Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)
Odpadlíci Print
Sunday, 23 August 2020 09:10 | Written by Andy636
NO TRANSLATION AVAILABLE

Obal BANG! Duel - Odpadlíci

Nepřehlédnutelné rozšíření hry BANG! Duel.

Na obzoru se objevila pevně semknutá banda pistolníků, připravená na cokoli: odpadlíci. Kdo má odvahu se jim postavit? Muži zákona? Bandité? Mají nové karty zásob - budete potřebovat pevné nervy na boj proti jejich špinavým trikům. A pokud je nemůžete porazit, možná se s nimi můžete spojit!

Stav: Vydání v češtine plánováno na 4.10.2020.Pravidla (PDF) | Koupit (CZ) | Kúpiť (SK)
OBSAH

 • 40 herních karet: balíček odpadlíků (rozdělený na 20 karet pro odpadlé muže zákona a 20 karet pro odpadlé bandity);
 • 12 postav odpadlíků (rozdělených na 6 postav odpadlých mužů zákona a 6 postav odpadlých banditů);
 • 10 žetonů nábojů, které znázorňují životy;
 • 1 žeton "Aktivní postava" odpadlíka;
 • pravidla.

Toto rozšíření vám umožňuje hrát BANG! Duel čtyřmi novými a zajímavými způsoby: tři jsou pro dva hráče (dva módy "Třetí banda" a jeden mód "Posily") a jeden pro tři hráče ( "Mexický favorit" ).


HRA PRO 2 HRÁČE

TŘETÍ BANDA

V tomto herním módu používá nová banda odpadlíků všechny postavy a herní karty z tohoto rozšíření: postavy odpadlíků jsou zamíchány odděleně od mužů zákona a banditů. Můžete si zvolit mezi hrou odpadlíci proti mužům zákona nebo hrou odpadlíci proti banditům.

Příprava hry probíhá obdobně jako základní hra, s následující výjimkou:

 • Odpadlík proti muži zákona: muž zákona začíná se 4 kartami v ruce a hraje první. Odpadlík začíná s 5 kartami.
 • Odpadlík proti banditovi: bandita začíná s 5 kartami v ruce a hraje první. Odpadlík začíná se 4 kartami.

Hra probíhá jako obvykle. Nové karty jsou podrobně vysvětleny později.


POSILY

V tomto módu jsou herní karty a karty postav odpadlíků rozděleny mezi oběskupiny ze základní hry: mezi muže zákona a bandity. Obě skupiny stojí navzájem proti sobě, posíleny o herní karty a postavy z tohoto rozšíření. Podle symbolu na rubu nebo na líci v horním levém rohu poznáte, ke které skupině jaká karta patří:

***

Zamíchejte herní karty pro odpadlé muže zákona s kartami pro muže zákona a karty pro odpadlé bandity s kartami pro bandity. To samé proveďte s kartami postav. Příprava hry a samotná hra se řídí pravidly základní hry. Nové karty jsou podrobně vysvětleny později.


HRA PRO 3 HRÁČE

MEXICKÝ FAVORIT

V tomto módu má každá skupina svůj cíl: muž zákona musí vyřadit odpadlíka, odpadlík musí vyřadit banditu a bandita musí vyřadit muže zákona.

Hrajte každý se 3 postavami (pokud chcete hrát delší hru, pak se můžete dohodnout na větším počtu postav). Když hráč ztratí svou poslední postavu, je vyřazen a hra ihned končí: vítězem se stává hráč, jehož cíl je vyřazen! Poznámka: můžete také útočit na hráče, který není vaším cílem (například abyste chránili sami sebe).

Bandita začíná se 4 kartami v ruce a hraje jako první, poté je na řadě muž zákona, který začíná se 4 kartami, a nakonec hraje odpadlík, který začíná s 5 kartami. (Doporučujeme, abyste kolem stolu seděli v tomto pořadí).

Stejně jako v základní hře odhazujete karty na společný odhazovací balíček, který se případně stává dobíracím balíčkem, když jsou osobní dobírací balíčky prázdné.Karty se symbolem * „nabíjení“ mohou být odhozeny kvůli dobrání, pokud alespoň jednomu hráči zbývá pouze 1 postava.

Karty, které ovlivňují oba hráče (například Gatling, Indiáni!), ovlivňují také třetího hráče. Efekty se nejprve aplikují na všechny AP (aktivní postavy), potom na všechny ZP (záložní postavy), po směru hodinových ručiček.

Podrobně je pořadí popsáno níže:

***

Karta Hokynářství – vyložíte 2 karty z balíčku každého hráče (nebo 6 karet ze společného balíčku). Poté, počínaje hráčem, který je na tahu, a pokraču-jíc po směru hodinových ručiček, si každý hráč bere jednu kartu, dokud se všechny nerozeberou. Jinými slovy, v pořadí dle hodinových ručiček proběhnou dvě kola výběru.

Když hrajete kartu, můžete si vždy vybrat, zda ji použijete proti jednomu nebo druhému hráči, s výjimkou karet, které přímo určují „protivníka“: když je určen „protivník“, znamená to pouze váš vlastní cíl.

Například: Karta Hodiny: pokud má tuto kartu ve hře muž zákona, spustí se její efekt pouze tehdy, když svou AP a ZP vyměňuje odpadlík. Pokud to udělá bandita, efekt se nespustí.

Toto pravidlo platí pro karty:

 • Derringer (* lze použít vždy, ale efekt textu platí pouze pro váš cíl)
 • Finta
 • Hodiny
 • Houfnice
 • Náčelník indiánů
 • Odražení
 • Opětování palby (která vždy zaměří váš cíl, i kdyby vás zasáhl jiný hráč)
 • Parťák
 • Políček
 • Souboj (můžete jej zahrát pouze proti svému cíli)
 • Union Pacific

A pro následující postavy:

 • Alan Pinkertoon
 • El Chindi
 • Sid Curry
 • Tom Thorn
 • Wyatt Ear

Výjimky z pravidla „protivník“:

Dalon Ranger, Wild Bill a Slim Poet jsou výjimky – zde „protivník“ znamená „jakýkoli jiný hráč“.


NOVÉ KARTY

ZÁSOBY

Karty se zeleným okrajem se nazývají "zásoby" a jsou zvlášt-ním typem vybavení. Stejně jako jiné vybavení musíte tyto karty vložit do hry pouze ke svému ZP nebo k AP vašeho protivníka. Avšak na rozdíl od vybavení s modrým okrajem, zásoby nemohou být použity ve stejném tahu, kdy jste je vložili do hry. Abyste mohli zásoby použít, musíte počkat až do dalšího tahu v pořadí. Při použití odhoďte kartu zásob na odhazovací balíček a pak proveďte příslušný efekt / příslušné efekty. Není žádný limit omezující počet zásob, které můžete vložit do hry, ani počet zásob, které během jednoho tahu použijete. Ovšem omezení pro karty se stejným názvem stále platí. Zásoby nemají žádný účinek, když je máte v ruce.

Všechny karty a schopnosti postav, které působí na vybavení (například Karabina), se aplikují i na zásoby. Avšak karty, které se výslovně odvolávají na zásoby (například Kitty Leroy) se na karty s modrým okrajem neaplikují.

Poznámka: zásoby se symbolem * (Puška na bizony, Houfnice, Dvojitá hlaveň) mohou být odhozeny ze hry jako odpověď na karty jako je Souboj nebo Indiáni!, dokonce i když byly do hry vloženy v daném tahu. Tyto karty jsou "odhozeny", ne "použity".


Dvojitá hlaveň: * Je-li hrán *, stává se cílem také druhá postava stejného hráče. Pokud se postava vyhne zásahu, pak se druhá postava vašeho protivníka, pokud nějaká je, stává cílem. V tomto případě, aby se efekty zcela zrušily, potřebuje protivník jeden pro svou AP a další pro svou ZP.

Finta: * Je-li hrán tento * proti kartě BANG!, vezmi si útočící kartu BANG!. Zahrajete-li fintu proti kartě BANG! (karta s červeným okrajem), vezměte si útočící kartu BANG! do ruky. Výjimkou je karta Walker, tu si hráč po odvrácení útoku Fintou vezme ihned zpět do ruky.

Hbitost: * Dober si 1 kartu.

Houfnice: * Není-li hrán , ztratí protivníkova AP i ZP po 1 životu.

Lightning: * V tomto tahu můžeš zahrát 1 kartu BANG! navíc.Poté, co je vyřešen Lightning, můžete zahrát další kartu s červeným okrajem. Nemusíte zahrát tyto dvě karty přímo za sebou, ale můžete je zahrát kdykoli během tahu.

Náčelník indiánů: Pro každou svou postavu si tvůj protivník vybere: odhodit 1 * kartu, nebo ztratit 1 život.

Odražení:

Ostruhy:

Parťák:

Políček:

Přepadení:

Puška na bizony:

Rýžovací pánev:

Savage:

Sharps:

Spencer:

Společník:

Šťastný penny:

Union Pacific:

Walker:

Whisky:

Whitney:

Záměna:

WIP

Překlad: Jiří Klumpar alias Cauly