HROBNÍK

od Šerifa po Banditu
Odpovědět
bronas
Příspěvky: 7
Registrován: 23 pro 2012, 14:41

HROBNÍK

Příspěvek od bronas »

Už jsem to tu na fóru četl a dost jsem o tom přemýšlel. Jako doplnění pro zábavu hry bych zavedl HROBNÍKA ne jako speciální postavu ale přímo jako ROLI.

Má představa je taková, že HROBNÍK, podobně jako ŠERIF bude postava známá, nicméně nebude mít zvýhodnění jako ŠERIF v podobě života navíc. Jak je známo HROBÍK funguje jen s lopatou, tudíž postavy, která bude v roli HROBÍKA nebudou vlastnit pistoli a tudíž nebudou moci střílet BANG do té doby dokud nějakou zbraň nedostanou do ruky (modré karty zbraní). Aby se ovšem vykompenzovala značná nevýhoda této role, bude mít HROBNÍK automaticky trvale "BAREL" na křížové karty. (HROBNÍK se v případě napadení může schovat za náhrobek) Tedy v případě, že bude mít před sebou ještě kertu BAREL bude mít krytí od 1/2 karet (křížové a srdcové).
Cílem HROBNÍKA je pohřbít všechny postavy ve hře, tudíž naposled musí ze hry dostat ŠERIFA.

Co vy na to? Nebylo by to fajn a pěkné zpestření hry?
MarKr
Příspěvky: 100
Registrován: 19 dub 2012, 01:51

Re: HROBNÍK

Příspěvek od MarKr »

Jelikož je od začátku hry Hrobník "známý", myslím, že po něm půjde každý, protože on sám není de facto s nikým - samozřejmě, že by musel v průběhu hry taktizovat, ale řekl bych, že by se z Hrobníka stal takový otloukánek, protože každý by si do něj střelil v případě, že by nevěděl na koho jiného střílet...už se mi párkrát stalo, že třeba první 2 kola nikdo nestřílel, protože neměli dobré karty, a tak nechtěli prozradit své role. Už jen v takovém případě by si do Hrobníka každý střelil, protože svou roli tím neprozradí a zároveň ví s jistotou, že nestřílí na svého spojence...

Chtělo by to, aby nebyl "známý" a měl jiný cíl, než "zůstaň poslední ve hře"... např. "zabij alespoň 3 hráče a zůstaň živý do konce hry" - tohle mě teď napadlo, takže to určitě bude mít spoustu děr...

Myslím si, že na "oživení hry" by nová role nebyla špatná, ale musí být dobře promyšlená, aby moc nevychylovala síly. Už teď odpadlík ze začátku hraje se šerifem, takže je Šerif a spol ze začátku hry většinou v přesile (když hraje větší počet hráčů) o jednoho hráče...s Hrobníkem by to bylo už o 2...chce to prostě víc promyslet a vzít v úvazu všechny aspekty hry, které nová role ovlivní...
bronas
Příspěvky: 7
Registrován: 23 pro 2012, 14:41

Re: HROBNÍK

Příspěvek od bronas »

No jelikož by byl známý, tak proto by měl stále "barel" na křížové karty. Navíc pokud hraje sám za sebe, je na tom podobně jako "odpadlík" a taky vyvažuje strany.
Možná by stálo za to ještě o trochu posílit obranu HROBNÍKA aby nebyl tak jasný terč a nebyl primárním cílem v eliminaci. Možná by to šlo vyřešit tím, ža pokud by HROBNÍK nebyl ozbrojen (nemá modrou kartu zbraně), nešel by na něj střílet klasický BANG
bronas
Příspěvky: 7
Registrován: 23 pro 2012, 14:41

Re: HROBNÍK

Příspěvek od bronas »

ještě mě napadla další možnost na posílení obrany a to, že by HROBNÍK mohl používat BANG jako VEDLE
MarKr
Příspěvky: 100
Registrován: 19 dub 2012, 01:51

Re: HROBNÍK

Příspěvek od MarKr »

I kdyby měl ten Barel na křížové karty, dává mu to možnost jen 1:4, že ho výstřel mine, a jestliže nemůže beze zbraně střílet, bude docela nahranej...

Řekněme, že bude moct dávat Bang! místo Vedle!. - Má tedy docela velkou možnost, že ho jen tak někdo netrefí. Zároveň ale na něj bude jen málokdo střílet, když budou vědět, že je to nejspíš plýtvání municí. Každému takhle dojde, že bude tedy hrozbou jen pokud má vyloženou zbraň.
Pokud by Hrobník musel zůstat ve hře do konce, znamená to, že ze začátku pomáhá Šerifovi = každý Bandita mu sebere zbraň jak jen bude mít možnost. V pozdějších fázích hry jde Hrobník po Šerifovi = Šerif, Pomocníci, Odpadlík mu půjdou po zbrani.

Osobně bych v téhle roli hrát nechtěl, protože mám pocit, že bych si moc nezahrál - mohl bych sice pomocí Cat balou, Paniky a podobných karet "škodit" ostatním, ale sám bych mohl dostat pod drn jen málokoho a vyhrát s touto rolí mi připadá o dost těžší než s Odpadlíkem...
mato hora
Příspěvky: 1
Registrován: 09 úno 2013, 11:43

Re: HROBNÍK

Příspěvek od mato hora »

Obrázek
Uživatelský avatar
Salvador
Příspěvky: 32
Registrován: 24 čer 2013, 15:50

Re: HROBNÍK

Příspěvek od Salvador »

si snad děláš srandu!ty myslíš jako pomocníka?nebo že by oddělal bandity,odpadlíka,
pomocniky a co s šerifem?daj si to mezi sebou nebo je hotovo?TROLLFACE :roll:
Uživatelský avatar
Maximus
Příspěvky: 10
Registrován: 25 čer 2013, 11:08

Re: HROBNÍK

Příspěvek od Maximus »

Salvador píše:si snad děláš srandu!ty myslíš jako pomocníka?nebo že by oddělal bandity,odpadlíka,
pomocniky a co s šerifem?daj si to mezi sebou nebo je hotovo?TROLLFACE :roll:
Salvador má pravdu a navíc kdyby nemněl za celou hru žádnou zbraň. To by mě zajímalo co by dělal
Uživatelský avatar
Salvador
Příspěvky: 32
Registrován: 24 čer 2013, 15:50

Re: HROBNÍK

Příspěvek od Salvador »

No,moh by používat dinamit,ale ne bang.ALE moh by použít úder,protože to sami píšou tady na webu(karty-dodge city-úder=Tato karta má stejný efekt jako karta BANG!, ale na vzdálenost 1. Tato karta se nepočítá jako BANG! :!: .)
Odpovědět