2 Nové postavy

máte nápad na nějakou novou kartu?
Odpovědět
L@rson
Příspěvky: 6
Registrován: 19 črc 2015, 07:28

2 Nové postavy

Příspěvek od L@rson »

1) [Jméno] 3 životy

Schopnost: Může mít před sebou vyložený libolný počet stejných karet.

Vysvětlení: Může před sebou mít vyložené napřklad dva mustangy, jejich účinek se sčítá. Toto platí i pro zbraně, může tedy mít vulcanic i jinou zbraň s velkým dostřelem.

2) [Jméno] 3 životy

Schopnost: Nemá omezený maximální počet životů.

Vysvětlení: Začíná se třemi životy, ale v průběhu hry si může libovolně navyšovat svoje aktuální zdraví pomocí piva, salonu atd.

Doufám, že se budou líbit. :)
teammate136
Příspěvky: 28
Registrován: 24 srp 2014, 11:16

Re: 2 Nové postavy

Příspěvek od teammate136 »

1. Neviem ci je to taka silna schopnost na to aby postava mala 3 zivoty, ale inak to nieje zly napad na schopnost...

2. rovnaku postavu som navrhol aj ja ale nakoniec som ju nevytvoril... aj ked niekedy ked sa mi podarilo neumriet hned v prvom kole to bola sranda... najviac sa mi podarilo mat az 13 zivotov.

Zhrnutie: celkom dobre postavy
L@rson
Příspěvky: 6
Registrován: 19 črc 2015, 07:28

Re: 2 Nové postavy

Příspěvek od L@rson »

1) Ano, souhlasím, že je to poněkud diskutabilní.
Například na začátku, kdy nemá téměř žádné karty nebo když mu karty nechodí, tak by měl mít 4 životy, protože jeho vlastnost je tím pádem nevyužita.
Ale pokud si sežene karty, tak myslím, že je to silná vlastnost. Například může mít dva barely, tedy roste šance, že se vyhne výstřelu. Dva mustangy, pak na něj nemůže skoro nikdo s panikou, roste šance, že na něj nedostřelí, apod.
Pokud by se postava líbila, tak by bylo nejlepší, kdyby se otestovala a vybalancovala, tedy zvolil vhodný počet životů.

2)
teammate136 píše:2. rovnaku postavu som navrhol aj ja ale nakoniec som ju nevytvoril... aj ked niekedy ked sa mi podarilo neumriet hned v prvom kole to bola sranda... najviac sa mi podarilo mat az 13 zivotov.
Nevytvořil? myslíš jako pro vlastní potřebu nebo jak?
lukasbuchacek
Příspěvky: 11
Registrován: 21 bře 2015, 11:45

Re: 2 Nové postavy

Příspěvek od lukasbuchacek »

Zdravím, k těm postavám bych rád připojil několik svých návrhů. Nejdříve musím přiznat, že se mi velice líbí jednoduchá, ale zajímavá myšlenka (především u druhé postavy).
1.) Postava mi trochu připomíná Johnyho Kische, v tom, že pracuje s poměrně omezeným počtem karet v balíčku (2 železné pláty, 3 mustangové, podobný počet barelů... 2 karty Volcanic... a pokud schopnost dobře chápu, funguje i s dvěma dynamity, byť je to nevýhoda). Aby měla schopnost nějaký vliv, musí mít hráč hrající tuto postavu kartu (např. Mustanga) a její duplikát. (Nebo například remington a volcanic, ovšem podle textu na kartě volcanic toto umožňuje Bang! na dostřel remingtonu a poté neomezený počet Bangů! na vzdálenost 1, jak je napsáno na volcanicu.) Se základní hrou jde přibližně o 8 karet v balíčku (10% pokud se nepletu). Nejde o špatnou postavu, ale v základu jsou asi i lepší, přestože dostat na stůl dva Mustangy a pak z bezpečí všechny zlikvidovat není špatné (a karty Cat Balou jsou v základním balíčku snad jen 3-4 kusy). S přibývajícími rozšířeními se počet použitelných karet příliš nezvýší (nejvíce s Dodge city, to však vyrovnává 120ti karetní balíček). Údolí stínů obsahuje dvě zbraně, které potenciálně dobře spolupracují s volcanicem. A konečně Zlatá horečka, kde jediné vybavení, které tímpádem může mít postava dvakrát před sebou, je dosti negativní Wanted!, a hnědé karty zase přidávají více karty odhazujících efektů, (přibližně 3 "cat balou" a 3 "paniky") což pravděpodobně bude spíše ke škodě, když nemá tato postava ve své schopnosti žádnou podporu pro získávání valounů (narozdíl např. od Slab the Killera, Colorado Billa, Jackyho Muriety, Simeona Picose, atd.). Celkově se mi tedy schopnost zdá zajímavá, ale stejně jako u Johnyho Kische trochu prakticky nepoužitelná, tím spíš, že narozdíl od Johnyho ani nemůže sebrat důležitého Mustanga protihráči, i když zase může se štěstím být úplně mimo jeho dosah, a přináší zajímavé kombinování zbraní. Rozhodně bych tuto postavu dále testoval se 4 životy, bez modrých karet v počáteční ruce nebo jen s jednou kopií jde o tříživotovou postavu bez schopnosti s potenciálními drobnými negativy (2 dynamity). Jiné vylepšení mně bez pozměnění základní dobré myšlenky nenapadá, se 4 životy by mohla být postava celkem konkurenceschopná, byť asi stále patří mezi slabší. Do textu schopnosti bych snad jen doplnil "karet zbraní v jednu chvíli".
2.) Postava mi přijde možná o něco silnější, protože její schopnost zároveň navyšuje limit na konci kola a funguje s větším počtem karet a bez nutnosti cokoliv kombinovat. Není asi příliš silná, stále nemá při útoku nebo odrážení Bangů! soupeře žádnou výhodu. Jen se zlatou horečkou nastává poněkud problém, karta rum přidává 1-4 životy a je obsažena třikrát, batoh umožňuje opakované získávání života za 2 valouny, panák dobíjí 1 život za 1 valoun, což znamená, že jedna karta indiáni! může v 6 hráčích klidně znamenat, že se s jedním rumem dostane na 4-7 životů, nejčastěji někam mezi. I přesto bych zvažoval 4 životy, v základní hře obsahující slabší postavy nemá, jak svoji schopnost naprosto zneužít, s rozšířeními je silnější, ale přibývají daleko méně vyvážené postavy. (Jose Delgado, Don Bell, postavy z Divokého západu).
Nakonec bych řekl, že celý sloh výše je samozřejmě jen můj názor, jak tyto dva dobré nápady dale rozvíjet, na příštím srazu našeho deskoherního klubu nebo jen tak večer s přáteli snad dojde i na hru bangu!, kde bychom snad měli mít příležitost obě postavy otestovat a pak se podělit o naše výsledky.
Odpovědět