Rozsireni ruleta + postava barman

máte nápad na nějakou novou kartu?

Rozsireni ruleta + postava barman

Postby VENCA15 » 16 Jan 2021, 18:54

Cauvec borci, v karantene s klukama hrajeme bangy ve 4. Samotny je to tezka nuda, proto neustale vymyslime nove veci a chtel bych se s vama o to podelit.

Postava barmana - zustan v posledni dvojce, bez toho, abys nekoho zabil

Vysvětlení z praxe - hra pokračuje ve 3 hráčích ŠERIF BANDITA BARMAN - bandita zabije šerifa, ovšem nevítězí, protože barman zůstal v poslední dvojce (barman má vždy přednost, těžší výhra)

Barman je opravdu hra o přemyšlení a taktice, dá se i s ostatními postavy dobře blafovat, takže za mě výborné ozvláštnění

Rozšíření ruská ruleta

Pokud hráč použije 2 stejné karty (hnědé i modré) má možnost roztočit ruletu/kolo štěstí. Ruletu si můžete vytvořit ručně nebo přes aplikaci.

Příklad z praxe - hráč používá ve svém tahu dvě karty cat balou a využívá možnost rulety. Z rulety mu padne číslo 2, hází tedy kostkou...atd.

Pokud padne:
1 - smrt, hráč umírá
2 - valouny, hráč hází kostkou, podle čísla nabere počet valounů
3 - karty, hráč hází kostkou, podle čísla nabere počet karet
4 - highnoon, hráč hází kostkou, podle čísla navolí počet karet highnoon podle sebe (zbytek se zamíchá)(pravé poledne zůstává vždy na konci balíčku)
5 - fistful, hráč hází kostkou, podle čísla navolí počet karet fistful
6 - místa, hráč musí prohodit místa podle jeho libosti (alespoň 2 lidi)
7 - životy, hráč hází kostkou, podle čísla si přidá počet životů (vždy se dělí dvěmi, při čísle např. 1,5 se vždy zaokrouhluje výš)
8 - může zavřít do vězení kohokoliv, bez možnosti utéct (včetně šerifa)
9 - náhodně si vymění postavu a musí si ji nechat

Toto rozšíření jsme vymysleli teprve nedávno, proto tedy není stopro promyšlené a budu rád za zpětnou vazbu. Počítám, že vlastníte rozšíření zlatá horečka, highnoon a fistful. Upravit se samozřejmě dá podle vás, ale měla by zůstat možnost smrt, pro větší zábavu :D
VENCA15
 
Posts: 1
Joined: 16 Jan 2021, 18:18

Re: Rozsireni ruleta + postava barman

Postby JACKIE TRIPPER » 24 Jan 2021, 19:21

Postava barman je celkom zaujímavá, ale v situácii, kde sú traja hráči je zväčša každému jasné kto je kto lebo barman neútočí, zatiaľ čo bandita útočí (nemala by to byť rola/role, postava je napr. Lucky Duke

Čo sa týka rulety, nechápem čo znamená navoliť, či to znamená že otočí danú kartu v poradí alebo prehodí poradie kariet podľa vlastného výberu.

+ je to veľmi výhodné pre postavy ako Suzy Lafayette, ktorá bude chcieť sa zbaviť napr. karty Vedľa.

+A ešte to, že tam sú takmer vždy len pozitívne efekty, inak povedané je tam jeden negatívny efekt a osem pozitívnych. Ja by som osobne pridal ešte jeden alebo dva negatívne efekty, nech to je vybalancované


Tak či tak je to zaujímavé rozšírenie, a verím že ste si užili (a užijete) jeho hranie. :D
JACKIE TRIPPER
 
Posts: 9
Joined: 23 Sep 2020, 18:42


Return to Nápady na nové karty

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests