta, + postavy Sid Ketchum, Doc Holiday a jiné, zda se dají odhazovat i karty vyležené ( modré, zelené) .

2) a - Pokud jsem Apache Kid a ve hře je Odražená střela, zda ostatní mohou střílet i károvými bangy ?
b - zda se dá střílet do karet např. kartou Pepper box, springfield a pod. ?
c - zda se lze bránit kartami úhyb, železný plát, barel a jiné ?
d - kolik bangů mohu střílet a zda poté mohu vystřelit i na hráče ?
e - zda-li při střílení do karet platí vzdálenosti a různě je ovlivňují karty ve hře ?
f - Pokud zahraji duel a jsem Apache Kid, může vyzvaný hráč používat kárové bangy ?

3) Je-li ve hře Ruská ruleta mohu se bránit železným plátem úhybem, barelem apod. popřípadě schopností postavy Jourdanais ?

4) Pokud jsem Doc Holiday mohu po využití schopnosti dále střílet kartami bang a jestli také platí vzdálenosti či mohu střílet na kohokoliv.

5) Jaký je rozdíl mezi kartami Soudce a Laso ?

6) CO má přednost, jestliže se sejdou karty Daltonové - Soudce, Peyote - Požehnání(Prokletí), Peyote - Žízeň(Příjezd vlaku), Odstřelovač - Kazatel, apod. ?

7) Mohu se bránit kartami železný plát, úhyb, sombrero, barel a pod. popřípadě schopností postavy Jourdanais, pokud je ve hře Fistful ?

8 ) Jak se hraje s vězením pokud je ve hře : a - soudce
b - laso

9)Pokud jsou ve hře Želízka a já zahraji např. černý duel, mohu odhazovat červené bangy ?

10)Pokud je postava El Gringo zasažena kartou Indiáni, Kulomet, Houfnice a pod., bere si kartu od hráče, který ji zahrál ?

11) Líže Bart Cassidy také na zásah od karty Dinamit, Ruská ruleta, Fistful, Pravé poledne ?

12) Pokud jsou ve hře želízka říká se černá - červená nebo piky, káry, srdce, kříže ?

Děkuji za případné odpovědi.
Uživatelský avatar
benabel
Příspěvky: 375
Registrován: 22 črc 2010, 20:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár nejasností.

Příspěvek od benabel »

1, Nejde odhadzovat karty uz vylozene spred seba.

2, Odrazena strela, jde strelat i ked si Apache Kid na karty spred teba i ked su karove.

3, Ruska ruleta: Ano, ide sa branit i kartami ako su Zelezny plat.

4, Doc Holiday strela iba na scvoj dostrel.

5, Soudce: Nejde vykladat karty pred lubovoleneho hraca, Laso: karty uz vylozene nemaju efekt (akoby pred hracom neboli).

6, Toto je na dohode skupiny hracov.

7, Ano, mozete.

8, Soudce: nejde dat cele kolo nikoho do vazania, Laso: Vazenie sa ignoruje po cele kolo.

9. Ano, mozete.

10. Ano, ale iba ak prezije tu stratu zivota.

11. Ano.

12. Cerna - cervena.
Typek
Příspěvky: 2
Registrován: 30 čer 2013, 20:12

Re: Pár nejasností.

Příspěvek od Typek »

Ok. Díky. Ještě bych rád věděl toto :

Pokud jsem Doc Holiday mohu po využití schopnosti dále střílet kartami bang ?

Pokud je ve hře Odražená střela :

b - zda se dá střílet do karet např. kartou Pepper box, springfield a pod. ?
c - zda se lze bránit kartami úhyb, železný plát, barel a jiné ?
d - kolik bangů mohu střílet a zda poté mohu vystřelit i na hráče ?
e - zda-li při střílení do karet platí vzdálenosti a různě je ovlivňují karty ve hře ?
f - pokud jsem Slab the Killer a střílím do karet, kolik vedle hráči potřebují ?
g - pokud mám volcanic nebo jsem Willy the Kid, jestli mohu do karet vystřelit libovolný počet bangů ?

Pokud zahraji duel a jsem Apache Kid, může vyzvaný hráč používat kárové bangy?

Co když už má hráč vězení a až pak teprve přijde Soudce(Laso) ?
Uživatelský avatar
Salvador
Příspěvky: 32
Registrován: 24 čer 2013, 15:50

Re: Pár nejasností.

Příspěvek od Salvador »

Naprosto souhlasim! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
MarKr
Příspěvky: 100
Registrován: 19 dub 2012, 01:51

Re: Pár nejasností.

Příspěvek od MarKr »

Postava Doc Holiday: po použití schopnosti se dá ještě vystřelit Bang!

Odražená střela:
mám takovou svojí sbírku doplňků k pravidlům,které jsem posbíral tady na foru a u odražené střely mám jen toto:
- lze použít vícekrát za kolo
- Bang! je „odhozen“ ne „zahrán“, takže hráč může ještě vystřelit jeden Bang!
- vzdálenosti se nepočítají

takže k tvým dotazům si myslím:
b) nelze (na kartě je napsáno BANG! - velká písmena a to všeobecně znamená přímo kartu Bang!)
c) nelze (na kartě je napsáno VEDLE! - velká písmena a to všeobecně znamená přímo kartu VEDLE!)
d) viz moje poznámka nahoře
e) opět viz poznámka nahoře
f) řekl bych že stačí jen jedno Vedle, protože Slab nestřílí, jen využívá schopnost Odražené střely
g) podle té poznámky to můžeš udělat ať už máš Vulkanic nebo ne (jestli na to máš Bangy)

Duel a Apache Kid: Ano může. Jen on na Tebe nemůže károvej Duel

Vězení a Laso: tady je to o dohodě, protože tyhle karty mají docela matoucí popisek a každý je hraje jinak. My to hrajem tak, že na Laso neplatěj modrý karty a na Soudce zelený,ale někdo tu psal,že je to jinak - jak to hrajete vy?
Odpovědět