Moje návrhy postav

máte nápad na nějakou novou kartu?
Odpovědět
Tommy Custer
Příspěvky: 31
Registrován: 13 srp 2021, 14:25

Moje návrhy postav

Příspěvek od Tommy Custer »

Zdravím vás, přátelé

Před nedávnem jsem brouzdal internetem a narazil jsem na tuto stránku, a opravdu se mi zalíbila. Já sám jsem velký fanoušek karetní hry BANG! a opravdu jsem nečekal, že nějáká stránka o této hře existuje. Nejvíce se mi asi zalíbila sekce: Nápady na nové karty :D .
A jelikož i já mám pár nápadu, rozhodl jsem se, že bych je s vámi mohl sdílet.

Všechny postavy jsem se snažil vytvořit tak, aby si s nimi mohli zahrát i lidé, kteří
vlastní pouze základní hru BANG!
Já osobně proti rozšířením nic nemám, myslím si ale, že hraní s nimi může hru "pěkně" zkomplikovat, a za tu cenu ve finále nedostanete nic velmi zajímavého, co by hru nějákým způsobem obohatilo :|.
Na základní hře BANG! se mi také libí, že všechny postavy v ní obsažené mají
schopnosti, které je nečiní velmi silnými, většina postav v základní hře má pouze
průměrné schopnosti které jim sice pomáhají, ale zase "neobracejí" průběh hry
vzhůru nohama.
Samozřejmě i zde je pár silnějších postav (Slab the killer, Willy the kid,
Calamity Janet) ale i ty mi pořád přijdou celkem vybalancované.

Bohužel ve většině rozšíření je tato "vybalancovanost" dost zanedbávána
(Greygory Deck, Don bell, Teren Kill)...
Myslím, že rozšíření Divoký západ mluví za všechny :|

A ano, i zde je pár silnějších postav, ale opravdu jsem se je snažil vytvořit tak, aby nebyly extrémistické... Pokud si ovšem myslíte, že nějáké postavy jsou až moc silné, neváhejte se ozvat! Některé postavy, které jsem navrhnul mají převzaté jména, nebo schopnosti, na to vás chci upozornit.
Zároveň vás také upozorňuji, že toto jsou POUZE návrhy, ne hotové dílo.
Možná, že v budoucnosti se je pokusím "přesunout" z počítače na papír... uvidíme :)

Teď se pojďme na mé návrhy podívat přímo

Buffalo Bell (4 životy)

Může hrát kárové karty BANG! bez ohledu na vzdálenost.

Inspirace: Buffalo Bell je inspirován legendárním Buffalo Billem, americkým dobrodruhem a šerifem, a také hlavní postavou dobrodružných knih
Edwarda Judsona.

Více se o něm můžete dočíst zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Buffalo_Bill" onclick="window.open(this.href);return false;

Myslím si, že Buffalo Bell je lehce silnější postava, ale ne až moc silná.
Na vytváření této postavy bylo nejtěžší najít to správné jméno. Vůbec jsem na něj nemohl přijít... až jsem jednou na internetu objevil upravenou verzi hry BANG! pro dva hráče s názvem BANG! Duel... no, a jedna z postav této hry se jmenuje právě Buffalo Bell. Nic lepšího mě už nenapadlo, leda tak Buffalo Bull... Ale Buffalo Bell zní prostě nejlépe.
Schopnost postavy jsem převzal od postavy Colonel Mortiner z neoficiálního rozšíření Directors Cuts... velmi ho doporučuji těm, kteří mají rádi karty událostí.
Více zde: http://bangdirectorscuts.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;


Geronimus (3 životy)

Jeho kárové karty BANG! nemohou být zrušeny.

Inspirace: Geronimus je inspirován Geronimem, apačským náčelníkem a šamanem.
Více se o něm můžete dočíst zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Geronimo" onclick="window.open(this.href);return false;

Ano, já vím, že jsem říkal, že moje postavy nejsou příliš silné, ale nebojte!
Brzy poznáte, že jsem vám nelhal!
Myslím, že Geronimus je asi nejsilnější postava z mých návrhů... Minimálně alespoň bude v Top trojce.
Jeho kárové karty BANG! nemohou být zrušeny jak kartou VEDLE! tak ani kartou barel nebo schopností. Pokud na vás vystřelí kárový BANG! automaticky ztrácíte život.
Alespoň, že jsou ve hře pouze dva Volcaniky...
Na tuto postavu jsem opravdu hrdý, protože jsem ji vymyslel zcela sám a není v ní nic převzatého... Tedy alespoň v to doufám...


Wild Bart Hickok (4 životy)

Kdykoli je zasažen hráčem, odhodí tomuto hráčovi libovolnou kartu.

Inspirace: Wild Bart Hickok je inspirován slavným Wild Billem Hickokem, legendárním pistolníkem, zvěděm a mužem zákona.
Více se o n něm můžete dočíst zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Wild_Bill_Hickok" onclick="window.open(this.href);return false;

Schopnost Wild Barta Hickoka je velice podobná schopnosti El Gringa, ale zatímco on si jí vezme do ruky, Bart si ji vezme... a potom ji odhodí! Stejně, jako kdyby zahrál Cat Balou. Hold se na něj nevyplatí střílet... tedy hrát karty BANG! pokud zrovna máte dobré vybavení... tedy karty.¨
Odhozená karta může pocházet jak z hráčovi ruky, tak i ze stolu.


Sara Star (4 životy)

První kartu si může vzít ze stolu jiného hráče.

Inspirace: Sara Star je inspirovaná Belle Starr, americkou banditkou, která se stala slavná... po své brutální smrti.

Více se o ní můžete dočíst zde: https://en.wikipedia.org/wiki/Belle_Starr" onclick="window.open(this.href);return false;
(Stránka je pouze v angličtině)

Sara Star je opravdu zajímavá, díky ní máme trio kompletní!

- Jesse Jones si může vzít první kartu z ruky jiného hráče.
- Pedro Ramirez si může vzít první kartu z odhazovacího balíčku.
- Sara Star si může vzít první kartu ze stolu jiného hráče.¨

Ze všech tří je Sára rozhodně nejsilnější... uvažoval jsem na tím, že bude mít tři životy... protože jinak vám váš Volcanik moc dlouho nevydrží :)


Annie Allison (4 životy)

Může se rozhodnout ztratit život a líznout si za to o 2 karty navíc.

Inspirace: Annie je inspirovaná Clayem Allisonem, chovatelem dobytka a občasným střelcem na Divokém západě.

Více se o něm můžete dočíst zde: https://en.wikipedia.org/wiki/Clay_Allison" onclick="window.open(this.href);return false;
(Stránka je pouze v angličtině)

Před fází 1 svého tahu se může rozhodnout ztratit život a líznout si za to o 2 karty navíc. Pokud se tedy rozhodne ztratit jeden život, lízne si celkem čtyři karty.
Hráč, který za Annie hraje se může rozhodnout ztratit i více životů, ovšem ne poslední. Za každý takto ztracený život si lízne o dvě karty navíc.
Pokud se tedy za plného zdraví rozhodne ztratit všechny (kromě posledního) životy, lízne si ve fázi 1 osm karet. Pokud hraje za šerifa, tak až 10 karet.
Annie je v podstatě "obrácená" verze Sida Ketchuma, který si za dvě odhozené karty může přidat jeden život. Svojí schopnost může použít pouze před fází 1, ne během své fáze 2.


Robert Roberts (4 životy)

Hráč, kterého zasáhne kartou BANG! musí z ruky odhodit libovolnou kartu.

Inspirace: Robert je inspirován Andrewem L. Robertsem. Moc informací se o něm neví, ví se ale že ho postřelili z brokovnice do pravého ramene a díky tomuto zranění nemohl zvednout pušku vyšší než k boku.
To mu vyneslo přezdívku „Buckshot Roberts“.

Bohužel jsem o něm žádný článek nenašel.

Hráč, kterého zasáhne kartou BANG! musí z ruky odhodit libovolnou kartu.
Jen pro upřesnění: jeho schopnost se vztahuje pouze na pravé karty BANG!
Pokud tedy někoho zasáhne kartou Indiáni! nebo Kulomet má smůlu :)


Ted Thompson (4 životy)

Kdykoli zasáhne jiného hráče, lízne si kartu.

Inspirace: Ted Thompson je inspirován Benem Thompsonem, hráčem, pistolník a (sice na krátkou dobu) maršálem známým svým bleskurychlým tasením pistole, které se asi nevyrovnalo tasením pistole Hana Sola, ale i tak bylo rychlé :)

Více se o něm můžete dočíst zde: https://en.wikipedia.org/wiki/Ben_Thompson_(lawman" onclick="window.open(this.href);return false;)

Kdykoli zasáhne jiného hráče, lízne si kartu. Svoji schopnost může využít i při Indiánech, duelu atd... Pokud je hráč zasažen dynamitem, který Ted vyložil, karty si nedobírá.


John Harley (4 životy)

Jeho vzdálenost od všech ostatních hráčů je o jedna menší za každý ztracený život.

Inspirace: John Harley je inspirován Johnem Hardinem, farmářem, vojákem
a lovcem.

Více se o něm můžete dočíst zde: https://en.wikipedia.org/wiki/John_Hardin" onclick="window.open(this.href);return false;
(Stránka je pouze v angličtině)

Jeho vzdálenost od všech ostatních hráčů je o jedna menší za každý ztracený život.
Pokud má tedy jenom jeden život, jeho vzdálenost od všech ostatních hráčů je o tři menší, než obyčejně. Stále před sebou může mít kartu hledí/apaloosa.


Tom Thor (4 životy)

Kdykoli vyřadí jinou postavu ze hry, získá její schopnost.

Inspirace: Tom je inspirován Tomem Hornem, kovbojem, skautem a detektivem.

Více se o něm můžete dočíst zde: https://en.wikipedia.org/wiki/Tom_Horn" onclick="window.open(this.href);return false;
(Stránka je pouze v angličtině)

Kdykoli vyřadí jinou postavu ze hry, získá její schopnost. Takto může "nasbírat" libovolný počet schopností. Pokud je hráč vyřazen dynamitem, který Tom vyložit, schopnost nezískává.


Ballingon (4 životy)

Kdykoli se hráč vyhne jeho kartě BANG! "otočí" kartu: jeli piková, hráčovo vyhnutí je zrušeno.

Inspirace: Ballingon v podstatě žádnou inspiraci nemá... ovšem můžeme říci, že jeho inspirací je Jourdonnais. Ano, ten Jourdonnais ze hry BANG!

Kdykoli se hráč vyhne jeho kartě BANG! "otočí" kartu: jeli piková, hráčovo vyhnutí je zrušeno. Hráč se tedy musí opět vyhnout, nebo ztratit život.
Pokud Ballingon "otočí" pikovou kartu a hráč se opět vyhne, může "otočit"
novou kartu.
Ballingon je v podstatě ofenzivní verze Jourdonnaise, který je mimochodem má nejoblíbenější postava :)
Musím se přiznat, že už ani nevím, kde jsem přišel na jméno Ballingon...



No, a to je (prozatím) vše!
Moc vám všem, kteří dočetli až sem děkuji, napsat celý tenhle "článek" mi trvalo skoro čtyři hodiny... navíc je tohle ještě první "článek" který kdy píšu, takže ani nevím, jak co funguje... ani nevím, jestli je tohle pole určené pro "články"!
Nicméně vám ještě jednou děkuji... komentáře a tipy na zlepšení jsou vítány, jenom doufám že na této stránce ještě někdo je :)

Mějte se krásně
Tommy Custer
West is the best
Příspěvky: 11
Registrován: 05 kvě 2021, 08:31

Re: Moje návrhy postav

Příspěvek od West is the best »

Ano, občas na této stránce někdo je. :D

Moc se mi líbí tvoje návrhy na karty a klobouk dolů před tvým "superčlánkem". :D

Tady je pár připomínek k tvým návrhům na karty:
1) líbí se mi postavy Buffalo Bell, Geronimus, Robert Roberts, John Harley a Tom Thor, a myslím, že by mohly být hratelné :wink:
2) Wild Bart Hickok mi přijde moc silný - navrhoval bych odhazování karet pouze z ruky (v porovnání s El Gringem má už i tak o život navíc)
3) Sara Star je podle mě taky moc dobrá - v rozšíření Město duchů je Pat Brennan, který si bere kartu ze stolu místo obou karet (žádné už si nelíže)
4) Annie Allison je v podstatě stejná jako Chuck Wengam z Města duchů a Ballingon zase jako Colorado Bill z Údolí stínů (je to dobrá náhoda, že jsi vymyslel skoro stejné postavy, i když je neznáš :D)
5) Ted Thompson mi přijde taky moc silný - např. za Indiány by si ve více hráčích mohl líznout hodně karet, a to by měl moc velkou výhodu (možná by měl mít 3 životy)

Ale musím říct: DOBRÁ PRÁCE :!:
Měj se hezky 8)
Tommy Custer
Příspěvky: 31
Registrován: 13 srp 2021, 14:25

Re: Moje návrhy postav

Příspěvek od Tommy Custer »

Ahoj kamaráde!

Moc děkuji za tvoji zpětnou vazbu! Moc si toho vážím!
Ano, naprosto s tebou souhlasím.
Některé postavy nejspíše změním, až si na to najdu čas... a chuť :D

K tvým připomínkám:

Souhlasím, že Bart Hickok by měl mít tři životy... uvažoval jsem o tom už před tím, než jsem tyto postavy sem dal.

Je pravda, že v porovnání s Patem Brennanem je Sara o hodně silnější... možná bych jí dal také tři životy.

Rozdíl mezi Ballingonem a Colorado Billem je ten, že pokud pikovou kartu otočí Colorado, napadený hráč se nemůže ubránit.
Pokud pikovou kartu otočí Ballingon, hráč se stále může ubránit.

Annie má opravdu stejnou schopnost, jako chuck :mrgreen:
Ani jsem si to neuvědomil... určitě ji změním.

Myslím, že Ted Thompson není až tak silný... přece jenom, v základní hře jsou pouze dvě karty Indiáni! a jeden kulomet. V mém případě se téměř vetšina hráčů těmto kartám "vyhne".
Pokud ti ale připadá moc silný, schopnost bych mohl lehce upravit:
Pokaždé, když zasáhne hráče kartou BANG! lízne si kartu.

Jinak jsem rád, že se ti většina postav z mých návrhů líbí. Možná, že si o víkendu najdu čas a přidám sem mé upravené návrhy... nebo i nové postavy :wink:
Možná, že sem časem přidám i návrh na mé rozšíření... :?: :wink:
Uvidíme!

Přeji ti hezký večer (nebo den, záleží, kdy si to zde přečteš)
Tommy
Johny222
Příspěvky: 55
Registrován: 23 říj 2021, 16:59

Re: Moje návrhy postav

Příspěvek od Johny222 »

Tom Thor je podle mého názoru moc silný obzvláš když hraje třeba 7 hráčů tak je ve finálním duelu úplně neporazitelný. Dal bych mu 3 životy nebo bych ho trochu omezil třeba že získá schopnosti pouze prvních dvou postav co zabije.
Ale ostatní návrhy se mi líbí nemáš i obrázky? Šlo by to celkem bez problému vytvořit na Bang!CardGeneratoru(B!CG).
Tommy Custer
Příspěvky: 31
Registrován: 13 srp 2021, 14:25

Re: Moje návrhy postav

Příspěvek od Tommy Custer »

Děkuji za tvé názory, Johny222.
K tomu, aby Tom Thor získal schopnost musí nejdříve vyřadit jiného hráče ze hry, mezitím žádnou schopnost nemá, takže ze třemi životy by byl moc oslabený a zranitelný. V současné době se jedná pouze o návrhy. Toto téma je však mé nejstarší na tomto foře, a mnohé postavy se mi už nelíbí, hlavně kvůli tomu, že jejich schopnost jsou převzaté.
Odpovědět