Měnění karty uprostřed stolu

vše ohledně tohoto rozšíření
Anonymous

Měnění karty uprostřed stolu

Příspěvek od Anonymous »

V pravidlech k rozšíření High Noon není napsáno, že se karta uprostřed stolu každý kolo mění! ..což by asi měla, ne?
Uživatelský avatar
srab
Site Sherif
Příspěvky: 610
Registrován: 30 kvě 2005, 09:11
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele:

2rejp

Příspěvek od srab »

Opravdu není ani v českých ani v anglických, ale jak říkáte zní celkem logicky, že tak bude.
Tudíž na začátku hry vezme Šerif HN karty, zamíchá je(bez karty High Noon), poté karty položí "stranou s hracími symboly" směrem dolů a na tento balíček položí kartu High Noon ve stejném směru. Balíček otočí "stranou s hracími symboly" směrem nahoru vedle sebe na stůl, tak aby karta High noon byla ve spod balíčku, a každé kolo počínaje druhým, Šerif vezme otočenou kartu a položí ji do prostřed stolu a tím tvoří pakl HN. Šerif si musí dát velký pozor, aby neukázal další karty z balíčku.
A teď až to nač byla otázka :) .
V dalším kole Šerif bere další kartu z balíčku HN, který má vedle sebe a dáva ji na pakl HN uprostřed stolu. Tak pořád dále, až bude na paklu uprostřed poslední karta High noon, tato karta platí až do konce hry! :(

Pozn.:
High Noon (Pravé poledne) - Každý hráč ztrácí na začátku svého kola 1 život.
Anonymous

Příspěvek od Anonymous »

Zabudol si, ze karticka "prave poledne" musi byt VZDY naspodku
Uživatelský avatar
srab
Site Sherif
Příspěvky: 610
Registrován: 30 kvě 2005, 09:11
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele:

2shade

Příspěvek od srab »

nezapomel :) hned v druhy větě to je :)
Tudíž na začátku hry vezme Šerif HN karty, zamíchá je(bez karty High Noon), poté karty položí "stranou s hracími symboly" směrem dolů a na tento balíček položí kartu High Noon ve stejném směru
Anonymous

Příspěvek od Anonymous »

dost huste je ze Prave poledne plati do konca hry :) :D
Uživatelský avatar
srab
Site Sherif
Příspěvky: 610
Registrován: 30 kvě 2005, 09:11
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele:

2shade

Příspěvek od srab »

tak to je rozhodně hůstý :)
Uživatelský avatar
shpeq
Příspěvky: 21
Registrován: 12 črc 2006, 16:29

Příspěvek od shpeq »

do konce hry?? to se jako nemicha a nejede cely znovu?? whattahell?
Uživatelský avatar
srab
Site Sherif
Příspěvky: 610
Registrován: 30 kvě 2005, 09:11
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od srab »

nejede speku precti si vyznam karty "prave poledne" a bude ti to jasny :)
Zidane
Příspěvky: 33
Registrován: 24 čer 2006, 19:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zidane »

Co to máte za pravidla, že tam není psáno o tom, že se karta co kolo mění, dokud se nedojde k Pravému poledni? Hráli jsme s bandou lidí BANG s HN a v pravidlech k HN to, že počínaje druhým kolem šerif otočí kartu, dá ji stranou, aby bylo vidět jak na tu, tak i na další a ta první karta platí celé kolo, pak šerif vezme druhou a ta platí atd. psáno bylo - že by druhá edice? :D
Uživatelský avatar
srab
Site Sherif
Příspěvky: 610
Registrován: 30 kvě 2005, 09:11
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od srab »

[quote:160a874bbe="Zidane"]Co to máte za pravidla, že tam není psáno o tom, že se karta co kolo mění, dokud se nedojde k Pravému poledni? Hráli jsme s bandou lidí BANG s HN a v pravidlech k HN to, že počínaje druhým kolem šerif otočí kartu, dá ji stranou, aby bylo vidět jak na tu, tak i na další a ta první karta platí celé kolo, pak šerif vezme druhou a ta platí atd. psáno bylo - že by druhá edice? :D[/quote:160a874bbe]
Ty sis to taky asi moc neprecet :twisted:
Zidane
Příspěvky: 33
Registrován: 24 čer 2006, 19:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zidane »

Možná jsem to napsal zbytečně složitě a vyplývá z toho něco, co jsem nezamýšlel, nechápu totiž, co je na tom blbě.

Šerif zamíchá HN karty, udělá hromádku, otočí ji zadní stranou nahoru a nahoru dá kartu HN. Pak hromádku otočí, čili karta HN je dole a nahoře je první karta balíčku, na kterou je logicky vidět.

V prvním kole se neděje nic a na začátku druhého, tzn. před druhým tahem šerifa tento vezme první kartu, přečte ji a položí vedle odhazovacího balíčku (aspoň tak jsme to dělali my). Tím karta začne platit a zároveň je vidět na HN balíčku další karta, čili víme, co bude platit další kolo. na začátku kola třetího šerif vezme další kartu z HN balíčku, položí ji na tu první, která už neplatí a tím začne platit ta druhá a takhle se to mění kolo co kolo, dokud nedojdeme k Pravému poledni, kteréžto platí do konce hry.

A jestli děláme něco blbě, tak to není vina ani tak moje, jako kamarádky, co to rozšíření donesla a vysvětlila nám takhle pravidla - a po jejich přečtení jsem to i takhle pochopil, čili jsem v tom neviděl problém. A jestli můj první příspěvek vyzněl jako že to děláme jinak, blbě jsem to řekl a zamotal se do vlastního vykládání :)
Uživatelský avatar
shpeq
Příspěvky: 21
Registrován: 12 črc 2006, 16:29

Příspěvek od shpeq »

no tak ftom pripade je to teda opravdu drsny :) no ja jsem stejne vzdycky takovej terc pro vsechny at jsem jaka koliv postava takze se vetsinou k pravymu poledni ani nedostanu :lol:
Zidane
Příspěvky: 33
Registrován: 24 čer 2006, 19:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zidane »

Tak to jsme dva, do mě si taky při bangu předtím, než se projeví kdo je kdo, bangne každej, kdo má dostřel, takže jsem rád, když nejsem první vytuhlej :D - neboli pro takovéhle situace vede Elena Fuente (jakákoliv karta z ruky jako Vedle, škoda jen že má tři životy, ale asi je to pro hratelnost), Paul Regret ("integrovaný mustang" neboli vzdálenost od ostatních o jedna větší) nebo ještě tak Calamity Janet, Molly Stark nebo Jourdonnais :)
Sharky the Killer
Příspěvky: 2
Registrován: 17 bře 2009, 12:06

Příspěvek od Sharky the Killer »

[quote:622150e284="shade"]dost huste je ze Prave poledne plati do konca hry :) :D[/quote:622150e284]
Pokud jsi mrtfej, má to svou výhodu - za chvilku si už zase zahraješ :D :twisted:
Andrej852
Příspěvky: 12
Registrován: 11 říj 2011, 12:54

Re: Měnění karty uprostřed stolu

Příspěvek od Andrej852 »

Som Slovák.. :D A nechápem presne jak majú byť karty na začiatku otočne.. Majú byť vedľa hracích kariet ako otočené? Tým nápisom(high noon) hore alebo dole? Všetkému rozumiem ale iba to ako ma byť čo otočne nerozumiem poraďte :)
Odpovědět