Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

ALBi - místo kde koupit BANG!

Stanislav řábek - www.srab.cz - webdesign, fotografování

Údolí stínů Tisk
Pondělí, 07 Únor 2011 11:30 | Napsal: benabel

Obal BANG! Údolí stínů

Rozšíření vymyšlené českými a slovenskými hráči

Je jen málo pistolníků, kteří se odváží vstoupit do Údolí stínů. Říká se, že je zamořené chřestýši, neustále cílem tornád a obydlené jenom těmi nejnemilosrdnějšími banditi, kteří nikdy neminou příležitost na smrtelné přepadení! Radši tedy miřte přesně, střílejte rychle a nezapomeňte si vybrat svou odměnu, protože duchové vašich nepřátel se můžou vrátit aby vás strašili.

Autoři vybraných návrhů: Petr Jonáš, Martin Blažko, Adam Faldyna, Ladislav Frankl, Tomáš Staněk, Marek Zástěra, Martin Klepsa, Ondřej Linhart, Olivek Novák, Milan Fecko, David Böhm, Josef Brůna.


Pravidla (PDF) | Karty | Koupit (CZ) | Kúpiť (SK)Poznámka: Toto rozšiření vyšlo taky v anglickém/italském jazyce, tahle edice obsahuje navíc tři další postavy (výtězné návrhy z výroční soutěže) a taky druhou kopii karty Duch. (*) Texty některých karet byli taky aktualizované a můžou se lišit od původní české verze (**).


OBSAH

 • 15 hracích karet (*16);
 • 5 postav (*8);
 • pravidla.

Údolí stínů se přidá ke kartám základní hry a tím rozšíří jak akční karty, tak postavy. Jinak se hraje dle normálních pravidel: Kdykoli efekt karty vyžaduje kartu BANG! nebo Vedle! (Colorado Bill, Mick Defender, Odměna apod.), musíte použít skutečnou kartu BANG!/Vedle! anebo kartu, která se jako BANG!/Vedle! počítá (LeMat, Calamity Janet apod., ale ne Gatling, Kulomet, Roztříštěná kulka apod.). Rozšíření se dá hrát spoločně se všemi oficiálními rozšířeními.


POSTAVY


Black Flower (*): BANG! zahraný pomocí Symbol kříže karty se nepočítá do limitu 1 BANG! za tah.

Colorado Bill (**): Není možné použit ani Barel nebo Jordonnaisovu schopnost.

Der Spot-Burst Ringer (*): Tenhle BANG! se nepočítá do limitu 1 BANG! za tah.

Evelyn Shebang (**): Musí se rozhodnout kolik karet si lízne ještě před začátkem líznutí (nemůže si líznout jednu kartu podívat se na ní a rozhodnout se vystřelit druhou).

Henry Block: Karta je sebraná (odhozená) až po vystřelení BANG!u. Tahle schopnost funguje proti schopnostem Jesse Jonese nebo Pat Brennana, ale ne proti automatickým schopnostem jako El Gringa.

Mick Defender (**): Může se vyhnout i kartě mířené na více hráčů (Kulomet, Indiáni apod.). Použitím Vedle! se ale zachrání jenom Mick, ne ostatní hráči.


KARTY


Dvojitá rána: Na vyhnutí stačí jedna karta Vedle!.

Odměna: Zostává ve hře dokud není nějak odebrána (Panika, Cat Balou apod.).

Roztříštěná kulka: Počítá se do limitu 1 BANG! za tah. Druhý BANG! je povinný a je vystřelen i když se první hráč vyhnul zásahu.

Útěk (**): Zahráním této karty se hráč může vyhnout i kartě mířené na více hráčů (Kulomet, Indiáni apod.).

WIP

Postavy:

 1. Mick Defender (4 životy) : Pokud je Mick jedným cilem karty, může použít kartu VEDLE, aby sa jejímu účinku vyhnul. Dodatek: hnedé karty(Panic!, Cat Balou, Duel, Ragtime), zelené(Conestage, Cancan) a modré(Bounty, Prison, Rattlesnake).
 2. Evalin The Bang (4 životy) : Ve své fáze 1 si smí líznout o 1 kartu méne, čímž automaticky vystřelí BANG! na vzdálenost 1. Dodatek: Efekt nevyžaduje hranie žadné karty a neráta sa do počtu hraných BANG! karět.
 3. Henry Block (4 životy)Hráč, který si vezme nebo odhodí kartu z Henryho ruky nebo ležící před ním, je cílem efektu BANG!. Dodatek: automatické schopnosti a efekty nespúšťajú jeho schopnosť(El Gringo, Shotgun, Flint Westwood).
 4. Limonadový Jim (4 životy) : Vždy, když nekterý z hráčů zahraje kartu PIVO, může Jim za odhodení libovolné karty doplnit 1 život. Dodatek: Jim nemúže použít svoji schopnost na seba.
 5. Colorado Bill (4 životy) :Vždy, když se někto zahraje kartu VEDLE! proti jeho kartě BANG!, může Colorado otočit kartu z balíčku: Jsou-li to piky, je efekt VEDlE ignorovan a napadený hráč ztrácí 1 život.

Hnedé karty:

 1. Útek/Escape Pokud si jediným cílem karty jíne než BANG!, vyhneš se efektu odhodením této karty.
 2. Divoká Banda/Wild Band Všichni ostatní hráči odhodí kartu BANG!, nebo odhodí 2 libovolné karty z ruky. Dodatek: Každý hráč si vybere dvě své karty. Pokud hráč má pouze jednu kartu, odhodí jen jednu.
 3. Posledné pivo Dopln si 1 život i v hře 2 poslených hráčů.
 4. Tornádo: Každý hráč musí dát dvě karty z ruky hráči po levici. Karty předejte všichni najednou.
 5. Opetovná palba: Účinkuje jako karta Vedle. Hráč, který na tebe střílel je cílem efektu Bang!.
 6. Tomahawk BANG! na 2.
 7. Poker: Všichni ostatní hráči odhodí kartu (pokud můžou). Když nikdo neodhodil ESO, vezmi si až 2 karty z těchto odhozených karet. Ostatné karty jsou odhozeny.
 8. Roztrestena kulka: Účinkuje jako BANG! na dostrel. Hráč dle tvého výběru ve vzdálenosti 1 od napadeného hráčem se stává také terčem efektu BANG!. Dodatky: Druhý hráč je napaden, i když první hráč nebyl zasažen. Vzdálenost je stejná jako obvykle.
 9. Dvojitá rána: Tuto kartu zahrajete spoločně s kartou BANG!. Je-li napadený hráč zasažen, ztrácí dva životy. Na vzhnutí stačí jedna karta VEDLE!.
 10. Obětavý skok/Saved!Lze zahrát pouze mimo tvůj tah. Odhodzením této karty zabráníš libovolnému hráči zratit 1 život. V případe záchrany před vyřazením si vezmi z ruky zachráněného 2 karty.

Modré karty:

 1. Brokovnice/Shotgun zbran, dostrel 1: Hráč zasažený kartou BANG!z této zbraně musí odhodit kartu z ruky dle svého výběru.(pokud nějakou má)
 2. Lemat/Lemat(Mačeta) zbran, dostrel 1: Ve svém tahu můžeš zahrát libovolnou kartu (kromě VEDLE!) z ruky jako BANG!. Dodatek: Jse tak učit iba jednou za kolo.
 3. Duch/Ghost: Polož pred vyradeneho hráče. Tento hráč ožije bez schopností jeho postavy a nemůže získat, či stratit žádný život. Hraje jako normální hráč.
 4. Odměna/Bounty : Polož tuto kartu před některého hráče. Kdo zasáhne hráče s kartou Odměna kartou BANG!, lízne si kartu.
 5. Chřestýš/Rattlesnake: Polož před libovolného hráče. Na začátku svého tahu, hráč s kartou Chřestýš otočí kartu: jsou-li to piky, ztráci 1 život.