rozšíření Karel May

máte nápad na nějakou novou kartu?
Odpovědět
Uncle Will
Příspěvky: 48
Registrován: 01 zář 2016, 13:11

rozšíření Karel May

Příspěvek od Uncle Will »

:!: :| Vymyslel jsem rozšíření na motivy filmů o Vinnetouovi. Je vymysleno tak, abyste k jeho hraní potřebovali pouze základní hru. Postav je 8 a jsou vyvážené jen mezi sebou. Nedoručuji je kombinovat s jinými postavami

OLD SHATTERHAND(5životů)
Indiáni mu nemohou způsobit ztrátu života.

Tuto postava jsem vubec nemusel vymýšlet, stačilo si jen vybrat ze spousty návrhů ostatních :D Nakonec jsem jako základ vzal návrh od petrika, zesílil ho a bylo hotovo.

VINETOU(5životů)
Proti jeho indiánům musíte dát 2krát Bang. Proti jeho Kulometu musíte dát 2krát Vedle.

Taktéž původně petrikův návrh. Tohle je hodně zesílená verze, a i tak to není ůplně ideální. Ale celkem to odpovídá jeho filmovým schopnostem.

OLD FIREHAND(3 životy)
Proti jeho karte Bang nemůžete hrát Vedle. Ale můžete se schovat za Barel.

Presne taková schopnost mi v Bangu chybela. Je silny, ale protože má jen 3 životy, dá se porazit.

OSTROVID(3 životy)
Všechny hráče vidí na vzdálenost 1. Tuto vzdálenost nemůžete ovlivnit Mustangem.

Vypada silny a nevybalancovaný, ale není. Ve skutečnosti do něj většinou začnou pálit ti, co sedí hned vedle něj a pak ma Ostrovid potiž vyřadit je, natož pak někoho, kdo sedi daleko.
Zkrátka a dobře, je to hratelné, zkoušel jsem to několikrát !!!

DICK STONE(2 životy)
Může ve svém tahu použít 2 karty bang místo jedné.

Ano, je to zeslabená verze Willyho the Kida. Ale zeslabený neznamená slabý, o tom jsem se přesvědčil při testování.

SANTERS( 4 životy)
Hráči, kterému způsobí ztrátu života sebere 1 kartu z ruky. Pokud se mu to podaří u více hráčů naráz, bere ode všech.

Tahle schopnost se mi z tohoto rozšíření líbí asi nejvíc. Nejlepší samozřejmě je, když dostane do ruky Indiány nebo kulomet.

WILL PARKER( 4 životy)
Každou kartu může použít jako Vedle, pokud je její hodnota v levém dolním rohu vyšši než hodnota karty, kterou jste na něj zaútočili.Příklad:
Ostrovid zahrál na Willa Bang. Will momentálně nemá standartní
Vedle. Ale má v ruce Cat Balou s hodnotou J. Může ji zahrát jako
Vedle, protože Ostrovidovo Bang má hodnotu 3.

Nedávno jsem se dozvěděl o existenci Eleny Fuente, ale už se mi
Willa Parkere nechtělo předělávat.

SAM HAWKENS( 3 životy )
Kdykoli nějaký jiný hráč zahraje kartu Pivo, Sam si taky doplní život. Piva, která zahraje sám Sam mají normální efekt.

Nejsem si jistý, jestli někdo přede mnou už podobnou vlastnost
nevymyslel. Jestli ano, omlouvám se, nechtěl jsem kopírovat.
teammate136
Příspěvky: 28
Registrován: 24 srp 2014, 11:16

Re: rozšíření Karel May

Příspěvek od teammate136 »

OLD SHATTERHAND - je to podobne ako apache kid len schopnost je o dost slabsia a zivotou ma viac, apache kid vyzera byt lepsia postava nakolko toto je skoro ako by nemal ziadnu schopnost

VINETOU - tato postava je poriadne OP a nevybalancovana pokial hras s rozsirenim zlata horucka alebo ked hra vela hracov... bez rozsireni a v malo hracoch mi zas pripada slaby... celkovo si myslim ze postava ktorej uzitocnost zavisi od poctu hracov a rozsireni s ktorymi hras je zla

OLD FIREHAND - kebyze porovnas vsetky offensivne postavy v Bangu tak zistis ze ani jedna nema menej ako 4 zivoty a to kvoli tomu ze take postavy ako napr. Slab the Killer chce kazdy zabit ako prve, preto nemozu mat menej ako 4 zivoty lebo to by si ten hrac ani nezahral... 3 zivoty maju postavy so silnou defensivnou schopnostou ako elena fuente alebo terence kill, su tu vynimky kde maju 3 zivoty postavy s neutralnou schopnostou ako Claus the Saint alebo Sean Mallory pricom tieto dve postavy povazujem za najslabsie z hry kvoli tomu ze niesu defensivne a maju len 3 zivoty... z tohoto vyplyva ze offensivna postava s 3 zivotmi v hre nemoze poriadne fungovat

OSTROVID - znovu 3 zivotova postava bez defensivnej schopnosti, pritom je to len zosilnena verzia Rose Doolan

DICK STONE - neviem ako si tu postavu testoval ale toto je este horsie ako OLD FIREHAND pretoze tato postava je offensivna pricom ma LEN 2 zivoty co je uplne zly navrh postavy a este k tomu ma schopnost SLABSIU ako Willy the Kid ktory ma 4 zivoty... myslim ze tato postava by vzdy skoncila len ako pocitadlo zivotou lebo naozaj nieje ziadny dôvod aby si niekto chcel vybrat az takto slabu postavu pokial by nechcel prehrat

SANTERS - ja by som to spravil len na zranenie sposobene kartou Bang ale celkovo to vyzera ako fajn postava

WILL PARKER - elena fuente ma 3 zivoty a moze hrat aku kolvek kartu ako vedle... tato postava ma 4 zivoty a moze hrat iba karty s vyzsou hodnotou ako utocna karta ako vedle... takze si nemyslim ze by si tu postavu musel prerabat vyzera to celkom fajn

SAM HAWKENS - ano podobnu schopnost uz niekto vymyslel a je to original postava limonadovy jim z rozsirenia udoli stinu, len jim musi odhodit lubovolnu kartu aby si mohol zivot doplnit ale ma 4 zivoty... limonadovy jim mi pripada lepsi
Uncle Will
Příspěvky: 48
Registrován: 01 zář 2016, 13:11

Re: rozšíření Karel May

Příspěvek od Uncle Will »

U Dicka Stona jsem se přepsal, měl mít 4 životy:(

Jinak děkuji za zhodnoceni, zkusím se poučit ze hry, která fungovala jenom při mých testech.
teammate136
Příspěvky: 28
Registrován: 24 srp 2014, 11:16

Re: rozšíření Karel May

Příspěvek od teammate136 »

No pokial ma DICK STONE 4 zivoty, tak je to iba zoslabena verzia Willy the Kida... a nakolko do hry neprinasa nic noveho, tak z toho vyplyva ze nieje dôvod takuto postavu vytvarat (aj ked nepochybne balancovany je)... aspon podla môjho nazoru, ked si na zaciatku hry hrac potiahne 2 postavy, tak by mal zvazit svoj vyber postavy na zaklade napriklad : postav ostatnych hracov, osobnych preferencii, typu postavy (offense, defense, utility), poctu hrajucich hracov(v pripade Vulture Sama a podobnych postav ktore su zavisle od poctu hrajucich hracov, co je sice blby navrh schopnosti) ...
toto je ale idealny pripad, pretoze v Bangu je dost aj originalnych postav ktore niesu balancovane ani trochu(WWS + zopar z inych rozsireni) ... ale pokial si hrac potiahne DICKa STONa a Willyho Kida, tak tu hrac ani nema inu moznost nez vybrat Willyho lebo ako som uz pisal, STONe neprinasa nic noveho nez to co uz v Bangu je a k tomu je slabsy... mal by si mu schopnost prerobit uplne
Uncle Will
Příspěvky: 48
Registrován: 01 zář 2016, 13:11

Re: rozšíření Karel May

Příspěvek od Uncle Will »

O střetnutí DICKA STONA a WILLYHO THE KIDA jsem přemýšlel, a proto jsem přece napsal,aby se to nekombinovalo s postavami ze základní hry.
Ale máš pravdu, Dick Stone do hry nic nového doopravdy nepřináší, a tak ho předělám úplně( teda jestli bych to neměl udělat s téměř celým rozšířením, jako že asi měl)
Odpovědět