Velká vlaková loupež help

vše ohledně stránek BANG.cz
Odpovědět
YuruMa
Příspěvky: 3
Registrován: 06 kvě 2022, 09:06

Velká vlaková loupež help

Příspěvek od YuruMa »

Ahoj! Lituji, používám Google Translator, takže v tom, co píšu, mohou být chyby..
koupil jsem rozšíření hry "bang! Velká vlaková loupež" česky, protože jsem si s tím chtěl hrát a začal jsem překládat karty pomocí googlu.
zdá se mi to všechno docela jasné, ale jen jedna věc se mi nevrátí:
jak čtu vyúčtování vagonových karet a ten "scambio" papír se mi zdá, že je tam jna rozpor (vychází ze strojového překladu) a proto bych poprosil o pomoc k lepšímu pochopení, díky.
tady jsou dva texty:
1."Z hlediska herních mechanismů se s vagony zachází jako s kartami ve hře a platí pro ně stejná pravidla jako pro karty s modrým okrajem (modré karty). Není-li řečeno jinak, lze na ně hrát karty ovlivňující modré karty, jako například Cat Balou nebo Panika! Vagon si však není možné nikdy vzít do ruky; kdykoli byste tak měli v důsledku nějakého efektu učinit, vyložte ho místo toho hned zpátky do hry před sebe"
2. SCAMBIO (VÝHYBKA)
Vyměň 1 svou kartu ve hře za jinou kartu ve hře.
Upřesnění: Pokud si vezmete novou zbraň a máte již nějakou další ve hře, musite starší zbraň odhodit. Nezapomeňte, že nemůžete mít ve hře více kopii téže karty (například 2 Barely). Jestliže takto získáte Vagon duchů a jeho předchozí majitel nemá žádné životy, okamžitě vypadává ze hry. Šerif takto nemůže ziskat Vagon duchů ani Vězení. Nezapomeňte také, že karty tvořící vlak se nepovažují za karty „ve hře“, takže je nelze pomocí Výhybky získat.

_________zejména:
1.Z hlediska herních mechanismů se s vagony zachází jako s kartami ve hře a platí pro ně stejná pravidla jako pro karty s modrým okrajem (modré karty).

2. Nezapomeňte také, že karty tvořící vlak se nepovažují za karty „ve hře“, takže je nelze pomocí Výhybky získat.

:?: Nerozumím větě číslo dvě, na co tato věta odkazuje :?:


Děkuji!
YuruMa
Příspěvky: 3
Registrován: 06 kvě 2022, 09:06

Re: Velká vlaková loupež help

Příspěvek od YuruMa »

aha, nic! Snad tomu rozumím: druhá věta znamená "vagony, které ještě nebyly zakoupeny" nelze vzít s "scambio" kartou
Uživatelský avatar
andy636
Příspěvky: 228
Registrován: 07 zář 2010, 18:02

Re: Velká vlaková loupež help

Příspěvek od andy636 »

(v slovenčine)
1. hovorí o vagónoch, ktoré majú pred sebou jednotliví hráči (t.j. sú "ve hře").
2. hovorí o vagónoch, ktoré sú práve súčasťou vlaku a žiadny hráč ich ešte nekúpil.
YuruMa
Příspěvky: 3
Registrován: 06 kvě 2022, 09:06

Re: Velká vlaková loupež help

Příspěvek od YuruMa »

andy636 píše:(v slovenčine)
1. hovorí o vagónoch, ktoré majú pred sebou jednotliví hráči (t.j. sú "ve hře").
2. hovorí o vagónoch, ktoré sú práve súčasťou vlaku a žiadny hráč ich ešte nekúpil.
Ďakujem ti veľmi pekne! :D
Odpovědět