Silné Postavy, o kterých téměř nikdo nemluví (2.díl)

od Apache po Willyho
Odpovědět
Tommy Custer
Příspěvky: 31
Registrován: 13 srp 2021, 14:25

Silné Postavy, o kterých téměř nikdo nemluví (2.díl)

Příspěvek od Tommy Custer »

Dobré ráno přátelé, před pár dny jsem na tomto foru v sekci postavy uveřejnil téma, ve kterém jsem se zaobíral postavami, které si podle mě zaslouží více pozornosti.
Hned krátce po odeslání jsem si uvědomil, že je ve hře mnohem více takových postav a proto jsem se rozhodl napsat druhé pokračování.
Myslím, že můžeme začít... :arrow: :wink:


Belle Star 4 životy

"Během jejího tahu nemají žádný efekt všechny karty, které mají ostatní hráči vyložené na stole."

S postavou Belle Star mám přímo úžasné zkušenosti. Myslím, že ze všech postav ve hře vyhrála právě Belle nejvíce her. Přitom se o ní ale moc nemluví.
Když jsem pročítal toto forum, zjistil jsem, že ne všichni hráči její schopnosti rozumí. Proto bych Vám ji stručně rád vysvětlil: představme si situaci, kdy Bella zahraje kartu BANG! proti hráči, který má před sebou kartu barel. V této situaci by ho hráč určitě rád použil, ale kvůli schopnosti Belle Star nemůže. Během jejího tahu tato karta jakoby neexistuje. Myslím, že právě tato postava je i v dnešních dnech jedna z nejvíce silných postav ve hře. Nejen, že na ní nemá vliv barel, či zelené obrané karty, ale dokonce ani Váš mustang Vás proti ní neochrání.
Pokud si během Vašich budoucích her vylosujete právě Belle Star, nebojte se ji použít. Nebudete toho litovat...


Claus "The Saint" 3 životy

"Lízne si o jednu kartu více, než je počet hráčů: dvě karty si ponechá a každému hráči dá po jedné kartě."

Pokud jste už starší fanoušek hry BANG!, je možné, že tuto postavu nebudete znát. Do roku 2009 se totiž jednalo pouze o speciální postavu a byla součástí pouze verze "The Bullet". To se změnilo právě v roce 2009, kdy byla přidána do rozšíření Fistfull.
V zahraničí se však, podobně jako Annie Versary, stále jedná o vzácný kus.
Velká výhoda této postavy je to, že má možnost vybírat si z velkého počtu karet.
Navíc může svým spojencům dodat dobré karty, a naopak nepřátelům dát to, co je pro ně neužitečné. (třeba dát Big Spencerovi VEDLE!) Nicméně souhlasím, že se jedná o postavu, která potřebuje k výhře hlavně velké štěstí...


Evelyn Shebang 4 životy

"Ve své fázi 1 si smí líznout o jednu kartu méně, čímž automaticky vystřelí BANG! na vzdálenost jedna."

Evelyn Shebang je jedna z dalších postav, kterém si zaslouží mnohem více pozornosti. Společně s Belle Star vyhrála Evelyn snad nejvíce her. Díky své schopnosti dokáže velmi ublížit svým sousedům a ve finální části hry má téměř vždycky navrch.
Pokud máte tu možnost, zkuste si zahrát právě s touto postavou, budete překvapeni, čeho všeho může dosáhnout...


Henry Block 4 životy

"Hráč, který vezme nebo odhodí kartu z Henryho ruky a ze stolu je cílem efektu BANG!"

Z vlastní zkušenosti vám mohu potvrdit, že když je Henry Block ve hře, každý si vždy předem rozmyslí, jestli mu opravdu chce kartu vzít, nebo ne.
Jeho schopnost je opravdu mocná, nicméně ne vždy najde využití, jelikož se většina hráčů snaží brát katy jiným hráčům, kteří se nijak nedokáží bránit.
Zcela nejlepší chvíle pro Henryho nastává, když se dostane do poslední "dvojky."
Jeho nepřítel totiž takovou palební sílu ve většině případech jen těžce zvládá...


Madam Yto 4 životy

"Vždy, když někdo hraje kartu PIVO, lízne si kartu."

Ten, kdo tvrdí, že je Don Bell až příliš silná postava nejspíše neměl možnost zahrát si s touhle postavou. Myslím si, že podobně silná, možná i silnější, než on.
Díky její schopnosti může získat velké množství karet, a kvůli tomu její síla jen a jen narůstá...


Děkuji, že jste dočetli toto téma až do konce. Myslím si, že jsem vám v této "dvojdílné sérii" dokázal představit většinu postav, které jsou silnější, než se může na prví pohled jevit. Pokud jste si ještě nepřečetli první část tohohle tématu, rozhodně se na něj nezapomeňte podívat!
http://www.bang.cz/forum/viewtopic.php?f=16&t=2091
Mějte se krásně!
Tommy Custer
West is the best
Příspěvky: 11
Registrován: 05 kvě 2021, 08:31

Re: Silné Postavy, o kterých téměř nikdo nemluví (2.díl)

Příspěvek od West is the best »

Ahoj, naprosto souhlasím s tím, co jsi napsal o těchto postavách. Belle Star, Claus "The Saint", Evelyn Shebang, Henry Block i Madam Yto jsou parádní postavy. Napadly mě ještě dvě, o kterých se téměř nemluví, ale jsou super:

Josh McCloud (4 životy):
"Pokud zaplatí dva valouny zlata, může si líznout vrchní kartu z balíčku vybavení."

Je pravda, že musím mít štěstí, ale líznout si tam třeba Krumpáč nebo Zlatou horečku, to se vyplatí. Samozřejmě když je tam Panák, tak to je smůla. :D
A pokud jsou v nabídce karty, které nikdo nechce, mám větší šanci, že na balíčku budou ty dobré a já je můžu vykupovat. :D

Pretty Luzena (4 životy):
"Jednou za tah může koupit jedno vybavení se slevou 1 valoun zlata." ("V jednom tahu si může koupit více karet vybavení, ale pouze 1 kartu za tah smí koupit o 1 levněji, za ostatní zaplatí plnou cenu. Pokud použije svou schopnost na nákup karty vybavení s cenou 1 valoun, získá ji zadarmo.")

Má zadarmo Panáka, Bang! v podobě Lahve jen za 1 valoun (pokud se trefí, získá ho zpátky), Kalumet za 2 valouny atd. - hrál jsem s ní už mockrát, a musím říct, že je lepší, než se zdá. Může si nakoupit vybavení rychleji než soupeři, a to jí může dost pomoct.

Chuck Wengam (4 životy):
"Ve svém tahu se může rozhodnout ztratit 1 život a líznout si 2 karty." ("Tuto schopnost může použít vícekrát za kolo, ale nemůže takto přijít o svůj poslední život.")

To je úplně super, zvlášť když hraju za pomocníka. Po něm se často moc nestřílí, takže můžu hrát riskantně a ubrat si klidně několik životů a získat hodně karet. Takhle můžu klidně rozstřílet i víc lidí za tah. V líznutých kartách můžou být i piva, za které si doplním (a třeba zase uberu) životy, a takhle s trochou štěstí (přijde mi Dostavník, Kulomet, Whisky,...) můžu mít hodně dlouhý tah. Každopádně hrát s ním za pomocníka je fakt zábava. :mrgreen:

Tak to je asi vše.
Mějte se náramně :)
Tommy Custer
Příspěvky: 31
Registrován: 13 srp 2021, 14:25

Re: Silné Postavy, o kterých téměř nikdo nemluví (2.díl)

Příspěvek od Tommy Custer »

Zdravím, West is the best...
Děkuji Ti za zpětnou vazbu a jsem rád, že si zde napsal o dalších postavách.
Zcela s tebou souhlasím, nicméně bych řekl, že Chuck Wengam je celkem známá a populární postava. Proto jsem ho na list nepřidával. :wink:
Odpovědět