FAQ - Údolí stínů

pravidla a nejčastěji kladené otázky
Odpovědět
Razak
Příspěvky: 28
Registrován: 28 úno 2012, 13:39

FAQ - Údolí stínů

Příspěvek od Razak »

Zatím první verze. Ještě to trošku učešu, aby to nebylo takové kostrbaté :+)...

Údolí stínů FAQ

1. Co se děje když je na karty Vězení, Odměna nebo Chřestýš zahrána karta Útěk nebo na ně použije Mick Defender Vedle?
Karty Vězení, Odměna nebo Chřestýš se odhodí.

2. Můžu zahrát kartu Útěk na karty jako Indiáni, Rvačka, Tornádo…, pokud jsem jediným cílem (tzn. Ve hře jsou už pouze 2 hráči)? (doplnit Micka Defendera)
Ne, nemůžeš. Tyto karty nikdy neurčují konkrétního hráče, ale všechny živé hráče.

3. Je má postava mrtvá, pokud jsem zasažen hráčem s kartou Brokovnice a já mám v ruce kartu Pivo a hrajou tři a více hráčů? Mohu použít kartu Pivo nebo jí musím zahodit před tím, než bych jí mohl použít?
Ano, je mrtvá.

4. Jsem cílem Bang!, když seberu život pomocí karty Brokovnice postavě Henry Block?
Ne, protože schopnost Henryho Blocka je automatická.

5. Je povinné si vybrat u karty Roztříštěná kulka druhý cíl?
Ano, je.

6. Ovlivňují karty Silver/Dalekohled (Binoculars), Puškohled (Scope)/Appalosa nebo schopnost postavy Rose Doolan efekt karty Roztříšťená kulka?
Ano. Nicméně, je nutné zkontrolovat vzdálenosti samostatně: pro výpočet vzdálenosti na první cíl se počítá s tvými kartami Scope/Binoculars, ale ne pro výpočet vzdálenosti druhého cíle. Ten musí mít vzdálenost 1 od prvního cíle, ale pokud má první cíl Scope/Binoculars, tak ty se počítají.

7. Ochrání mě karty jako Mustang, Skrýš nebo schopnost postavy Paul Regret před zvolením za druhý cíl, karty Roztříštěná kulka?
Ano, tyto karty musí být brány v potaz při výpočtu vzdálenosti mezi první cílem a druhým cílem. Vzdálenost mezi nimi musí být jedna.

8. Má efekt karta Divoká banda na postavu Apache Kid?
Ne, protože Divoká banda je kárová karta.

9. Cílem kolika Bang! Jsem v případě, že zahraju kartu Poker a Henry Block zahodí dvě karty z ruky?
Pouze jednoho Bang!.

10. Může použít postava Limonádový Jim svojí schopnost ve svém tahu?
Ano, ale pouze v případě, že sebere poslední život postavě, která zahraje kartu Pivo aby se zachránila.

11. Může použít postava Limonádový Jim svojí schopnost pokud jsou ve hře již pouze dva hráči?
Ano, pokud jeho protivník zahraje kartu Pivo, která nemá žádný efekt a pouze aktivuje Jimovu schopnost, což není zrovna moc chytrý tah.

12. Mohou postavy Doc Holiday, Henry Block a Evelyn the Bang pomocí svých schopností lízat kartu na efekt karty Odměna?
Ne, na kartě je jasně napsáno, že je potřeba skutečná karta Bang! (nebo Vedle pokud hrajete za postavu Calamity Janet).

13. Mohu ihned použít kartu Vedle, kterou jsem si vzal od postavy Henry Block (například pomocí karty Panika), abych se vyhnul jeho Bang!?
Ano.

14. Je Flint Westwood cílem Bang!, když použije svojí schopnost na postavu Henryho Blocka?
Ne, Flintova schopnost má efekt vyměňování/obchodování s kartami, ne zahazování nebo sebrání.

15. Pokud zruším nebo seberu nějakou kartu Henry Blockovi, mohu použít kartu Opětovná palba, abych se vyhnul jeho Bang!?
Ano, můžeš.

16. Mohu se vyhnout kartám Kulomet a Houfnice pomocí karty Opětovaná palba a vystřelit, tak Bang! Na hráče, který zahrál jednu z těchto karet?
Ano, samozřejmě.

17. Může postava Evelyn the Bang použít svojí schopnost na postavu Apache Kid?,
Ano, samozřejmě.

18. Mohu přidat kartu Dvojitá rána, pokud střílím po postavě Apache Kid károvou kartou Bang!?
Ano, ale karta Dvojitá rána nebude mít žádný efekt, protože kárová karta Bang! Nebude mít na Apache žádný vliv.

19. Je líznutí karty na efekt karty Chřestýš povinné?
Samozřejmě ano. Pokud si zapomenete líznout, záleží na dohodě mezi hráči (doplnit).

20. Pokud zahraju kartu Obětavý skok, abych zachránil postavu Henryho Blocka, který má už pouze jeden život a vezmu si od něj alespoň jednu kartu, jsem cílem jeho schopnosti Bang!?
Ano.

21. Mohu použít kartu Útěk nebo schopnost postavy Mick Defender při zahrání karty Poker jiným hráčem?
Ne, Poker je považován za kartu cílící na všechny hráče.

22. Vypadávám ze hry pokud do hry příjde karta Daltonové (rozšíření High Noon) a já mám před sebou kartu Duch?
Pokud je Duch jediná modrá karta, kterou máš vyloženou, tak ano – jsi opět ze hry.

23. Jak je to s postavami Herb Hunter, Vulture Sam, Greg Digger a Gary Looter, pokud je některý z hráčů „oživen“ kartou Duch?
Gary Looter si vezme všechny karty, které hráč s kartou Duch na konci svého tahu odhodí.
Postavám Herb Hunter, Greg Digger a Vulture Sam se zaktivují jejich schopnosti ve chvíli, kdy někdo kartu Duch sebere (např. kartou Panika) nebo odhodí (např. kartou Cat Balou).

24. Mám před sebou kartu Duch. Mohu se vrátit do hry se dvěma životy a dvěma kartami pokud přijde do hry karta Mrtvý muž (rozšíření A Fistful of Cards), nebo s jedním životem, pokud přijde do hry karta Hřbitov (rozšíření Divoký západ)?
Ne, protože již jsi zpátky ve hře!

25. Počítá se s hráčem, který má před sebou kartu Duch při zahrání karty Hokynářství (tzn. Počítá se do počtu hráčů a bere si jednu kartu)?
Samozřejmě: je ve hře.

26. Může postava Henry Block použít svojí schopnost na hráče, který zahrál kartu Tornádo?
Ne, Tornádo má efekt posílání karet dál, ne zahození nebo sebrání karet.

27. Mohu při zahrání karty Tornádo zvolit jakékoliv dvě karty (z vyložených i v ruce)?
Pouze z karet v ruce.

28. Funguje schopnost postavy Colorado Bill i na karty Sombrero, Úhyb, Žlezný plát…?
Ne, pouze na opravdové karty Vedle.

29. Mohu použít karty Sombrero, Úhyb, Železný plát proti postavě Colorado Bill, pokud jsem již použil kartu Vedle a Colorado líznul pikovou kartu?
Ne, nemůžeš.
fimon
Příspěvky: 2
Registrován: 31 led 2011, 14:30

Re: FAQ - Údolí stínů

Příspěvek od fimon »

Ahoj, dotaz. vezmu pomocí karty Panica kartu Henry Blockovi. Mám ho na vzdálenost 1 a před sebou mám vyloženu kartu Mustang (+1). Dostřelí na mě Henry Block ??? Jsem sice cílem efektu karty BANG, ale hráč na mě nedostřelí. Nebo ano??? Máme na to dva pohledy - první jsem popsal - druhý je že na vzdálenosti nezáleží. Jenže potom mi karta MUSTANG v podstatě neplatí a tudíž by neměli platit ani další modré karty - BAREL. Názor ??? Díky moc :)
Uživatelský avatar
benabel
Příspěvky: 375
Registrován: 22 črc 2010, 20:14
Kontaktovat uživatele:

Re: FAQ - Údolí stínů

Příspěvek od benabel »

Si cielom BANG! cez ohladu, ci na teba dostreli alebo nie.
tonysy
Příspěvky: 1
Registrován: 13 kvě 2018, 20:38

Re: FAQ - Údolí stínů

Příspěvek od tonysy »

Cau,

diky za super hru a rozšíření - mam dotaz ke karte Dvojitá rána z rozsireni Udoli Stinu.

Podle pravidel - je tato karta jen vylepsenim standardního BANG! ktery se hraje zaroven s touto kartou (tedy BANG! ktery ubira dva zivoty) nebo plati nejaka specialni pravidla?

Hlavne me zajima:
1. Musim pouzit jen a pouze jednu kartu Vedle abych se vyhnul ucinkum teto karty? Nebo se da pouzit i jina karta / vlastnost pro vyhnuti se standardnim účinkum karty BANG!?
2. Pokud je karta Dvojitá rána specialní karta a ne jen vylepšení účinku karty BANG! s ní zahrané - můžu po kartách Dvojitá rána + BANG! zahrát ještě další kartu BANG!?

V české verzi je to co je na oficialní strankach vyrobce jen jako doplnění pravidel v kurzive vytištěno přímo na kartě (od vyrobce: Card desribtion: Play this card together with a BANG! card. If the target is hit, he loses 2 life points. RULES: The target still only needs 1 Missed! to avoid being hit. )

Diky moc,

Tonda
Kubajz23
Příspěvky: 42
Registrován: 05 úno 2014, 15:27

Re: FAQ - Údolí stínů

Příspěvek od Kubajz23 »

Zdarec,

1. Můžeš se vyhnout jakýmkoliv efektem Vedle!
2. Další BANG! už hrát nemůžeš (pokud nemáš Volcanic).
Odpovědět