Anotologie fanouškovských rozšíření

máte nápad na nějakou novou kartu?
Nowelir
Příspěvky: 21
Registrován: 06 črc 2019, 09:51

Re: Anotologie fanouškovských rozšíření

Příspěvek od Nowelir »

Ještě doplňuju všechny linky na Imgur na jednom místě:

- Hnědé karty: https://imgur.com/a/AbmHAVU" onclick="window.open(this.href);return false;
- Zelené karty: https://imgur.com/a/WeMLEFn" onclick="window.open(this.href);return false;
- Modré karty: https://imgur.com/a/l7RdRsP" onclick="window.open(this.href);return false;
- Oficiální postavy: https://imgur.com/a/4TszxFA" onclick="window.open(this.href);return false;
- Postavy Directors' Cuts: https://imgur.com/a/Jb25JSd" onclick="window.open(this.href);return false;
- Postavy Robbers' Roost: https://imgur.com/a/gKbJfAx" onclick="window.open(this.href);return false;
- Ostatní postavy: https://imgur.com/a/fMLPc1t" onclick="window.open(this.href);return false;
- Události Director's Cuts: https://imgur.com/a/sVeAeRw" onclick="window.open(this.href);return false;
- Události O.K. Corral: https://imgur.com/a/UwQ17tq" onclick="window.open(this.href);return false;
- Události Patterson Pack: https://imgur.com/a/kQsjN2c" onclick="window.open(this.href);return false;
- Události Death Mesa: https://imgur.com/a/cXQwuOo" onclick="window.open(this.href);return false;
- Události El Dorado: https://imgur.com/a/noskIVl" onclick="window.open(this.href);return false;
- Vlastní události: https://imgur.com/a/f3wSGt9" onclick="window.open(this.href);return false;
- Dodatečné karty: https://imgur.com/a/6obg9GG" onclick="window.open(this.href);return false;
Uncle Will
Příspěvky: 48
Registrován: 01 zář 2016, 13:11

Re: Anotologie fanouškovských rozšíření

Příspěvek od Uncle Will »

Páni, klobouk dolů před tímhle Výtvorem a jeho tvůrcem. Jak dlouho jsi to dělal? Vážně by mě to zajímalo, vypadáš, že jsi celý život zasvětil Bangu a odcházíš od něj jen když umíráš hlady a žízní :) Takováhle implementace nemá obdobu troufám si říci na celém světě(alespoň ne v takovémhle rozsahu).Osobně nevím, jestli to takhle budu hrát, mám ještě spoustu věci v Bangu nevyzkoušených. Ještě jednou vzdávám hold za tohle rozsáhlé dílo.
Ale ani tento rozsah mne neodradí od pořádného pročtení a následně přátelského rýpání, předkládání návrhů a dotíravých otázek. Poctivě jsem si při čtení dělal poznámky, takže se připrav na tu smršť. Budu to dávkovat po kapkách, některé věci musím projít podruhé.
Uncle Will
Příspěvky: 48
Registrován: 01 zář 2016, 13:11

Re: Anotologie fanouškovských rozšíření

Příspěvek od Uncle Will »

Takže na rozjezd:
Přívěšek pro štěstí a Cinknuté karty-žádný "tah na efekt" neexistuje. Je pouze otočení na efekt, někdy se používá méně přesné líznutí na efekt. Pouze terminologická výhrada.
Šamanský buben-to jako jednou vyřazení nemohou vzít ani ten buben? Jestli nemohou, tak je to podle mně trošku moc zvýhodňující.
Používáš dohromady s tímhle postavy ze základní hry(příp. některých rozšíření)?
A musím pět další chválu-ty jsi opravil Dona Bella! Doma mám ten třetí život škrnutnutý, všichni ví, že původní verze je nevybalancovaná, jen se to nikomu nechce opravovat v tiskárně.
A navíc jsi přeložil postavy z Údolí stínů, která se do Česka nedodávají. Kdysi se tu po nich někdo sháněl, teď je tu má.
Kubajz23
Příspěvky: 42
Registrován: 05 úno 2014, 15:27

Re: Anotologie fanouškovských rozšíření

Příspěvek od Kubajz23 »

Pokud už chceš rýpat, tak buďme ještě přesnější. Otočení i líznutí by mělo být v tomto případě dáno do uvozovek (tedy "otočení" nebo "líznutí"). Líznutí bez uvozovek je normální sejmutí karet (např. ve fázi 1), otočení bez uvozovek se v Bangu vyskytuje minimálně (napadá mě jen Hokynářství).

Jinak se přidávám k obdivovatelům, toto je vážně životní dílo ;).
hainzik
Příspěvky: 18
Registrován: 29 srp 2013, 09:07

Re: Anotologie fanouškovských rozšíření

Příspěvek od hainzik »

Chci se poklonit za takovou práci a zároveň poděkovat za inspirace, nebo přímo za karty, které budu tisknout.

Jak již zde bylo zmíněno o "otočením na efekt, líznutím na efekt, sejmutí..." Všiml jsem si též, že tam byli určité nesrovnalosti... Ale kvůli tomu to nemá smyl tisknout znovu.

Mám ještě výhrady k některých postavám... Většina mé osobní preference, prostě něco je lepší něco horší, pár jich tu zmíním o kterých si myslím, že jsou opravdu podivné, nebo zbytečné. Ale každá vymyšlená karta je za mě velký kus práce a ocínuji ji, jen já osobně bych si ji do svého balíčku nepřidával.

ZOE WASHBURNE - Já mám schopnust jedné postavy, že může hrát libovolnou zelenou kartu z ruky a přijde mi to vcelku vyvážené a toto je slabší.

KAY FRYE Má téměř stejnou schopnost jako ROSE DOOLAN, ale nevztahuje se na paniku a další karty na dostřel 1, už tak nepříliš silná schopnost ze základní sady, je oslabena.

Na RIVEN TAM se spíš chci zeptat jestli není se 3 životy příliš slabá?

SAFFON si tu schopnost vybírá? Může mít každé kolo stejnou schopnost? Takže se v podstatě může stát Verou Custer se 4 životy, nebo Elenou? Lze dobře využít.

Líbí se mi, že vidím v Bang!u legendární dvojku Vinnetou a Old Shatterhand, Vinnetou tímto způsobem vyléčí jeden život nebo všechny?

DESŇÁK DAN platí jeho schopnost i na hromadné karty jako Kulomet? Protože pak je to dost drsné.

FAYE VALENTINE - Horší Willy the Kid

VICIOUS - Když vyřadí banditu bere si 6? Nemám rád tyhle postavy, co si něco berou při vyřazení jiných hráčů, protože ve většině případů se jim to nepovede.

Chuck Norris - TEXAS RENGER skvělí vtípek.

Django v polovině případů úplně k ničemu (když jste bandita) a jak už jsem u viciuse.
VERA CUSTER
Příspěvky: 30
Registrován: 05 čer 2019, 16:24

Re: Anotologie fanouškovských rozšíření

Příspěvek od VERA CUSTER »

Ahoj,
také přidám své připomínky.
Mexický pat- text bych spíš formuloval takto: Účinkuje jako duel. Zvol hráče, který se může přidat k jednomu z hráčů. Pokud jeho strana prohraje, ztratí život také. Navíc se obávám, že to nikdo nezahraje. Pokud bude proti tobě, jsi v průšvihu.
Povolení k prohlídce- Řekl bych, že je to moc silné
Výsměch- moc ti nepomůže že na tebe někdo zaútočí :D spíš bych to udělal takto: Zvol hráče, který musí zaútočit na tebou zvoleného hráče.
Přívěsek pro štěstí- Chápu to správně že ho odhodíš a je to jako by jsi ho otočil?
Rum- jako zelená karta je moc silný. Dal bych tam symbol přihoď kartu.
Medicína- toto je příliš silné. Upravil bych to na dva vyléčené životy. A ten obrázek mi nesedí
Skrytá zbraň- zbytečnost
Nábojový pás- Jako že ty BANG!y na stole nelze vzít? Nebo jenom kvůli fázi 3?
Nákladní mula- a) Pojem ,,karta koně'' se v BANG!u už nepoužívá.
b) Já mám 3 Mustangy, 1 Hledí, Dalekohled a Skrýš jsou také jedenkrát. Tedy to může být jenom- můžeš mít v ruce o osm karet více než máš životů.
Zatýkač- Vězení je dvakrát ve hře, takže je to docela zbytečnost.
Herka, Kytara a Oslnění- myslím, že karet které vyložíš před hráče už je dost.
karty zbraní- jejich schopnosti mohou být smrtící pokud je spojíš s postavami- medvědobijka a Willy the Kid :D
Uncle Will
Příspěvky: 48
Registrován: 01 zář 2016, 13:11

Re: Anotologie fanouškovských rozšíření

Příspěvek od Uncle Will »

Tak jsem zase zpátky. Přináším další dávku hnidopišství, tentokrát v oblasti postav. Jdeme na to!
Joe-jeho schopnost mu dovoluje na toho hráče uplatnit ten efekt, nebo zahrát kartu. První možnost mi připadá pravděpodobnější, ale stejně mi to nedá a ptám se.
John Ford-když mu uberu život, tak on přebytečnou kartu odhazuje okamžitě, nebo až pak?
Mal Reynolds-podle mne má hoodně úzké využití. Funguje jenom proti Slabovi za základu a pár novým kartám, které jsi přidal. Podle mne velice slabý.
Bob Green je Matthew Hazard a Sergio Leone je Will Penny, obě postavy z Boot Hillu. Boot Hill je skupina postav, které neuspěly při testování do Dodge City. Samozřejmě netvrdím, že s nimi nejde hrát nebo že rozbijí hru, ale osobně bych nechal tyhle patnáct let mrtvé postavy odpočívat v pokoji.
Derrial Book- karty, které takhle může zahrát, jsou ve hře jenom čtyři, pokud správně počítám. To je trochu málo, ne?
Josey Basset- ty karty si lízne před, nebo až po fázi tři (tj. odhazování)? Je to dost podstatný údaj.
Johny Pope- k ničemu. Postava, která ostatním pomáhá a nemá z toho žádný okamžitý prospěch je dle mého názoru hloupost. Už Uncle Will a Claus „the Saint“ jsou poměrně nároční a často znevýhodňující. Navíc je tam Simon Tam. Za mě je to jen trochu vylepšený Sid Ketchum, ale budiž. Jestli do hry patří nějaký „léčitel“, tak ať je to Simon a ne Johny. Toho rozhodně vyřadit.
Sam Hawkins- tak toho chci příští hru hrát. Podle předběžného pohledu ji označuji za nejpovedenější postavu z tohoto rozšíření.
Mick O´Venom-na tuhle schopnost je škoda tak stylového obrázku. To už si radši třeba vezmu postavu “Jednou za hru může vystřelit jeden Bang! Zdarma“.
Na závěr děkuji za uvedení opraveného Dona Bella(nechápu, proč ho stále tisknou se čtyřmi životy, když všichni ví, že je rozbitý).
Také obdivuji nádhernou grafiku, zvláště ty obrázky, kde je částečně využito původních (např. Maskování).
Příště pošlu poslední část svých zpracovaných poznámek.
Uncle Will
Příspěvky: 48
Registrován: 01 zář 2016, 13:11

Re: Anotologie fanouškovských rozšíření

Příspěvek od Uncle Will »

Přináším poslední část svých poznámek. Slibuji, že pak už dám pokoj :)
Zloděj koní-nemohlo by to platit i na Nákladní mulu? Mula sice není kůň, nýbrž kříženec, osobně bych ji tam ale zahrnul.
Kontraband-co když Indiáni dojdou? A komu by se chtělo prohrabávat celý odhazovací balíček a nějaké karty tam hledat?
Opravdový přítel-skvělý nápad, ale zbývá ještě trochu dodělat. Rozhoduje se před nebo až po líznutí na Dynamit? Jak je to se životy, když někdo kombinuje postavy se třemi a čtyřmi životy? Atd…
Válečná stezka- ta karta platí 1 kolo jako všechny ostatní (s možností úprav na Eldorádový způsob trvání, samozřejmě)? Jestli ano, proč je napsané na začátku každého šerifova tahu? To je případ, že by se na onom místě ocitl Don Bell?
Opět si nemůžu vynachválit stylové obrázky. Spousta karet je vážně skvělých a originálních. Třeba Pauza na Kávu nebo Armáda spásy. Musím alespoň některé z nich co nejdříve vyzkoušet.
Závěrem přeji spoustu skvělých zážitků při hraní a doufám, že jsem tě svým grafomanstvím neodradil od další tvorby.
VERA CUSTER
Příspěvky: 30
Registrován: 05 čer 2019, 16:24

Re: Anotologie fanouškovských rozšíření

Příspěvek od VERA CUSTER »

Dám sem ještě připomínky k postavám.
Takže:
Howard Hawks- tato postava je na nic, protože mu nijak nepomáhá.
Max Sand- je příliš silný. Takto muže nasbírat 3 schopnosti a je hotovo. :D
El Viejo Sikes- vězení je málo( tuším 2), takže jeho schopnost je docela na nic.
Vienna- slabá
Josey Basset- myslím, že svoji schopnost využije jen občas.( fáze 2 je nejduležitější)
Janye Cobb- takto je slabý. Dal bych to takto: 3 životy může zahrát jakoukoli kartu ze své ruky jako Bang!
VERA CUSTER
Příspěvky: 30
Registrován: 05 čer 2019, 16:24

Re: Anotologie fanouškovských rozšíření

Příspěvek od VERA CUSTER »

Z nějakého důvodu se odeslala jenom část příspěvku, takže teď sem dám zbytek.
Inara Serra- horší než Jesse Jones.
Kaylee Frye- horší Rose Doolan.
Derial Book- těch karet je tuším 5, takže na *** :D
Badger- totéž jako u Inary Serry
Sam Hawkins- super postava
Old Firehand- dost slabý
Bret Broďák- místo Nože by tam měl být Úder, protože takto by si to musel dát před sebe a byl by v tom zmatek. Jinak OK
Riviéra Kid- Ať mu tu kartu vezme!
Simon Tam a Samy Bouchačka- dle mě na nic. Vinnetou je mnohem lepší.
Chuck Norris-jeho scopnost je dost na nic :D (skvělý vtip) :D :)

Poslední hodina- Kombinace Léčky, Přestřelky a Reverenda
Den nezávislosti- BANGů! je hodně, takže bych dal omezení, kolikrát za kolo to jde
udělat. Třeba Janye Cobb by byl neporazitelný. :D :D
Seranáda- Super, ale když někdo zpívá falešně, bude to dost nesnesitelné.
Noční můra a Seance- dobré karty
Na účet podníku- totéž jako u Dne nezávislosti.
Jackpot a Slabost- dost zbytečné
Odplata- to se jako vrátí do hry?
jinak bych chtěl pochválit obrázky. jsou opravdu skvělé

a těch karet je tolik, že by to chtělo nějaké FAQ
Nowelir
Příspěvky: 21
Registrován: 06 črc 2019, 09:51

Re: Anotologie fanouškovských rozšíření

Příspěvek od Nowelir »

Ahoj, díky za reakce! Teď jsem se vrátil z dovolené a až si najdu čas, projdu je, a zkusím dát dohromady úpravy. :)
Nowelir
Příspěvky: 21
Registrován: 06 črc 2019, 09:51

Re: Anotologie fanouškovských rozšíření

Příspěvek od Nowelir »

Ahoj, po delší odmlce se vracím s aktualizací!

V první řadě přidám často kladené dotazy (FAQ). Ty můžete čekat brzy. Po nich budou následovat nejméně tři patche:
- V prvním zapracovávám především moje vlastní připomínky.
- V druhém přibudou připomínky zde z fóra. Když to půjde plynule, první dva patche by mohly být hotové ještě před vánoci.
- Ve třetím přibudou nové karty, které po různu se objevily zde na foru. Padlo tady spousta skvělých nápadů a při první verzi rozšíření jsem je minul, což mě upřímně mrzelo
Nowelir
Příspěvky: 21
Registrován: 06 črc 2019, 09:51

Re: Anotologie fanouškovských rozšíření

Příspěvek od Nowelir »

Tak jak jsem avizoval, dodávám elaborát k tomu, co jsem myslel, že bylo potřeba upřesnit. Jestli vás ještě něco napadá, napište.



FAQ

Jak hrát rozšíření

Proto, aby rozšíření fungovalo nejlíp tak, jak jsem plánoval, je potřeba ho kombinovat s původní hrou tak, jak jsem zmiňoval zde v threadu (Bang.cz forum; Nápady na nové karty / Anotologie fanouškovských rozšíření) v příspěvcích Úvod (06 črc 2019, 13:46) a Úpravy balíčku (06 črc 2019, 13:51). Tam je skutečně popsáno vše.

To je důležité nejvíc kvůli událostem, které na sobě mají symbol zaměřovače, nebo kříže. Karty se zaměřovačem (ty, co mají urychlit konec hry) mají být vždy na konci balíčku, a karty s křížem (ty, které mají do hry vracet vyřazené hráče) náhodně v jeho druhé polovině.

Také je pro některé karty (Zloději koní, Isom Dart, Nákladní mula apod) celkem důležité, aby se v balíčku nacházely karty Mustang a Apaloosa, což v novějších edicích hry tak není.

Hnědé karty

Lopata
- Počítá se jedna karta za každého hráče, který nemá žádný život. To jest, pokud je ve hře hráč, který se vrátil jako Mrtvý muž (vrací se s jedním životem), nebo Zobmies (vrací se se dvěmi životy), ten se nepočítá. Pokud je ve hře Duch (nemá žádný život), ten se počítá. Stejně tak, pokud Lopatu použije hráč, který se na jedno kolo vrací v rámci Města duchů, počítá i sám sebe.

Hod
- Někdo měl námitku, že je zbytečný. Není; co jsme testovali - jestli pamatuju správně - v několika hrách byl úspěšně využit pro pomoc jak šerifovi, tak banditům (házely se nejčastěji piva).

Lahev, Pánev, Squaw a Bič
- Skutečně je důležité zdůraznit spojku "NEBO".

Mexický pat
- Při zahrání karty musí třetí hráč, kterého vyzve ten, kdo kartu zahrát, jasně říct, jestli zůstane mimo, nebo jestli se přidá a ke komu. Pokud zůstane mimo, dva zbývající hráči hrají normální duel. Pokud se přidá, střídají se strany stejně, jako při duelu, ale na silnější straně se mohou hráči dohodnout, který z nich odhodí Bang!.

Povolení k prohlídce
- Karty se ukazují skrytě pouze hráči, který zahrál kartu.

Výsměch
- Padla připomínka, že je zbytečný. Není; napadají například použití:
- 1) Máš v ruce Výsměch, Vedle! a Indiány, nebo Duel. Cíli, kterého chceš zranit Indiány, nebo Duelem tak můžeš vyplýtvat Bang!
- 2) Máš na ruce Výsměch a Opětovanou palbu, nebo Odraženou kulku. Tím můžeš výstřel elegantně přesměrovat
- 3) Hráč následující po tobě si brousí zuby na tvého spoluhráče. Pokud máš dost životů, raději schytáš kulku ty, než spoluhráč, kterému hrozí vyřazení

Zelené karty

Přívěšek pro štěstí
- Kdykoliv máš otočit kartu na efekt, můžeš MÍSTO otáčení odhodit přívěšek, na který se potom pohlíží, jako by byl karta, kterou jsi otočil. Je to srdcové A a proto je dost užitečný na Barel a Vězení, Dynamit a podobné karty (Chřestýš, Oslnění apod).

Medicína
- Jako každá všeléčící medicína z osmnáctého století, nikdo netuší, jestli skutečně funguje, nebo ne. Hráč má dobrou šanci, že ho slušně vyléčí, ale taky nemusí udělat nic, nebo hráče dokonce zranit, což z jejího hraní, zvlášť v případě, že má hráč život poslední, dělá docela riskantní záležitost.

Zlatá cihla
- Pokud je zahráno Hokynářství a jsou vyloženy karty k rozebrání, může hráč, který má cihlu, zahlásit, že ji chce uplatnit. Měl by se mu umožnit nějaký čas na rozmyšlenou.

Modré karty

Cinknuté karty
- Podobně, jako u přívěšku pro štěstí, kdykoliv má hráč otáčet kartu na efekt (Barel, Vězení, Dynamit), může MÍSTO toho odhodit kartu z ruky. Na tu je potom pohlíženo, jako by to byla ta, které byla otočena na efekt.

Memento
- Kdykoliv hráč zahraje, nebo otočí (opět Vězení, Chřestýš...) károvou kartu, může hráč říct, že je ve skutečnosti srdcová.

Nábojový pás
- Karty Bang! vyložené na stole nejsou nijak chráněny. Mohou být odhozeny Panikou, nebo Cat balou a podobnými efekty. Nábojový pás má proto použití ve fázi 3, kdy hráči odhazují přebytečné karty - takto si může hráč karty Bang!, přebývající nad limit životů, uložit na pás a dál používat, jako by je držel v ruce.

Nákladní mula
- Pokud hráč vyloží Mustanga, nebo Apaloosu, nemusí mulu odhazovat; jenom nemůže využít její schopnost.

Válečné malování
- Kdykoliv hráč hraje kartu Bang!, může místo toho říci, že cíl je cílem karty Šíp, a musí proto odhazovat kartu Bang! místo Vedle!. Takto zahrané karty Bang! se počítají do limitu zahraných karet Bang! (1 za kolo, není-li stanoveno jinak).

Koule s řetězem
- Hráč si ponechává karty Mustang a Skrýš, ale dokud má vyloženou Kouli s řetězem, jejich efekt se nevyhodnocuje.

Kytara
- Pokud je vyložena před hráče, ten odhazuje svou vyloženou zbraň a nemůže vyložit jinou do té doby, dokud se Kytary nezbaví. Kytara může být odhozena všemi normálními efekty jako Panika, nebo Cat Balou apod.

Herka
- Pokud je vyložena před hráče, ten odhazuje své karty Mustang a Apaloosa a nemůže je vyložit do té doby, dokud se Herky nezbaví. Herka může být odhozena všemi normálními efekty jako Panika, nebo Cat Balou apod.

Oslnění
- Karta se po vyhodnocení efektu karty odhazuje. Není tedy vyhodnocována každé kolo. Její efekt trvá do konce hráčova tahu; pokud se jí ten zbaví potom, co neuspěje při otáčení, negativní efekty zůstávají platné.

Šamanský buben
- Vyřazený hráč, na nějž se efekt Bubnu vztahuje, nemůže ani odstranit Buben. Musí tedy spoléhat na své žijící spoluhráče, aby Buben odstranili.

Medvědobijka
- Karta Bang! je vyhodnocována dvakrát po sobě. Hráč se proto jednou kartou Vedle! může vyhnout jednomu výstřelu, ale nikoliv tomu druhému.

Postavy

Black Flower
- Vystřelený Bang! se nepočítá do limitu karet Bang! za kolo.

Elder Brothers
- Pořadí postav je neměnné od počátku hry.

Rooster Cogburn
- Kartu si lízne před šerifovou fází 1.

Howard Hawks
- Padla připomínka, že je efekt zbytečný. Není; výhoda tkví v tom, že hráč, který Paniku zahrál, ztracenou kartu nezískává do ruky.

John Ford
- Pokud ztratí život, karty neodhazuje okamžitě, ale až při nejbližší fázi 3 svého tahu.

Max Sand
- Byla připomínka, že je moc silný. Dokud nevyřadí jedinného hráče, nemá schopnost žádnou, a proto, aby jich nasbíral více, musí všechny hráče dorazit osobně, což se nemusí stávat příliš často.

Flint Dixon
- De facto má permanentní Válečné malování a rozhoduje, jestli bude kartou Bang! hrát normální Bang!, nebo Šíp. Limit zahraných karet Bang! se stále počítá, i když je hraje jako Šíp.

Job Musgrove
- Nejprve se vyhodnocuje efekt Bang!, poté teprve Job krade kartu od útočníka.

Josey Bassett
- Schopnost se vyhodnocuje až po fázi 3

Pat Bartlett
- Schopnost se vyhodnocuje až po vyhodnocení zahrané karty.

Jayne Cobb
- Zahraná karta se počítá do limitu karet Bang!

Inara Serra
- Může odhazovat karty ze stolu na libovolnou vzdálenost. De facto má tedy možnost jako každou druhou kartu ve fázi 1 líznout Cat Balou.

Saffron
- Saffron si schopnost skutečně vybírá cíleně.

Badger
- De facto má možnost jako každou druhou kartu ve fázi 1 líznout kartu Panika.

Sammy Bouchačka
- De facto má možnost jako každou druhou kartu ve fázi 1 líznout kartu Pivo

Jet Black
- Jedná se o karty zahrané ve fázi 2.

Vinetou
- Svou schopností léčí jenom jeden život.

Cordell Walker
- Hráči, kterým příjde celá schopnost příliš silná, se mohou rozhodnout používat jenom její druhou část.

Bob Green
- De facto má u sebe permanentně Cinknuté karty, to jest, že kdykoliv má otočit kartu na efekt (Barel, Dynamit ...), může odhodit kartu z ruky, na kterou je potom pohlíženo, jako by byla otočená na efekt.

Události

Zombies
- Zombies vyhrávají, pokud není nikdo kromě nich naživu; stávají se z nich svým způsobem týmoví odpadlíci.
- Cílem ostatních rolí se také stává pozabíjení zombies. Tento úkol ostatní musí splnit nad rámec svého normálního úkolu, a nevyhrávají, dokud nejsou splněny úkoly oba.
- Zombies tak mohou zabít šerifa dřív než bandity; při smrti šerifa banditi nevyhrávají, dokud je na živu nějaká zombie.
- Pokud zombie zabije jako prvního hráče někoho jiného, než svého vraha (pokud také není zombie), nic se neděje.

Bankovní loupež
- Pokud šerif není v prvním kole schopen odhodit kartu Bang!, jako první ji odhazuje nejbližší hráč, který by měl v pořadí následovat, a může kartu odhodit.

Kontraband
- Pokud v odhazovacím balíčku už nejsou karty Indiani, nic se neděje.
- Nemíchejte odhazovací balíček

Písečná bouře
- Jednoduše, hráči utíkají a mohou si sebou vzít jenom jednu věc; s každou další věcí ztrácejí čas, což je stojí jeden život.

Opravdový přítel
- Počet životů a držených karet se nijak nemění a závisí na původní postavě; na začátku tahu - před tím, než je provedena jakákoliv akce, včetně zkoumání efektu vyložených karet - se hráč pouze rozhoduje, kterou schopnost využije po celé následující kolo

Trh
- Druhý hráč nemusí s transakcí souhlasit.

Vykrádání hrobů
- Hráči táhnou kartu pouze za hráče, který momentálně nemá žádný život - pokud se tedy od té doby vrátil jako Mrtvý muž, nebo Zombie, bohužel vám nedovolí vykrást jeho hrob. A ne, pokud ho vyřadíte dvakrát, má stále jenom jeden hrob.

Noční můra & Seance & Poltergeist & Odplata
- Hráči se nevracejí do hry, ale pouze ji ovlivňují ze záhrobí. Vlastní tah nemají a v dalším kole jsou opět normálně mrtví.

Přepadení
- Týká se karet ve hře, tj. vyložených před sebou na stole.

Závěť
- Tato akce se provede před jakoukoliv další manipulací s odhozenými kartami.
Nowelir
Příspěvky: 21
Registrován: 06 črc 2019, 09:51

Re: Anotologie fanouškovských rozšíření

Příspěvek od Nowelir »

Plány do budoucna

Patch 1

Výsměch
- Bude specifikováno, že hráč musí zaútočit kartou Bang!

Zatykač
- Bude rozšířeno tak, aby se vztahovalo na více příležitostí: "Kdykoliv hráč vyloží modrou kartu před hráče s vyloženým Zatykačem, lízne si dvě karty" (tj. bude se vztahovat kromě Vězení a Koule s řetězem i na Oslnění, Herku, Kytaru a podobné)

Šamanský buben
- Bude upraven, tak aby obsahoval jenom hráče, kteří nemají aktuálně žádný život. Pokud se tedy hráč vrátí jako Mrtvý muž nebo Zombies, Buben na něj neplatí. Platí na Duchy a hráče vracející se v rámci Města duchů, Odplaty, Noční můry apod. Buben chrání hráče před nadpřirozenými bytostmi, a tak si představujme, že Mrtvý muž a Zombies jsou reální až až.

Joe
- Bude specifikováno, že Joe může ZAHRÁT efekt Bang! (tj i Úder, Nůž apod). Nezískává tak tu možnost střílet kdykoliv ztratí kartu, ale jenom pokud může. Pro posílení postavy taky přibyde informace, že pokud nebude střílet (nemůže, nebo nechce), lízne si kartu z balíčku.

El Viejo Sikes
- Schopnost bude posílena tak, aby "kdykoliv otáčí kartu na efekt, křížová karta mu vždy zajistí úspěch". Schopnost se tak častěji uplatní. Proto zároveň bude mít jenom 4 životy.

Josey Bassett
- Bude posílena, tak, aby si lízala tři karty, místo dvou

Drsňák Dan McGrew
- Bude nejspíš oslaben tak, aby se schopnost uplatňovala jenom v případě, že se jedná o útok na jednoho jedinného hráče. Tím se mu znemožní používat extrémně overkill Kulomet.

Zombies
- Bude přeformulováno nejspíš jako "Vyřazení hráči se na začátku svého tahu vrací do hry jako zombie se dvěma životy a jednou kartou. Nemají schopnosti svých postav a nikdy nemohou mít více než dva životy. Jejich cílem je zabít všechny žijící hráče a všichni ostatní hráči musí pro výhru také vyhladit všechny zombie." (zombie jsou oslabeny a cíle ostatních hráčů vyjasněny)

Opravdový přítel
- Bude upraveno, aby karta zmiňovala výhradně schopnosti - tj, aby se na začátku tahu hráč skutečně rozhodoval jenom mezi dvěmi schopnostmi



Patch 2

Mal Reynolds
- Bude mít 5 životů, protože jeho schopnost není tak často užita.

Janye Cobb
- Schopnost bude rozšířena tak, aby mohl odhodit JAKOUKOLIV kartu jako Bang!

Kaylee Frye
- Bude posílena tak, aby její zbraně měly dostřel o 2 větší, což z ní bude dělat silnější Roose Doolan, ale jen za předpokladu, že má vyloženou zbraň.

Derrial Book
- Schopnost bude rozšířena o možnost hrát zelené karty nejen s efektem Vedle!, ale i "doplň si život", čímž získá víc možností využití.

Jubal Early
- Bude upraveno tak, aby získával kartu navíc "kdykoliv získá odměnu v rámci efektů karet Odměna, nebo Zatykač", aby byla jeho schopnost konzistentní s plánovanou úpravou Zatykače.

Vinetou / Simon Tam / Johnny Pope
- Mají velice podobné schopnosti. Nějak - a ještě nevím jak - budou upraveni.

Old Firehand
- Bude upraven nejspíš tak, aby si mohl chránit jakoukoliv kartu, včetně modré vyložené

Brett Broďák
- Chápu připomínku, že by to měl být efekt Úder. Nůž je to kvůli referenci na Červeného Trpaslíka. Momentálně to tak nechám, ale jsem otevřen jiným nápadům na schopnost, která by obnášela Nůž.

Riviera Kid / Lela Devere
- Jeho schopnost se částečně kryje se schopností Lela Devere (ta při úspěšném zásahu kartu krade)
- Jeden z nich může získat s schopnost s úspěšným zásahem krást karty, druhý schopnost zranit A NAVÍC hráči odhodit kartu z ruky. Momentálně jsem spíš nakloněn tomu, aby první schopnost měl Riviera a druhou Lela Devere.

Faye Valentine
- Skutečně je slabší Willy the Kid. Měla by být posílena a to buďto jinou schopností, nebo životem navíc.

Vicious / Django
- Skutečně by měli získat jiné schopnosti, protože ty aktuální celkem prozraují jejich role.

Zloděj koní
- Bude upraveno, aby obsahovalo i Nákladní Mulu

Šťastná podkova
- Bude dospecifikováno, že hráči líznou kartu po své fázi 3.

Neděle
- Pro zjednodušení by mohlo být dodáno, že nesmí být hrány karty Hokynářství a dále ty, jejichž efektem je, že si hráč lízne dvě, nebo více karet (kam se právě kvalifikují karty Dostavník, Wells Fargo, Pony Express, Karavana, Investice a Pacific Union).

Vlaková loupež
- mělo by se udělat stejné zjednodušení, jako u Neděle

Mexický pat
- bude lehce přeformulováno

Krvácející rána a řada dalších
- formulace bude upravena na "hráč otočí kartu"



Patch 3

Budou přidány karty, co se objevily zde na foru, ale ještě nemám příliš představu, co za karty vyberu, ani kolik jich bude. ¯\_(ツ)_/¯

Ale určitě se při výběru budu držet stejných myšlenek, které jsem popisoval, že stály na začátku rozšíření.

Co už vím:

událost Rakev
- Bude předělána na modrou kartu. Tu hráč během svého tahu vyloží před sebe a bude do dalšího kola považován za mrtvého. Na začátku dalšího kola rakev odhodí. (Bílá růže z nového Tarantino Packu)



Co dál

Až bude hotový třetí patch, teoreticky s tím můžeme do světa. Kdyby se našel někdo, kdo by se ujal překladů do angličtiny, můžeme to udělat.

Kromě toho taky, jestli je tu někdo umělecky založený, mohl by předělat pár obrázků se kterými nejsem moc spokojený, protože graficky úplně nesedí k původní hře (např. postavy Adelei Niska, Jubal Early, Hoši z Trpaslíka, Cherokee Bill a další).

Pak by se teoreticky dalo uvažovat o nějakém samostatném webu, ale s tím nebudu předbíhat a zatím to nechám žít v tomto threadu.

Do té doby můžete přidávat svoje připomínky a dotazy; všechno zvažuju, i když na to nereaguju explicintě (je toho prostě hodně). :)



Patche 1 a 2 chci stihnout co nejdřív, ale pro další rozvoj časovou osu aktuálně nemám; až na to příjde, oznámím to tady.

Kromě toho pracuju i na vlastní hře, která má s Bangem leccos společného (z tohoto rozšíření jsem čerpal spoustu inspirace), tak kdyby byl zájem, můžu sem - až bude co - hodit nějaké info. Zatím můžu říct, že je to o vikinzích a je tam obchod, aliance, boj, expanze, budování, úkoly, bohové a Ragnarök a dá se čekat, že rozsah to bude mít podobně megalomanský, jako Antologie. :)
Ferco
Příspěvky: 26
Registrován: 25 led 2018, 13:42

Re: Anotologie fanouškovských rozšíření

Příspěvek od Ferco »

Klobuk dolu sefe, tiez som sa pokusal o nieco podobne, ale spravil si to vyborne. :)
Odpovědět