Ozbrojení a nebezpeční

vše ohledně stránek BANG.cz
Sallamhnusajn
Příspěvky: 22
Registrován: 06 pro 2018, 17:26

Re: Ozbrojení a nebezpeční

Příspěvek od Sallamhnusajn »

U zbraně Big Fifty je napsané, že po zaplacení kostičky zruší cílovému hráči schopnosti postavy a karet ve hře. To znamená, že se nemůže výstřelu Bang! nijak bránit? (napadlo mě, jestli se to nevztahuje třeba jen k vyloženým kartám, a Vedle! zahrát může, ale setkal jsem se s nesouhlasem, tak nevím, jak to teda je).
Kubajz23
Příspěvky: 42
Registrován: 05 úno 2014, 15:27

Re: Ozbrojení a nebezpeční

Příspěvek od Kubajz23 »

Big Fifty se vztahuje jen na karty ve hře, karty z ruky (např. Vedle!) můžeš používat normálně.
Tailord
Příspěvky: 2
Registrován: 04 dub 2021, 21:41

Re: Ozbrojení a nebezpeční

Příspěvek od Tailord »

Ahoj,
1) prosím jak je to s přemisťováním kostiček? Můžu aktivovat nebezpečné karty a hnědé karty ze kterých karet chci? Tj. pokud budu mít vyložené 3 nebezpečné karty, kde na všech budu mít jednu kostičku a chci zahrát jednu konkrétní akci (třeba bečka piva za 3). Můžu obětovat 3 karty a ze všech tří karet použít 1 kostičku?
2) Stejně tak můžu si přesouvat kostičky na karty a postavy jak potřebuji, případně z nich aktivovat ostatní hnědé karty?
3) Jaká je vlastně schopnost postavy Red ringo? Začíná s kostičkama na začátku hry nebo začátku kola?

Trochu v tom přesouvání kostiček plaveme a nemůžeme se dohodnout, jak je to správně. :D

Děkuji
tomaskolator
Příspěvky: 5
Registrován: 12 pro 2014, 22:14

Re: Ozbrojení a nebezpeční

Příspěvek od tomaskolator »

Zdravím ze slunného poledne na divokém západu,
pokusím se ti vysvětlit štiplavé téma ohledně kostiček. :?:
Tailord píše:Ahoj,
1) prosím jak je to s přemisťováním kostiček? Můžu aktivovat nebezpečné karty a hnědé karty ze kterých karet chci? Tj. pokud budu mít vyložené 3 nebezpečné karty, kde na všech budu mít jednu kostičku a chci zahrát jednu konkrétní akci (třeba bečka piva za 3). Můžu obětovat 3 karty a ze všech tří karet použít 1 kostičku?
2) Stejně tak můžu si přesouvat kostičky na karty a postavy jak potřebuji, případně z nich aktivovat ostatní hnědé karty?
3) Jaká je vlastně schopnost postavy Red ringo? Začíná s kostičkama na začátku hry nebo začátku kola?
i
1) oranžové karty můžeš aktivovat pouze kostičkami, které se nacházejí na dané oranžové kartě. Pokud budeš mít na bečce piva 2 kostky, prostě ji použít nemůžeš. Pokud ale vyložíš modrou kartu, můžeš si ihned kostičku na bečku piva dát a následně i celou bečku použít, protože se už na ni bude nacházet dostatečný počet kostiček -> jelikož na bečce již nezbyde jediná kostička, musí být odhozena.

Hnědé karty, které máš v ruce a mají možnost vylepšení, můžeš zahrát pomocí kterýchkoliv kostiček. To znamená, že když v ruce máš šíp, a chceš ho použít na 4 hráče, tak musíš odhodit 3 kostky odkudkoliv. (jednu ze své postavy, jednu ze zvonice a jednu třeba z bandalíra - samozřejmě všechny tři mohou být jenom z postavy anebo naopak jenom ze zvonice). Efekt bude takový, že šíp zahraješ jako samostatnou kartu na jednoho hráče a pak přihodíš tři kostky aby jsi stejný efekt mohl zahrát i na další 3 hráče -> celkově napadneš 4 hráče.

-> nemůžeš tedy obětovat všechny tři oranžové karty, aby jsi mohl zahrát bečku piva, takhle to prostě nejde :)

2) Pokud nemáš schopnost, kostičky si přesouvat nemůžeš. Hnědé karty, jak jsem již avizoval, můžeš aktivovat pomocí jakýchkoliv kostiček (je jedno jestli z postavy nebo z oranžové karty, či kombinovaně)

3) Na začátku hry obdrží instantně 4 kostičky. Může pak pomocí své schopnosti přesouvat karty ze sebe na libovolné oranžové karty.

př.: Mám před sebou bednu s jednou kostkou a na Ringovi mám kostky 3. Mohu tedy 2 kostky z Ringa přesunout na bednu, která bude mít rázem 3 kostičky.

-> pokud nemáš schopnost Red Ringa, nemůžeš kostičky přesouvat z postavy na karty.

Snad to trochu dává smysl. Já rychle běžím vyčistit divoký západ, který je zaplevelený bandity, jako jsou Vulture Sam či Herb Hunter.

S pozdravem tomaskolator alias Mladej Kolas
Odpovědět