KOMPLETNÍ NOVÉ ROZŠÍŘENÍ!

máte nápad na nějakou novou kartu?
Odpovědět
Tellenar
Příspěvky: 12
Registrován: 03 srp 2018, 14:12

KOMPLETNÍ NOVÉ ROZŠÍŘENÍ!

Příspěvek od Tellenar »

Zdravím, Bangisti!

konečně jsem dopracoval mé velké rozšíření s názvem Tarantino Western Pack.
Jsem velký fanoušek Tarantina a konkrétně jeho filmů Nespoutaný Django a Osm hrozných. Kdo tedy filmy neviděl, nebude mít z karet ten nejlepší zážitek: držel jsem filmů natolik, že jsem se snažil využít sebemenší věc, hlášku, postavu, aby zároveň korespondovala s fukncí karty.
Všechny postavy a věci se opírají pouze o film či jeho scénář, nic není vymyšleno navíc. Speciální karty jsou více pro fajnšmekry - jsou vytvořeny zejména z hlášek či ikonických poznámek. Ale i bez znalosti filmů jsou karty funkční.
V rámci svých grafických schopností jsem se snažil, aby se karty podobaly co nejvíce originálním. Takže žádné kázání v komentářích! :-)

Ale teď k samotnýmu rozšíření. TWP přináší:

12 nových hnědých karet
6 nových modrých karet + 1 speciální modrá karta
1 novou zbraň
16 nových postav
16 nových speciálních karet událostí
1 bonusovou postavu

+ jsem přidal do souboru provizorní pravidla, která mě ke kartám napadaly při psaní. Karty si hodlám v pátek vytisknout, takže po testu hodlám pravidla sepsat do finální formy.

https://uloz.to/file/mpF9vf2vckjc/taran ... n-pack-rar


Doufám, že se Vám rozšíření bude líbit :-)

Hezký večeř
Uncle Will
Příspěvky: 48
Registrován: 01 zář 2016, 13:11

Re: KOMPLETNÍ NOVÉ ROZŠÍŘENÍ!

Příspěvek od Uncle Will »

Ahoj,
tvoje rozšíření je moc fajn. Nejoriginálnější mi přišly karty Otrok a Bílá růže. Z postav si mě zase získal Majordomo Stephen. Nejsem sice znalec Tarantinových filmů ale i pro mne to rozhodně bude zajímavé hrát.
Několik poznámek:
Kladivo-dal bych to spíše jako modrou kartu.
Pravidla ve Wordu- seřadit karty podle abecedy je super nápad. Akorát bych tam přidal i popisy karet jako Zubař. Ty použité symboly jsou už zastaralé(já vím, jiné v generátorech bohužel nejsou) a jako majitel novějšího vydání jsem někdy musel hodně přemýšlet, co ta karta vlastně má dělat.
Seňor Bob-ať si na to dívám jakkoli, vždycky mi z toho vyjde Slab the Killer, akorát popsaný jinými slovy.
Stonesipher a John Kat-připadají mi silnější než ostatní, ale jestli je to pravda, to zjistíme až při hraní.
Nejrychlejší pistolník na Jihu-fungují nato modré karty? Jak se to odlišuje od karty Léčka z Fistfulu?

Rozšíření se mi líbí. Přeji mnoho krásných chvil při hraní a hodně ochotných hráčů na testování.
Tellenar
Příspěvky: 12
Registrován: 03 srp 2018, 14:12

Re: KOMPLETNÍ NOVÉ ROZŠÍŘENÍ!

Příspěvek od Tellenar »

Ahoj,
cením si tvých nápadů a tvé kritiky. Nad kladivem jako modrou kartou jsem hodně přemýšlel a nakonec jsem dospěl, že hnědá je více hratelnější.
Seňor Bob a Slab the Killer vypadají rozdílně, ale nejsou. Vím o tom, že Bob je dost OP karta, ale v testování většinou rychle umře, protože hráči se ho snaží rychle vyřadit. :)
Bob jedním Bangem ubere 2 životy, stačí 1 vedle. Slab ubere 1 život, ale protihráč potřebuje 2x vedle.

U Johna Kata máš pravdu. Opravím ho: 3 životy, Neplatí na něj jiné životubírající karty než BANG!

U nejrychlejší pistolníka též máš pravdu. Na Léčko jsem zcela zapomněl a kartu změním.

Tom
Odpovědět