2 nové postavy: Co byste změnili?

máte nápad na nějakou novou kartu?
Odpovědět
KoKo_Karrot
Příspěvky: 10
Registrován: 15 zář 2012, 10:21

2 nové postavy: Co byste změnili?

Příspěvek od KoKo_Karrot »

Zdravím, vymyslel jsem pár nových postav (deset) a na dvě z nich jsem si posvítil. Tady jsou:

Forman Descar:
Kdykoli mu je sebrána karta, musí být odhozena. (4 životy)

Monk Dorana:
Na začátku svého tahu může dát libovolnou kartu z ruky jinému hráči a od něj si vzít kartu, kterou má před sebou. (4 životy)

A co s tím:
Formana jsem si upravil, vytiskl (B!CG) a zkusil jsem s ním hrát hru ve třech. Jenže jeho schopnost jsem uplatnil jen jednou a nebyla to žádná sláva. Nějaké nápady, jak by se dal vylepšit, aby se jeho schoponost uplatnila vícekrát?
A Doranu jsem probral s kámošem, ten tvrdil, že je až moc silný. Já ho porovnávám s Patem Brennanem. Ten musí obětovat dvě náhodné karty, zatímco Monk musí obětovat jen jednu libovolnou kartu, a tu předat spoluhráči (takový Saloon se dá celkem dobře použít). Taky, nějaký nápad, jak jej tentokrát trochu zeslabit? Možná tři životy?

Obrázky vám tu dát můžu, anebo ty ostatní postavy.
Co vás napadá?
MarKr
Příspěvky: 100
Registrován: 19 dub 2012, 01:51

Re: 2 nové postavy: Co byste změnili?

Příspěvek od MarKr »

Už když jsem si četl schopnost postavy "Forman Descar", řekl jsem si, že je moc slabá, protože:
většina karet, které hráči odebírají karty z ruky je stejně "ruší" (Cat Balou, Rvačka...) a "nekradou" (Panika, Krytý vůz) - čili schopnost se aktivuje jen při použití těchto karet (+ u schopností některých postav) a ani tak hráče s postavou Forman nijak nezvýhodňují...

Krytý vůz je jeden ve hře, a Panika! se vyskutuje jen párkrát a je pouze na vzdálenost 1 a většina hráčů má stejně tendence používat koně a jiné "oddalováky" takže Paniku na Tebe stejně nepoužijí a schopnost je více nevyužitá...

Těžko říct, jak schopnost upravit, aniž bys nezasáhl to základní myšlenky schopnosti (akce při odebrání karty)...protože spousta postav už má schopnosti, které se vztahují na odebírání jejich karet, takže bys nakonec nejspíš vyplodil jen postavu, která duplikuje již existující schopnost...

Monk Dorana:
Schopnost je opravdu moc silná. Pat Brennan přeskočí fázi 1 (líznutí 2 karet) a může si vzít vyloženou kartu před jiným hráčem. Čili vzdá se 2 karet (které mohou, ale nemusí být velmi užitečné), aby získal jednu kartu, která se mu bude nějak hodit pro jeho herní strategii. Je v tom určitý prvek nejistoty, jestli by se ty líznuté karty nehodily víc.
Dorana ale mění jednu kartu, která se zrovna nehodí za kartu, která se hodí určitě...ještě navíc může protivníkovi dát kartu, která je mu k ničemu (zbraň, kterou už má, nebo Big Spencerovi Vedle!) nebo naopak spojenci kartu, kterou zrovna potřebuje a proto dost silně ovlivňuje dění v celé hře.
3 životy by určitě postavu oslabily, ale stejně by to chtělo ozkoušet jí ve hře a zjistit, jak moc je (nebo není) vlastně efektivní...
Uživatelský avatar
benabel
Příspěvky: 375
Registrován: 22 črc 2010, 20:14
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 nové postavy: Co byste změnili?

Příspěvek od benabel »

1, Forman - podobnu psotavu som niekde videl a je slabsi nez 1 postava z Broodhill expansie. Co vzdy kdyz mu bola odhodena karta nebo brana, sam urcil kartu, ktoru odhodi.

2, moc silne, dokonce silnejsie ako Flint Westwood. takze radsej ne.
sovi12
Příspěvky: 4
Registrován: 02 lis 2012, 02:37

Re: 2 nové postavy: Co byste změnili?

Příspěvek od sovi12 »

2) možno keby si musel dať ty 2 karty za 1 jeho zo stola...

...Alebo skombinuješ tieto postavy a za tvoje 2 vyhodené karty možeš povedať hráčovi nech vyhodí jednu kartu zo stola do odhadzovacieho balíčka, čiže niečo akoby si na toho jedného hráča zahral prostredníctvom 2 tvojich odhodených kariet Daltonovcov, to by bolo lepšie nie? niekedy by sa to dalo dosť využiť a nie je to velmi silné, či hej? poprípad by si vo fáze 1. ťahal miesto 2kariet len 1, alebo ešte použiť len na vzdialenosť 1 + efekt apaloosa a silver čo vy na to?
Odpovědět