NOVÁ ROLE?!

máte nápad na nějakou novou kartu?
Odpovědět
VoRtam4
Příspěvky: 2
Registrován: 17 črc 2019, 19:37

NOVÁ ROLE?!

Příspěvek od VoRtam4 »

Dostal jsem nápad na novou roli ŠAŠKA, která dle mého názoru ve hře BANG! nemá obdoby. Tahle role má úkol být zabit šerifem nebo pomocníkem šerifa. Ale i tahle role má mouchy.

1.1. Co když je zabit šašek někým jiným než šerifem nebo vice, jeho vrah je nucen ukázat roli!
-Mé řešení: Vrah jen řekne je-li šerif (ten to říkat nemusí)/ pomocník šerifa - tím hra
končí a šašek hru vyhrává. Nebo vrah řekne, že není a nemusí specifikovat
je-li odpadlík nebo bandita.
1.2. Co když bude hráč lhát o tom že byl nesprávným vrahem šaška?
-Mé řešení: Jeho tým prohrál a šašek se stává výhercem až se zpožděním.

2. A co když zůstane ve hře sám se šerifem a pomocníkem šerifa / banditou / odpadlíkem?
-Mé řešení: Se šerifem - vyhrává šerif a pomocník šerifa protože splnili úlohu svých rolí.
S banditou - vyhrává bandita, protože splnili úlohu své role.
S odpadlíkem - vyhrává odpadlík, protože šašek nesplnil úlohu své role ani již splnit nemůže.
-Mé již neplatné řešení: Napadlo mě ještě že by mohl mít vlastnost Tvůj úkol je být zabit šerifem nebo pomocníkem šerifa. A nebo zůstat poslední ve hře. Ale potom mi došlo, že by to byl jen vylepšený odpadlík.

Chtěl jsem s touhle rolí a pár kartami, které jsem vymyslel, udělat neoficiální rozšíření s názvem "Potulní komedianti" nebo "Cirkus hrůzy".

Takže dám sem tu roli šaška a pár těch karet (později v případě zájmu dodám v lepší kvalitě).

Napište mi prosím zda-li vám to dává smysl, váš názor,a připomínky.
Výstřižek q.JPG
Výstřižek q.JPG (75.61 KiB) Zobrazeno 10068 x
Poslední otázka, jak je karta taška a ruksak tak napadla mě i karta s modrým okrajem, která by okamžitě přidala život a slot na život, ale zdálo se mi to moc... VÁM NE?
Uncle Will
Příspěvky: 48
Registrován: 01 zář 2016, 13:11

Re: NOVÁ ROLE?!

Příspěvek od Uncle Will »

Zdravím, tohle fórum je ideální místo na předvádění neoficiálních rozšíření. Takže jestli máš odvahu a chuť, pracuj směle na svém rozšíření dál.

Pustina, Taška a Ruksak jsou fajn karty, vůbec bych se s nimi nebál začít hned hrát.
Stran přidání životu a slotu-nechal bych to jako modrou kartu, která přidává slot. Když ti ji někdo sebere musíš slot oddělat. Přidávání životu bych do toho nemíchal.

Ohledně šaška-osobně nemám strach, že by někdo lhal o svojí roli, nevím jak ty, ale já s lháři zásadně nehraji :) Zkoušel jsi tu svoji roli při hraní? Podle toho se dost věcí pozná. Ještě ti chybí dořešit, jak ho tam budeš přidávat. Při devíti hráčích? Místo odpadlíka? Místo jednoho bandity?

Přeju hodně zábavy při tvoření a úspěchů při hraní.
VERA CUSTER
Příspěvky: 30
Registrován: 05 čer 2019, 16:24

Re: NOVÁ ROLE?!

Příspěvek od VERA CUSTER »

šašek je opravdu nejoriginálnější nápad na kartu co jsem kdy viděl. :D

Já bych se za něj choval takto: Na začátku bych útočil na Šerifa, on a Viceové by si mysleli, že jsem bandita a zaútočili by na mě. Já bych se bránil jenom trochu( kdybych se vůbec nebránil, mohli by si říct, že je to podezřelé)
šaška bych přidal místo druhého odpadlíka(při 8 hráčích)

co se týče pustiny, je to jen na dostřel, nebo i na vzdálenost? (tj. jestli na něj můžu zahrát Paniku nebo Úder)

jinak určitě pokračuj, z těch dvou názvů se mi víc líbí "cirkus hrůzy" :D
VoRtam4
Příspěvky: 2
Registrován: 17 črc 2019, 19:37

Re: NOVÁ ROLE?!

Příspěvek od VoRtam4 »

TAKŽE K VAŠIM KOMENTÁŘŮM

Za prvé děkuji za vaše pozitivní ohlasy k mému rozšíření, které mě vždy povzbudí.

Co se týče šaška, myslím, že by se ve hře přidával od pěti hráčů místo bandity ale jen v 5 a 7 hráčích v osmi hráčích místo odpadlíka v devíti místo bandity v desíti místo odpadlíka v desíti místo bandity v jedenácti místo odpadlíka a s více hráči nevím jestli někdo někdy bude hrát.

K pustině, když ji máš vyloženou nemůže nikdo na vás dostřelit ani nemůže hrát CAT BALLOU, RAGTIME, CATLING, SALOON ani karty těmto podobné. Ale vy jako hráč, který ji má vyloženou na vás ta karta vliv nemá vy hrajete své karty bez omezení.

A zde je další ochutnávka. (Grafické zpracování nic moc)
Výstřižek - Forum.JPG
Výstřižek - Forum.JPG (50.82 KiB) Zobrazeno 10007 x
VERA CUSTER
Příspěvky: 30
Registrován: 05 čer 2019, 16:24

Re: NOVÁ ROLE?!

Příspěvek od VERA CUSTER »

Pustina mi přijde trochu moc silná, chtělo by to nějak upravit.
a ten text neodpovídá efektu.(Není na dostřel= nelze na něj hrát BANG, ale Paniku! a Úder ano, Cat Belou, Kulomet, Salón atd. také, protože tam není na dostřel, ale jakýkoli hráč, respektive všichni hráči!)

Co se týče Šaška, přidal bych ho až v šesti hráčích místo bandity. V pěti by to měli bandité prohrané. V sedmi místo Vice a v osmi místo Odpadlíka.

Mariin čagan je dle mě moc silný. Spíš jako BANG na ty tři hráče.
GARIBALDY
Příspěvky: 1
Registrován: 18 srp 2019, 16:37

Re: NOVÁ ROLE?!

Příspěvek od GARIBALDY »

Dobrý nápad s tým šaškom, aj s ostatnými kartami. Len čo mi vadí, je Maryin čagan - je to veľmi OP. Uberie 3 životy, a nemusíš ani odhadzovať žiadne karty ako napr. pri katre springfield.
Inak veľa šťastia s rozšírením : )
Ak by si proti tomu nič nemal, rád by som ti s ním pomohol.
Odpovědět