Jak se Serifovi pocita pivo?

od Šerifa po Banditu
MartaSkovi
Příspěvky: 51
Registrován: 18 dub 2012, 18:09

Jak se Serifovi pocita pivo?

Příspěvek od MartaSkovi »

Kdyz ma Serif 4 + 1 bonusovy zivot na zacatku.... a pak ho nekdo streli ma 4 zivoty - muze si pivem doplnit o 1 zivot vic nebo ne? Max. pocet zivotu je uveden na karte osoby (naboje) - ale serif zacina s jednim zivotem navic... muze si tedy doplnit do 5 nebo ne?
MarKr
Příspěvky: 100
Registrován: 19 dub 2012, 01:51

Re: Jak se Serifovi pocita pivo?

Příspěvek od MarKr »

Šerif má na celou hru o život víc, takže se může uzdravit na tolik životů, s kolika začínal hru.
MartaSkovi
Příspěvky: 51
Registrován: 18 dub 2012, 18:09

Re: Jak se Serifovi pocita pivo?

Příspěvek od MartaSkovi »

MarKr píše:Šerif má na celou hru o život víc, takže se může uzdravit na tolik životů, s kolika začínal hru.
Aha, dobry, jen mi to prislo divny ze karty Serif dostava podle poctu zivotu na postave, a ne podle toho kolik jich ve skutecnosti ma, ale pak musi odhazovat karty zas podle toho kolik ma aktualni pocet zivotu.
Hrošík97
Příspěvky: 133
Registrován: 11 úno 2012, 18:48

Re: Jak se Serifovi pocita pivo?

Příspěvek od Hrošík97 »

Šerif má +1 ale ve všem, takže na začátku dostává taky jednu kartu navíc než má životů a v ruce může mít tolik karet kolik má životů.
Uživatelský avatar
benabel
Příspěvky: 375
Registrován: 22 črc 2010, 20:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se Serifovi pocita pivo?

Příspěvek od benabel »

Ano, serif ma po celu doby hry maximum pre zivoty o 1 vacsi ako je vytlacena hodnota poctu nabojov.

Priklad, Willy The Kid ako serif: zacina s 5 kartami a 5 zivotmi, priebehu hry jeho maximum pre zivoty je 5, cize ak by mal 4 zivoty, po zahrani karty PIVA (okrem hry dvoch poslednych hracov), sa opatovne dostane so zivotmi na 5.
MartaSkovi
Příspěvky: 51
Registrován: 18 dub 2012, 18:09

Re: Jak se Serifovi pocita pivo?

Příspěvek od MartaSkovi »

benabel píše:Ano, serif ma po celu doby hry maximum pre zivoty o 1 vacsi ako je vytlacena hodnota poctu nabojov.

Priklad, Willy The Kid ako serif: zacina s 5 kartami a 5 zivotmi, priebehu hry jeho maximum pre zivoty je 5, cize ak by mal 4 zivoty, po zahrani karty PIVA (okrem hry dvoch poslednych hracov), sa opatovne dostane so zivotmi na 5.

OK vse chapu, ale s 5 kartami nezacina.... zacina pouze ze 4 ...dle pravidel... prvni karty se pocitaji podle poctu zivotu na karte... ne aktualni pri rozdavani - pozdeji ano ;-)
Hrošík97
Příspěvky: 133
Registrován: 11 úno 2012, 18:48

Re: Jak se Serifovi pocita pivo?

Příspěvek od Hrošík97 »

Hráč začíná s tolikati kartama, kolik má životů. Ne kolik jich má teoreticky (Willy the Kid - 4 životy), ale kolik jich má prakticky (WtK - 5 životů). Hraje se to takhle normálně, věř nám. :wink:
MartaSkovi
Příspěvky: 51
Registrován: 18 dub 2012, 18:09

Re: Jak se Serifovi pocita pivo?

Příspěvek od MartaSkovi »

Hrošík97 píše:Hráč začíná s tolikati kartama, kolik má životů. Ne kolik jich má teoreticky (Willy the Kid - 4 životy), ale kolik jich má prakticky (WtK - 5 životů). Hraje se to takhle normálně, věř nám. :wink:
willy kid jako serif si na zacatku vezme 4 karty, ikdyz ma dohromady na zacatku hry 5 zivotu, mas to napsane v pravidlech hned v tech zakladnich na 2 nebo 3 strane ;-) takze nevim co tu pises - takze kdybych vam v tomto veril, nehral bych podle pravidel
Uživatelský avatar
benabel
Příspěvky: 375
Registrován: 22 črc 2010, 20:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se Serifovi pocita pivo?

Příspěvek od benabel »

5 kariet a 5 zivotov, Emiliano to tak pisal davnejsie. Rozhodcovia pre BANG v taliansku potvrdili.

V casti pripravy(verze 4):

The Sheriff plays the game with one additional bullet: if
his character card shows three bullets, he is considered
for all effects to have.

U serifa sa povazuje cislo poctu nabojov navysene o 1.

Ak ma 4, akoby mal vytlacene 5, atd.

http://www.davincigames.net/bang/bang_rules.pdf

Planuje sa praca na verzii 5, a tam by mal pribudnut priklad na pocty.
MartaSkovi
Příspěvky: 51
Registrován: 18 dub 2012, 18:09

Re: Jak se Serifovi pocita pivo?

Příspěvek od MartaSkovi »

Promin mi, ale kamos me muze napadnout, ze tu se nehraje v americe a jedine pravidla ktere ma (a jsou nejaktualnejsi v CR) tak jsou tyto, a jsou dokonce uvedeny i na strankach bang.cz a ty rikaji todle

Šerif začíná hru s jednou kulkou navíc: má-li na kartě postavy uvedeny 3 kulky, bude mít na spodní kartě nezakryté 4.
Zbylé karty rolí a postav nebudete pro hru potřebovat.

Všechny hrací karty zamíchejte a na začátku hry rozdejte každému hráči tolik karet, kolik má znázorněno kulek na kartě své postavy (šerifova "kulka navíc" nemá v tomto případě vliv).

....co mi na todle reknes? Mam se to hrat podle starych ceskych pravidel / nebo podle novych anglickych, ktere u nas jeste nebyli schvaleny?
MarKr
Příspěvky: 100
Registrován: 19 dub 2012, 01:51

Re: Jak se Serifovi pocita pivo?

Příspěvek od MarKr »

Mam se to hrat podle starych ceskych pravidel / nebo podle novych anglickych, ktere u nas jeste nebyli schvaleny?
Pravidla určuje a schvaluje tvůrce hry Emiliano Sciarra. Protože vychází různá rozšíření, ve kterých jsou nové karty, je potřeba pravidla upravovat, aby hra byla vyvážená. Takže nejnovější pravidla jsou zároveň i schválená pravidla, jen ne vždy přeložená do češtiny. Ale na druhou stranu, pokud nehrajete nějaký ofiko turnaj, Bang! je vždy o tom,jak se dohodnete, že se bude hrát... :wink:
Uživatelský avatar
benabel
Příspěvky: 375
Registrován: 22 črc 2010, 20:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se Serifovi pocita pivo?

Příspěvek od benabel »

Willy The Kid ma 5 zivotov a 5 kariet. Je na Vas ako sa k tomu postavite.

Ten spomenuty text je z roku 2008, a je stary a ta cas je tam zla. Mnohe starsie texty z anglictiny alebo cestiny maju kopec veci zle napisane alebo prelozene.

Dokonca aj cesky video turtorial na youtube zo zatrolenych hier ak sa nemilim ma niektore pravidla zle vysvetlene.

V linke nizsie je odpoved. Odpoved od Emiliana link nemam, lebo mi to pisal v sprave v ramci jeho fora.

http://emilianosciarra.forumfree.tv/t11 ... estion#552
Razak
Příspěvky: 28
Registrován: 28 úno 2012, 13:39

Re: Jak se Serifovi pocita pivo?

Příspěvek od Razak »

Imho je s tím počtem karet na začátku počkat právě na tu revizi pravidel. V českých nejaktuálnějších pravidlech je skutečně napsáno, že funkce šerifa nemá na počet karet na začátku hry vliv (verze ze Super Střely). Věřím ale, že tohle pravidlo mezitím prošlo revizí a v současnosti by už podle autora měl začínat šerif s +1 kartou.

Pak totiž může vzniknout spousta sporů s tím, že v oficiálních pravidlech je to jinak a kdesi cosi. Sám to vím, protože jsme hráli hru a zrovna jsem u sebe neměl výtisk pravidel a jeden spoluhráč měl nastudovanou starší verzi a vzniklo tím pak spoustu nedorozumnění a sporů :+)...

Takže s tímhle je opravdu nejlépe počkat na tu připravovanou revizi pravidel :+).
Uživatelský avatar
benabel
Příspěvky: 375
Registrován: 22 črc 2010, 20:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se Serifovi pocita pivo?

Příspěvek od benabel »

funkce šerifa nemá na počet karet na začátku hry vliv (verze ze Super Střely).

Tento výrok je podla logiky pravdivý pre oba prípady s 4 alebo 5 kartami u šerifa na úvodnej ruke . Jediná vec, ktorá určuje počet kariet je počet životov. Keďže u šerifa je stanovený počiatočný počet životom o 1 väčší a všetky efekty sa naň rátajú s touto hodnotou, tak počet kariet je iba podľa počtu životov, nie žiadnej funkcie.

Keďže nová verzia BANG!u bude dostupná až od roku 2013, tak toto leto by som v spolupráci s členmi komunity. Ja sám spravím turtorial pre BANG ako seriu videi na youtube. Pravidla budu konzultovane s DCGIOCHI a Emilianom.
Razak
Příspěvky: 28
Registrován: 28 úno 2012, 13:39

Re: Jak se Serifovi pocita pivo?

Příspěvek od Razak »

To->benabel
Cituji pravidla: "Všech 80 hracích karet zamíchejte a na začátku hry rozdejte každému hráči tolik karet, kolik má znázorněno nábojů na kartě své postavy (šerif má jeden život navíc, ale karet dostane také tolik, kolik má nábojů na kartě postavy)."
Verze pravidel je ze Super střely (na internetu dostupné zde - http://www.modernihry.cz/files/Bang.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;). Je to na první stránce skoro úplně dole. Počet karet pro šerifa na začátku hry, tedy neupravuje žádná funkce, jak píšeš, ale přímo pravidla .+)...
Zbytek viz. co jsem psal výše. Když bude revize až 2013, tak holt bude až 2013.
Odpovědět