Deadman Walking - Rozšíření

máte nápad na nějakou novou kartu?
Odpovědět
guyverus
Příspěvky: 3
Registrován: 17 srp 2012, 21:35

Deadman Walking - Rozšíření

Příspěvek od guyverus »

Dostal jsem taký malí nápad na rozšíření. Bohužel nejsem graficky nadán, takže nemůžu doplnit obrázky. Pokud by se líbil, tak by se hodila pomoc. Jinak jestli jsem někomu vzal nápad či kartu, předem se omlouvám, nejsem si toho vědom a okamžitě odstraním či přepracuji návrh. Budu rád za každou připomínku.

Postavy:
Conrad MacLeoder 3 životy - Začína se 4-mi.Kdykoliv někoho zabije získává jeho schopnost po zbytek hry.Může mít několi vlastností najednou, ale pokud má vlastnost navíc nemůže zahrát poslední pivo

Pikový Billy 3 životy - Jakákoliv piková karta zahraná proti němu nemá žádný účinek

Twohanded Jock 4 životy – Má kolty po obou stranách. Může použít oba na první Bang! bere dva životy. Protihráč musí vedle na každý kolt. Jock už nesmí použít další útočnou kartu s vlastnosté Bang!.

George Brown 4 životy – Vždy když zahazuje přebytečné karty, smí jednu hnědou položit před sebe jako zelenou kartu. Tzn že ji může použít až v další kole. Tato karta mu nemůže být sebrána!

Will Indiana 4 životy – Jakoukoliv kartu s vlastností Bang! Může přeměnit na indiány. Tzn: když přemění kartu bang, stavájí se zní indiáni a může tedy zahrát další bang!

Joana “THE BULLS” Eye 4 životy – Proti její kartě Bang nejde zahrát kartu vedle, ale když chce zahrát pivo musí zahodit další (přemýšlím pouze srdcovou) kartu

Shanon Stone 4 životy – když je protí ní zahrána karta bang, může zahodit kartu bang! Nebo duel a vyzvat střelce na duel.Kdo duel prohraje ztrácí život.

Brant Data 5 životů - může zahrát libovolný počet obětavých skoků. Kdykoliv ho použije lízne kartu.

Slim Gunshooter 4 životy – jednou za kolo smí použít modrou kartu zbraně jako kartu bang a to na dostřel danné zbraně. Smí použít ještě další kartu bang.

Akční karty
Deadman Walking Modrá – Vyloží se před kohokoliv ztrácí. Ten na koci tahu lízne, pokud není karta červená (kára a srdce) ztrácí život. Kartu lze zahodit pouze kartou Ranhojič

Ranhojič (2 až 3 ve hře) hnědá - Ruší kartu deadman Walking. Nebo může vrátit komukoliv jeden život, kromě sebe.

Medicine Man (2 ve hře) Modrá – Položi se před sebe. Na konci tahu hráč lízne a pokud je karta srdcová, vrací si jeden život (alternativa že po vyléčení se zahazuje, nejsem rozhodnut)

Barman hnědá – Může vrátit život komukoliv jen ne sobě. Je třeba ale za život zaplatit zahozením karty dle svého výběru.

Náhrobek modrá - stejná vlastnost jako Barel akorát karta musí být křížová!

Orient Express Zelená - Přiváží učitele, který hráče který ji zahraje naučí další vlastnost od náhodně vylosované postavy, která není ve hře.

Hospodská rvačka hnědá - každý hráč vyloží svou nejvyšší kartu na ruce, kdo nemá na ruce lízne z balíčku. Hráč s nejnižší kartou dostal židlí po hlavě a ztrácí život.

Rána do zad zelená(modrá) na dostřel. Podlí útok ze zadu, proti kterému nelze použít karta s vlastností vedle.

Přepadení ze zálohy hnědá – na dostřel 1. Je třeba zahrát dvě karty vedle. Jinak ztráta života

Překvapení Modrá – Položí se před koholiv. Když je na něj zahrána karta Bang, hráč lízne. Pokud je karta J – A nemůže použít vedle! Karta mu zůstává dokud nedostane překvapivý zásah!

Otrávený nůž hnědá (zelená) – Karta s vlastností bang ale není Bang + pokud si zasažený hráč lízne pikovou kartu ztrácí další život!

Stopdrink zelená (hnědá) – zabrání použití karty s vlastností piva

Černý hřebec Modrá - Tvoje vzdálenost je od všech o 1 větší a o 1 menší

Žívá Voda hnědá - Jako pivo, v případe rozšíření údolí stínů vyřadí ze hry ducha bez ohledu na vzdálenost

Mrtvá Voda hnědá - Jako pivo,vzkřísí mrtvého hráče ve chvíli kdy na něj přijde řada s jedním životem a jednou kartou. Hráč hraje standartně tedy lízne 2 karty ( nebo ho vzkřísí jako ducha)

Zpověď hnědá – Hráč dle tvého výběru musí odhalit roli, kterou hraje.
MarKr
Příspěvky: 100
Registrován: 19 dub 2012, 01:51

Re: Deadman Walking - Rozšíření

Příspěvek od MarKr »

Některé karty sou zajímavé, ale některé by chtěly dotáhnout...

Conrad MacLeoder - jak jako 3 životy, ale začíná se 4? Navíc je ta postava dost silná...a pokud hráči nemají Údolí stínů, nemá tato postava za svou silnou schopnost žádnou nevýhodu. A Poslední pivo je ve hře jen jedno, takže i tak má silnou schopnost s (v podstatě) nulovou nevýhodou.

Pikový Bill - Kopie Apache Kida

Twohanded Jock - co znamená "Může použít oba na první Bang! bere dva životy. Protihráč musí vedle na každý kolt."?

Joana The Bulls Eye - moc silná...když nemůžeš dát vedle...předpokládám, že karty s efektem vedle můžeš, ale i tak je dost silná

Shanon Stone - zajímavá schopnost :-)

Brant Data - Karta Obětavý skok je, pokud vím, jen v Údolí stínů a i tam je jen jedna...takže jak přesně jich může zahrát "kolik chce"?

Slim Gunshooter - dobrá postava :-)

Deadman Wlaking - to by chtělo otestovat ve hře, jestli by to nebylo moc smrtící...podle mě by to byla konečná pro postavy, co mají jen 3 životy...

Medicine Man - tam by šlo to třeba omezit na maximálně 2 nebo 3 vyléčení...ale chtěla by i otestovat ve hře...ikdyby fungovala dokud ji někdo nezruší, nemusí si hráč líznout srdce a může mu být i několik kol za sebou k ničemu...ale nápad dobrý :-)

Náhrobek - symbolika s křížovou kartou je pěkná, ale jak jsi sám řekl - principem je to barel, tak proč přidávat to samé v jiném kabátě? (jedinou výhodu vidím v tom, že by se na tuto kartu nevztahovala schopnost postavy Johnny Kish a i to platí, pokud byl Náhrobek ve hře jen jednou)

Orient Express - to je dost silné...navíc si uvědom, že balíček se při delší hře otáčí a znovu míchá, tak by nakonec mohlo mít více schopností víc hráčů, nemluvě o tom, že Gregory Deck by měl schopnosti 3 postav...

Hospodská Rvačka - zajímavá karta, ale ti, kdo mají kartu na ruce musí jednu odhodit (nevýhoda) a ti, kdo karty nemají si líznou (bez nevýhody) - to je trošku nefér...možná kdyby si každý líznul...a co se děje pokud nejnižší hodnotu má více hráčů?

Rána do zad - nemoci se jakýmkoliv způsobem vyhnout ráně je dost silná karta...chtělo by to alespoň malou šanci, jak se ráně vyhnout...

Přepadení ze zálohy - docela dobrá karta

Překvapení - nevím, jestli rozsah karet J - A není moc nebo málo, to by chtělo otestovat ve hře...a co znamená "Překvapivý zásah"?

Otrávený nůž - na vzdálenost 1 nebo víc? Zelený okraj by byl asi lepší.

Stopdrink - to zní hodně zajímavě :-D

Černý hřebec - nevím no... vzdálenost plus i mínus 1 v jedné kartě je docela dost...ale zase stačí jedno Cat Balou a karta je pryč...tahle by asi šla :-)

Zpověď - to je příliš silné...Bang! je postaven na tom, aby se role neukazovaly...navíc se tato karta nedá použít na Šerifa a na konec by na tom byl nejvíc bit Odpadlík, protože jeho vítězství závisí na utajení své role.

Ale to jsou jen mé názory...nejsem žádný "profi" hráč, tak třeba někdo zkušenější bude mít jiný názor. Neber to ale tak, že jen kritizuju tvojí snahu - jen se snažím poukázat na možné problémy, které by mohly vzniknout ;-)
guyverus
Příspěvky: 3
Registrován: 17 srp 2012, 21:35

Re: Deadman Walking - Rozšíření

Příspěvek od guyverus »

v Poho jen do mě ;-) ok nabídnu alternativu u karet co se ti nezdají.

Conrad MacLeoder - začína se čtyřmi protože nemá vlastně žádnou výhodu na začátku. A poslední pivo jsem myslel to že když je zasažen a má poslední život nemůže kartu s vlastností pivo

takže asi takhle
Conrad Macleoder - 3 životy, začíná se 4. Když někoho zabije získává jeho schopnost, ale když mu zbývá poslední život a je zasažen, nemůže zahrát kartu s vlastností piva.

Ok Pikový Billy pryč.

No co třeba
Undead Billy - 4 životy. Místo karty Bang, na něj hráč musí použít kartu vedle. Ostatní karty mají normální ůčinek.


Twohanded Jock - poukazuji na to že má kolt po obou stranách, takže může první ranou zahrát Bang z obou znich. tedy dvojitá rána. Takže zkusím přeformulovat:

Twohanded Jock Pokud chce,vystřelí jeho prvním Bang! ze dvou koltů naráz. dvojitý útok, ale pak nesmí zahrát další kartu s vlastností bang. Protihráč musí zahrát vedle proti každému koltu. Lepší??

Joana, co třeba tohle

Joana Even - Kdykoliv použije Bang, hráč lízne kartu a pokud je karta sudá je to zásah. Ale když chce Joana zahrát Pivo stejný postup.Sudá pije, lichá zahazuje bez účinku.

Brent Data 5 životů- když je použita karta bang na některého hráče, může Brent obětovat jeden svůj život za něj... na oplátku si lízne kartu. Lepší??

Dobře Deadman Walking ... nevím chtěl jsem poukázat na to že hráč dostal zásah který ho nezabil a na první pohled ani nezranil, ale je dost ve skutečnosti zranění je smrtící ( neco jako vykrvácení, či zásah otráveným šípem a tak) hráč může prostě hrát dál ale zranění se může časem projevit. konec konců i John wayne běhal v Eldorádu s kulkou v zádech která mu mohla být kdykoliv smrtící. Skusim to ještě promyslet a třeba mě ještě něco poadne.

Medicine man... Dobře co třeba tohle. Hráč na konci tahu lízne a pokud je srdcová doplní život. poté zahazuje. Karta mu nesmí být sebrána.


náhrobek modra - položi se před hráče, ten si ve fázi 1 lízne a pokud je křížová nechává si pouze tuto a nesmí líznout další! Kartu lze zrušit když je mu zabráněno líznout nebo kartou bang. Bang se počítá jako zahraný a nemůže již použít další.

Orient express - Přiváží zboží z východu. hráč si lízne 4 karty a 2 si může vybrat, zbylé zahodí.

Hospodská rvačka - Každý hráč si lízne a pak vyloží svou nejvyšší kartu z ruky. Kdo bude mít nejnižžší, dostává židlí po hlavě a ztrácí život. v případě shody rozhoduje barva srdce, kára, piky, kříže.

Rána do zad - Dobře co tohle. hnědá karta s vlastností Bang, nelze použít vedle. hráč může zahrát pivo. tzn. že střelec střílel opilí a minul.

Převapení přeformuluji na překvapivý zásah
Překvapivý zásah - Položí se před kohokoliv. Když je proti zahrána karta Bang, lízne kartu a pokud je v rozsahu J - A, nemůže použít vedle. Poté kartu zahazuje.

Otrávený nůž - zelená - na dostřel 1- Karta s vlastností bang ale není Bang + pokud si zasažený hráč lízne pikovou kartu ztrácí další život!

Přidáme otrávený šíp - zelená - na dostřel -Karta s vlastností bang ale není Bang + v případě zásahu si hráč lízne,pokud je piková ztrácí další život!

Zpověď - hnědá - hráč dle tvého výběru ti musí ukázat karty co má v ruce.

Na karty Geore Brown, Will Indiana, barman, ranhojič živá a mrtvá voda.jsi neměl názor, přehlídl jsi a nebo v pořádku?

BTW: hraju beng teprve 2 týdny a nějak mě to chytlo
MarKr
Příspěvky: 100
Registrován: 19 dub 2012, 01:51

Re: Deadman Walking - Rozšíření

Příspěvek od MarKr »

Conrad MacLeoder - no nevím ta schopnost s přejímáním cizích schopností je pořád dost silná, když se mu sčítají...možná kdyby měl vždy schopnost poslední postavy, kterou zabil...to by mohla zase nastat situace, kdy bude dlouho bez schopnosti (nepřijdou mu karty, kterými by střílel)....to by řešilo, kdyby měl prostě schopnost poslední vyřazené postavy nehledě na to, kdo ji vyřadil...i tak by tato postava potřebovala otestovat přímo ve hře...

Undead Billy - tuším, že karet Bang! je v balíčku zhruba stejně co karet Vedle!, takže by to nebyl zase takový rozdíl....ikdyž pravda je, že střílením na tuto postavu by se hráči zbavovali možnosti obrany proti této postavě...a znamená to, že třeba "Puškou na bizony" na něj nemůžeš?

Twohanded Jock - teď v něm nevidím problém...

Joana Even - pokud je sudá, už nemůže dát napadený Vedle?

Brent Data - podle mě by tu schopnost moc lidí nepoužívalo, protože se tím vlastně zabíjí (například karta Pokrevní pouto má podobný účinek a, i když nehraji Bang! kdovíjak dlouho, ještě jsem neviděl, že by toho někdo využil)...možná by bylo lepší, kdyby mohl použít své Vedle, aby zabránil jinému hráči ztratit život.

Medicine man - pokud tu kartu musíš vyložit před sebe, tak nemá cenu čekat na její účinek na konec kola, nebo ne? Zároveň je v takovém případě zbytečné říkat, že se mu karta nedá sebrat, protože v tvém tahu ti ji stejně nikdo sebrat nemůže - proto by to nemusela být karta modrá, ale normální hnědá...nebo jsem to špatně pochopil?

Náhrobek - jestli tomu rozumím, tak v případě, že si nelíznu křížovou kartu, líznu si normálně dvě (takže mě nijak neomezuje) a v případě, že si líznu křížovou kartu, nechám si jen líznutou kartu a Náhrobek zahodím...připadá mi, že by to mělo minimální dopad na hru, protože jestli si jednou líznu jednu kartu místo dvou většinou moc nerozhoduje...

Orient express - to bych řekl, že není špatný nápad :-)

Hospodská rvačka - takto upravené je to lepší, ale co v případě i stejného čísla i barvy?

Rána do zad - nelze použít jen Vedle, nebo ani karty s efektem vedle? (železný plát, bible, sombréro) - vyhnutíse Pivem by asi šlo :-)

Překvapivý zásah - opět nemůže použít pouze vedle, nebo prostě automaticky přijde o život?

Otrávený nůž - to už je také lepší :-)

Otrávený šíp - šípy se netřílejí z pušek :-) dal bych pevnou vzdálenost...třeba 2 nebo 3...

Zpověď - teké dobrá karta :-)

George Brown - vlastnost mi přijde zajímavá, ale nechal bych možnost mu tu kartu normálním způsobem sebrat nebo zrušit...

Will Indiana - to by asi také nebylo marné, ale omezil bych tu schopnost maximálně na jednou za kolo...občas se stane, že si hráč ve svém tahu nabere pomocí Dostavníků a Wells Fargo spoustu karet a někdy i plno Bang!ů, pži téhle schopnosti by to bylo strašně silné...

Barman - v podstatě je to tedy Tequila jen s tím rozdílem, že nemůžeš vyléčit sebe?

Ranhojič - to bych hodnotil podle finálního znění karty Deadman Walking

Živá voda - pokud hráč nemá Údolí stínů, jde jen o kartu, která vrací život. I s Údolím stínů je nemusí být Duch ve hře, takže efekt karty bude v mnoha případech opomenut...

Mrtvá voda - nevím...karet, co vrací hráče do hry, je již dost (Mrtvý muž, Hřbitov) další bych nepřidával...

"Nějak mě to chytlo" - Bang! mívá takový účinek na většinu lidí :-D
je dobré, že se snažíš hru nějak obohatit, ale uvědom si, že aby takové rozšíření skutečně veřejně vyšlo, musel by nejspíš tvůrce hry udělat něco jako když se dávalo dohromady Údolí stínů a to jen tak asi nebude...ale to ti samozřejmě nebrání vytisknout si rozšíření na vlastní pěst a v takovém případě si můžeš vyrobit jakoukoliv kartu a nemusíš ji s nikým konzultovat :-)

tím nechci říct, že sem nemáš psát, jen říkám, jaké máš možnosti ;-)
mě samotnému se toto rozšíření líbí :-)
guyverus
Příspěvky: 3
Registrován: 17 srp 2012, 21:35

Re: Deadman Walking - Rozšíření

Příspěvek od guyverus »

mě jde hlavně o to aby pokud ty karty nějak dotáhnu do konce, měli hlavu a patu.My máme takovej spolek kamarádů že se tak za čas sejdem a každej dotáhne nějakou hru co by si chtěl zahrát. A tohle Má to být dárek pro kámoše co tu hru přitáhnul. Když se karty budou líbit, určitě je někde zveřejním ale o nějakou slávu mi určo nejde;-)
Odpovědět