Bang - Face Off - Trochu jinak

máte nápad na nějakou novou kartu?
Odpovědět

Má tato úprava rozšíření smysl?

Klasické verzi se to nikdy rovnat nebude.
3
50%
S drobnýma úpravama :/
1
17%
Je to velmi zajímavé zpestření této sqělé hry.
2
33%
 
Celkem hlasů: 6

Jacck
Příspěvky: 2
Registrován: 24 srp 2009, 08:11

Bang - Face Off - Trochu jinak

Příspěvek od Jacck »

Ahoj, napadlo mě trochu předělat rozšíření FACE OFF.
Prosím všechny nadšence, aby si tento můj pokus vyzkoušeli a napsali komentář, abych věděl, zda má smysl pokračovat v tvorbě, nebo ji ukončit.
Případně vlastní nápady, co do této verze za rozšíření přidat.

************************************************

Jedná se o klasickou verzi rozšíření "FACE OFF" s novými "ikonkami".
Mým zájmem bylo tuto hru rozšířit i pro více hráčů, z toho důvodu jsem vytvořil pole s vyobrazením
pomocníka šerifa "VICE". Podle těchto pravidel se dá hrát dvěma způsoby (se skrytou identitou a s odhalenou).
Tato verze mě napadla, když jsme si během hraní několikrát zanadávali, že jsme strašně blízko od ostatních hráčů,
a na které bychom chtěli střílet nedostřelíme. Tímto se bude vzdálenost neustále měnit (jako bychom si během hraní stále přesedali).

SE SKRYTOU IDENTITOU
Hraje se s figurkami od "Člověče nezlob se" nebo jinými barevnými kameny.
Vylosují se karty rolí a Šerif umístí svou figurku na hrací plán na místo označené jako startovní pole šerifa.
Poté si hráči vylosují (zvolí), jakou barvu (s jakou figurkou) budou hrát a Šerif jejich kameny náhodně rozmístí:
a) podle libosti kamkoli na hrací plán
b) na pole označená jako výchozí body ostatních rolí (role hráče se nemusí [a většinou nebude] shodovat s rolí na hracím plánu)
Dále se hraje podle pravidel, s tím že nikdo neví, kdo je kdo (ovšem až na šerifa, ten je znám od začátku).

S ODHALENOU IDENTITOU
Hraje se s figurkami jako v předchozí verzi, nebo se vytvoří podle původních pravidel FACE OFF.
Karty rolí jednotlivých hráčů jsou otočeny lícem vzhůru, aby je všichni viděli a každý hráč umístí svou figuru na pole označené symbolem své role.
Pokračuje se podle pravidel.

Hrací pole:
SALOON - Pokud postava chce použít karty (Saloon, Pivo, Whisky, Tequilla, Čutora a Voda) musí se nacházet na tomto políčku, nebo v jeho těsné blízkosti.
VEZENI - Pokud je na postavu použita karta (Vězení), musí hráč přemístit svou postavu na toto pole.
Jedná se o jediné hrací pole, kde může stát současně více postav.
Pokud je karta (Vězení) zrušena, tak se postava NEVRACÍ na pole, na kterém stála, než byla do vězení přesunuta, ale přesune se na jakékoli ze 4 polí s vězením sousedících (pokud se nejedná o pole se skálou, nebo pole obsazené jinou postavou) a odtud pokračuje.
PLOT - Přes toto pole postava nesmí přejít (přelézt) ani se na ni postavit, smí se však přes tuto kartu střílet a to podle původních pravidel.

Připravovaná políčka:
KOSTEL - Postava stojící na políčku s "kostelem" nesmí použít kartu (BANG)! Na takovou postavu ani nesmí být vystřeleno.
Tato postava ani nesmí použít karty (Pivo, Tequilla a Whisky). Karty (Čutora a Voda) použít smí.
Pokud je v době, kdy některá z postav stojí na tomto hracím poli zahrána karta (Saloon), její efekt se této postavy netýká.
Karty (Kulomet, Houfnice a Rvačka) se takovéto postavy opět netýkají.
Pouze na karu (Indiáni) se hraje jako obvykle.
DOSTAVNIK - Podobně jako karta „Appaloosa“ (tj. vzdálen o jedno pole od ostatních hráčů).
STRAZNI VEZ - Podobně jako karta „Mustang“ (tj. všichni hráči o jedno pole blíž).

+ spousta dalších

****************************************************
Vzorová mapa - KDO Z KOHO
Kdo z koho.jpg
Kdo z koho.jpg (254.76 KiB) Zobrazeno 2900 x
****************************************************

V případě zájmu mám k dispozici i TILES mapu.

Díky za hodnocení
Jacck
Příspěvky: 2
Registrován: 24 srp 2009, 08:11

Re: Bang - Face Off - Trochu jinak

Příspěvek od Jacck »

Omlouvám se za zařazení příspěvku do špatné kategorie :oops:


Naposledy oživil Jacck v 04 lis 2011, 21:11
Odpovědět