Deadwood gang (Banda z Deadwoodu)

máte nápad na nějakou novou kartu?
Odpovědět
JACKIE TRIPPER
Příspěvky: 9
Registrován: 23 zář 2020, 18:42

Deadwood gang (Banda z Deadwoodu)

Příspěvek od JACKIE TRIPPER »

BANG! – Banda z Deadwoodu (Deadwood gang)

Toto rozšírenie obsahuje jeden nový druh kariet, konkrétne čierne karty. Efekt čiernych karát platí pokým čiernu kartu máte. Čierne karty sa nedajú ovplyvniť ničím, okrem karty „POŽIAR“. Čiernu kartu môžete získať, keď uberiete hráčovi život pomocou karty „DUEL“ (aj keď mu uberiete život pomocou karty „DUEL“, ktorú sám zahral). Je 7 čiernych kariet, ale 2 z nich sú zamiešané medzi normálnymi kartami. V prípade, že sa zničia, odhoďte ich na samostatnú odhadzovaciu kôpku, ktorú môžete potom opätovne zamiešať v prípade, že dôjdu čierne karty.
ČIERNE KARTY:
1. OHNIVÁ VODA (Firewater) – Máš o 1 život viac (ako šerif)
2. ŠTVORLÍSTOK (Clover) – Vo fáze 1 si ťaháš o kartu naviac (ako „Krompáč“ alebo „Príjazd vlaku“)
3. VAK (Backpack) – Na konci fázy 3 môžeš mať dvojnásobok kariet na ruke (napr. keď máš 3 životy, môžeš mať 6 kariet)
4. TRIEŠTIVÉ NÁBOJE (Splinter rounds) – Hráč, na koho strieľate musí okrem „VEDĽA“ odhodiť ešte jednu kartu aby sa vyhol guľke
5. MEDICÍNA (Medicine) – Vždy keď zahráš „VEDĽA“ potiahni si kartu
6. a 7. POŽIAR (Wildfire) – zamiešajte tieto karty do balíčka hracích kariet. Keď si niekto túto kartu potiahne alebo otočí (jeden POŽIAR je 10♥ a druhá 8 ♥), odhoďte všetky vyložené karty(Hráč, ktorý si túto kartu potiahol ju odhodí, a potiahne si ďalšiu). V prípade, že niekto má kartu „POŽIAR“ na začiatočnej ruke, zamiešajte ju späť do balíčka.

Okrem týchto siedmich kariet sú v tomto rozšírení aj ďalšie karty, konkrétne 7 postáv a 7 hracích kariet.
POSTAVY:
1. JACKIE TRIPPER (4 životy) – Za každý život, ktorý uberie otočí kartu, ak je tá karta ♦♥ potiahne si kartu.
2. REMIEL EGIS (5 životov) – Môže si ubrať život aby zdvojnásobil efekt hnedej karty (Niečo ako Lee Van Kliff, ale namiesto odhodenia „BANG!“ si uberie život)
3. YOUNG KILLHAND (4 životy) – keď sa zahrá „POŽIAR“ odhodí len polku kariet (v prípade, že má 3 karty odhodí len 1, atď.)
4. CRAZY BULL (4 životy) – ak si potiahne vo fáze 1 „BANG!“, môže ho vystreliť na niekoho, koho má na dostrel (nepočíta sa do počtu zahraných „BANG!“-ov)
5. EMMA WAKER (4 životy) – Keď zahrá 3 karty s hnedým okrajom za jeden ťah, potiahne si kartu.
6. HENRY REAPER (4 životy) – Môže hrať karty s modrým okrajom ako „BANG“ alebo „VEDĽA“
7. AL COHOL-IC (4 životy) – Keď zahrá pivo, nemôže stratiť život do jeho ďalšieho ťahu
Nakoniec toto rozšírenie obsahuje ešte 7 hracích kariet, ktoré fungujú ako normálne hracie karty.
HRACIE KARTY:
1. CALAMITY RIFLE (modrá karta, zbraň – dostrel 3, 6♦) – môžeš hrať kartu „VEDĽA“ ako kartu „BANG!“
2. MOONSHINE (hnedá karta, 6♠) – Zahraj túto kartu a ňou odhoď ľubovoľný počet kariet, za každú takto odhodenú kartu si doplň 1 život
3. STRELA Z KRYTU (Shoot from cover)(hnedá karta, 9♥) – Túto kartu môžeš zahrať ako „BANG!“ alebo ako „VEDĽA“ (aj ako „BANG!“ pri karte „DUEL“)
4. STRELA Z KRYTU (Shoot from cover)(hnedá karta, 9♣) – Túto kartu môžeš zahrať ako „BANG!“ alebo ako „VEDĽA“ (aj ako „BANG!“ pri karte „DUEL“)
5. ÚPLATOK (Bribe)(modrá karta, K♦)- Keď máš túto kartu vyloženú pred sebou, nemôže byť na teba zahratá karta „VÄZENIE“
6. RÝCHLOPAĽBA (Fanning)(hnedá karta, 10♠) – Za každú modrú kartu, ktorú má súper pred sebou, je naňho vystrelený „BANG!“ (môžete sa mu vyhnúť pomocou karty „VEDĽA“, pomocou schopnosti karty „SUD“, atď.), alebo môžete modrú kartu odhodiť, čím zrušíte takto vystrelený „BANG!“
7. VÁHY (SCALES)(modrá karta, 10♦) – Raz za ťah môžete odhodiť ľubovoľnú kartu zo svojej ruky, a potiahnuť si jednu kartu

VŠETKY PRIPOMIENKY, ALEBO POCITY Z HRANIA PÍŠTE DO KOMENTÁROV.
V PRÍPADE ZÁUJMU TOTO ROZŠÍRENIE BUDEM MOŽNO PREDÁVAŤ

NEKOPÍRUJTE, VYMYSLITE SI SVOJE ROZŠÍRENIE :P
teammate136
Příspěvky: 28
Registrován: 24 srp 2014, 11:16

Re: Deadwood gang (Banda z Deadwoodu)

Příspěvek od teammate136 »

Ahoj,
cital som si tvoje rozsirenie a znie velmi dobre. Tu je nejaky moj feedback:
* "Čiernu kartu môžete získať, keď uberiete hráčovi život pomocou karty DUEL (aj keď mu uberiete život pomocou karty DUEL, ktorú sám zahral)", toto by som osobne preformuloval nakolko hrac ktory zahra DUEL a prehra si sposobil ztratu zivota sam, mozno lepsie by bolo ze ciernu kartu ziska hrac ktory vyhra v DUELy.
* karty "ohniva voda" a "vak" mi pridu podstatne slabsie nez ostatne cierne karty
* "Jackie Tripper" mi pripada velmi silny hlavne pokial sa hra s vela rozsireniami
* "Remiel Egis" mi tiez pripada velmi silny a este k tomu ma 5 zivotov.
* "Crazy Bull" je slabsi nez "Willy the kid", mohol by mat aspon 5 zivotov alebo by som mu pozmenil schopnost.
* "Al Cohol-Ic" ma na pohlad nevybalancovanu schopnost. V malo hracoch je slabi nakolko pri dvoch hracoch je jeho schopnost nepouzitelna ale vo vela hracoch moze byt prisilny.
Ostatne karty zneju fakt skvele.
JACKIE TRIPPER
Příspěvky: 9
Registrován: 23 zář 2020, 18:42

Re: Deadwood gang (Banda z Deadwoodu)

Příspěvek od JACKIE TRIPPER »

teammate136 píše:Ahoj,
cital som si tvoje rozsirenie a znie velmi dobre. Tu je nejaky moj feedback:
* "Čiernu kartu môžete získať, keď uberiete hráčovi život pomocou karty DUEL (aj keď mu uberiete život pomocou karty DUEL, ktorú sám zahral)", toto by som osobne preformuloval nakolko hrac ktory zahra DUEL a prehra si sposobil ztratu zivota sam, mozno lepsie by bolo ze ciernu kartu ziska hrac ktory vyhra v DUELy.
* karty "ohniva voda" a "vak" mi pridu podstatne slabsie nez ostatne cierne karty
* "Jackie Tripper" mi pripada velmi silny hlavne pokial sa hra s vela rozsireniami
* "Remiel Egis" mi tiez pripada velmi silny a este k tomu ma 5 zivotov.
* "Crazy Bull" je slabsi nez "Willy the kid", mohol by mat aspon 5 zivotov alebo by som mu pozmenil schopnost.
* "Al Cohol-Ic" ma na pohlad nevybalancovanu schopnost. V malo hracoch je slabi nakolko pri dvoch hracoch je jeho schopnost nepouzitelna ale vo vela hracoch moze byt prisilny.
Ostatne karty zneju fakt skvele.
K tvojej prvej pripomienke, máš pravdu tak sa to má hrať. Teda nie ten kto zahrá duel, ale ten kto v ňom vyhrá. Zle som to asi napísal.

Niektoré postavy su veľmi silné, pokiaľ sa hrá s veľa hráčmi. Bohužiaľ som to mal možnosť skúšať len v štyroch a na podiv nikdy nikto nevyhral s Jackie Tripperom.

Crazy Bull - Upravil som schopnosť, že ak vystrelí Bang, ktorý si potiahol na začiatku kola tak si môže potiahnuť ešte jednu kartu.

Ohnivá voda a Vak - máš pravdu, tieto karty sú slabšie ale vždy ti aspoň trochu pomôžu. Rozhodol som sa, že ich nechám tak, pretože balancujú počet čiernych kariet.

Remiel Egis - nevedel som či mu mám dať 5 alebo 4 životy, inak je to jedna zo silnejších postáv. Avšak ak hrá veľmi agresívne tak rýchlo zomrie.

Al Cohol-Ic - V dvoch hráčoch môže použiť pivo a aktivuje sa mu schopnosť, avšak si nedoplní život.


To by bolo asi tak všetko, veľmi ďakujem za feedback. :)
Odpovědět