Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)
Město duchů / Dodge City Tisk
Pondělí, 15 Listopad 2010 12:28 | Napsal: srab

MĚSTO DUCHŮ / DODGE CITY - OFICIÁLNÍ ROZŠÍŘENÍ HRY BANG!

Dodge City: lidnaté, chaotické, pulsující a…nebezpečné město! Jeho saloony jsou legendární, že se u nich postavy zastavují. Zlí hoši, jež přilákalo náhlé zbohatnutí města, se procházejí po ulicích a přestřelky jsou na denním pořádku. Ochrana zákona a pořádku je úkol pouze pro nejstatečnějšího ze šerifů. Dokážete obstát v této výzvě, nebo navštívíte celosvětově proslulý Boot Hill?

OBSAHUJE

 • 8 karet rolí
 • 15 karet postav
 • 40 herních karet
 • 1 pomocná karta
 • tato pravidla

Dodge City je rozšiřující sadou karetní hry BANG! Abyste s ní mohli hrát, musíte vlastnit základní hru.
Tato rozšiřující sada přináší 15 nových postav (které se zamíchávají dohromady s původními) a 40 nových karet (jež se zamíchávají dohromady s původními herními kartami). Dále je zde 8 karet rolí, které vám dovolují hrát v osmi hráčích.

Pravidla hry zůstávají stejná jako v původní hře BANG!, s následujícími doplňky:

KARTY SE ZELENÝM OKRAJEM

Některé z nových karet mají zelený okraj. Tyto karty vykládáte před sebe lícem vzhůru, stejně jako karty s modrým okrajem; karty se zeleným okrajem ovšem nemůžete použít ve stejném kole, v němž je zahrajete.
Na každé kartě se zeleným okrajem jsou nakresleny symboly, které objasňují její efekt/efekty. Abyste docílili tohoto efektu, musíte tuto kartu vyřadit. Pouze karty se symbolem Vedle! můžete použít mimo své kolo.

Karty se zeleným okrajem mohou být odstraněny ze hry zahráním karet Cat Balou , Panika!, Kankán apod., stejně jako karty s modrým okrajem.

Nezapomeňte, že pokud získáte kartu se zeleným okrajem pomocí karet jako Panika nebo Ragtime, nemůžete ji použít v tomtéž kole: ve skutečnosti si musíte vzít tuto kartu do ruky, poté ji vyložit před sebe a s jejím použitím počkat na své další kolo.

Příklad 1 : Hráč, který je právě na tahu, před sebe vykládá kartu Sombréro. Počínaje svým dalším kolem ji může vyřadit a získat efekt Vedle!

Příklad 2 : Hráč, který je právě na tahu, před sebe vykládá kartu Derringer. Za předpokladu, že má tuto kartu stále před sebou, ji může v jednom ze svých následujících kol vyřadit, a tak zahrát efekt BANG! na hráče ve vzdálenosti 1 a zároveň si dobrat kartu z balíčku.

SYMBOL „VYŘAĎTE DALŠÍ KARTU“

z karet na sobě mají tento nový symbol, doprovázený rovnítkem a dalšími symboly. Abyste docílili efektu uvedeného za rovnítkem, musíte vyřadit tuto kartu spolu s jinou kartou podle své volby ze své ruky.

Příklad 3 : Hráč, který je právě na tahu, zahrává kartu Rvačka , vyřazuje další kartu podle své volby ze své ruky, navíc ke kartě Rvačka . Jakmile to udělá, donutí efekt karty Rvačka všechny ostatní hráče, aby každý z nich vyřadil jednu karu z ruky nebo ze hry, podle výběru hráče, jenž zahrál kartu Rvačka (u každého hráče se může rozhodnout individuálně).

Příklad 4 : Hráč, který je právě na tahu, zahrává kartu Tequila a současně vyřazuje další kartu. Vybere si jednoho hráče, který si obnoví jeden život (může dokonce vybrat i sám sebe).

DALŠÍ KARTY

V této rozšiřující sadě rovněž naleznete karty, jež jsou totožné s kartami ze základní hry: byly přidány proto, aby udržely rovnováhu mezi různými kartami v knihovně. Také zde můžete najít karty, jež odlišným způsobem kombinují symboly, které už znáte. Pro určení efektů karet se jednoduše řiďte významem nakreslených symbolů.

Obecně řečeno, nezapomeňte, že:

 • Jakákoli karta se symbolem Vedle! může být použita na zrušení efektu jakékoli karty se symbolem BANG!.
 • Pokud ztratíte svůj poslední život, můžete použít pouze kartu Pivo, abyste zabránili svému odstranění ze hry. Nemůžete použít karty s podobným efektem jako Salón, Kantýna , Tequila nebo Whisky mimo své kolo.
 • Ve svém kole můžete zahrát pouze jednu kartu BANG!, ale můžete zahrát libovolné množství jiných karet, které obsahují symbol.
 • Pokud Dynamit neexploduje, musí být předán nejbližšímu hráči po vaší levici, který tuto kartu před sebou ještě nemá.

Příklad 5 : Jako odpověď na kartu Úder může hráč zahrát kartu Úhyb(Dodge); zruší tím kartu Úder, a poté si dobere jednu kartu z knihovny.

NOVÉ POSTAVY

Apache Kid (3 životy) : Nemají na něho vliv kárové(♦) karty zahrané jinými hráči. Během Duelu tato schopnost nefunguje.

Belle Star (4 životy) : V jejím kole nemají žádný efekt všechny karty, které mají ostatní hráči před sebou ve hře. Toto platí pro karty s modrým i zeleným okrajem.

Bill Noface (4 životy) : Ve svém kole si ve fázi 1 dobírá jednu kartu plus jednu kartu za každé aktuální zranění (ztracený život). Takže pokud má plný počet životů, dobírá si 1 kartu; má-li o život méně, dobírá si 2 karty; má-li o dva životy méně, dobírá si 3 karty atd.

Chuck Wengam (4 životy) : Ve svém kole se může rozhodnout ztratit 1 život a dobrat si 2 karty. Tuto schopnost může použít vícekrát za kolo, ale nemůže takto přijít o svůj poslední život.

Doc Holyday (4 životy) : Jednou za své kolo se může rozhodnout vyřadit dvě karty ze své ruky, a tím použít efekt BANG! na hráče v dosahu své zbraně. Tato schopnost se nepočítá do limitu zahraných karet BANG! za kolo. Aby tímto způsobem zasáhl Apache Kida, musí být alespoň jedna z těchto karet jiná než kárová.

Elena Fuente (3 životy) : Může použít jakoukoli kartu ze své ruky jako Vedle!

Greg Digger (4 životy) : Kdykoli je jiná postava eliminována, obnoví si 2 životy. Stejně jako obvykle nemůže jejich počet překročit maximální množství.

Herb Hunter (4 životy) : Kdykoli je jiná postava eliminována, dobírá si 2 karty z knihovny. Pokud tedy sám zabije Banditu, dobírá si 5 karet.

José Delgado (4 životy) : Ve svém kole může vyřadit jednu svou kartu s modrým okrajem ve hře a dobrat si 2 karty z knihovny. Tuto schopnost může použít vícekrát za kolo.

Molly Stark (4 životy) : Vždy, když mimo své kolo zahraje nebo dobrovolně vyřadí kartu Vedle!, Pivo nebo BANG!, dobírá si 1 kartu z knihovny. Pokud vyřadí karty BANG! během Duelu, nemůže si za ně vzít náhradu, dokud Duel neskončí. Karty, k jejichž vyřazení je donucena kartami jako Cat Balou, Rvačka nebo Kankán, se nepovažují za dobrovolně vyřazené!

Pat Brennan (4 životy) : Ve svém kole se může ve fázi 1 rozhodnout dobrat obvyklé 2 karty z knihovny nebo si místo nich vzít jednu (a pouze jednu) kartu ze hry a přidat si ji do ruky. Tato karta může ležet před jakýmkoli hráčem a může mít modrý i zelený okraj.

Pixie Pete (3 životy) : Ve svém kole si ve fázi 1 dobírá 4 karty místo 2.

Sean Mallory (3 životy) : Ve svém kole nemusí ve fázi 3 odhazovat žádné karty, pokud jich má více než aktuálních životů. Může mít v ruce libovolný počet karet.

Tequila Joe (4 životy) : Kdykoli zahraje kartu Pivo, obnovuje si 2 životy místo 1. Podobnými kartami typu Salón, Tequila nebo Kantýna si obnoví pouze 1 život.

Vera Custer (3 životy) : Na začátku svého kola, než si dobere ve fázi 1 karty, si vybere jednu postavu, která je stále ve hře. Do začátku svého příštího kola má stejné schopnosti jako tato postava.

PRAVIDLA PRO 8 HRÁČŮ

Tato rozšiřující sada přichází s 8 kartami rolí, jež nahrazují původní: 1 Šerifem, 2 Zástupci šerifa, 3 Bandity a 2 Odpadlíky.
Budete-li hrát v 8 hráčích, používejte tyto role lícem dolů jako obvykle. Každý z obou Odpadlíků hraje sám za sebe a vítězí, pokud zůstane ve hře jako poslední naživu. Pokud je tedy Šerif ve finální fázi hry konfrontován se dvěma Odpadlíky a je-li zabit jako první, vítězí Psanci!

SPECIÁLNÍ PRAVIDLA PO 3 HRÁČE

Vezměte tyto 3 karty rolí: Zástupce šerifa, Psance a Odpadlíka. Každou z nich dejte náhodně jednomu hráči, ale umístěte je na stůl lícem nahoru. Každý zná role zbývajících dvou hráčů.

Cíl každého hráče je určen jeho rolí:

 

 • Zástupce šerifa musí zabít Odpadlíka
 • Odpadlík musí zabít Banditu
 • Bandita musí zabít Zástupce šerifa

Hraje se jako obvykle, začíná Zástupce šerifa.
Hráč vítězí, jakmile dosáhne svého cíle, pokud způsobí finální zásah svému cíli (např. Zástupce šerifa musí osobně zabít Odpadlíka). Pokud finálního zásahu docílí jiný hráč, potom se novým cílem pro oba zbývající stává zůstat naživu jako poslední.

Příklad 6 : pokud Bandita zabije Odpadlíka, Zástupce šerifa nevítězí – nyní musí zabít Banditu, který zase musí zabít Zástupce šerifa, aby zvítězil.

Ovšem každý hráč, který zabije jiného (bez ohledu na roli) si jako odměnu okamžitě dobírá 3 karty z knihovny.
Jelikož zde není Šerif, je možné hrát Vězení na kohokoli.
Stále nemůžete hrát kartu Pivo, pokud zbývají již pouze 2 hráči.

NÁZVY NOVÝCH KARET

 

Anglický název Český překlad
Bible Bible
Brawl Rvačka
Can Can Kankán
Canteen Čutora
Conestoga Krytý vůz
Derringer Derringer
Dodge Úhyb
Hideout Skrýš
Howitzer Houfnice
Iron Plate Železný plát
Knife Nůž
Pepperbox Pepřenka
Pony Express Pony Express
Punch Úder
Rag Time Ragtime
Ten Gallon Hat Stetson
Silver Silver
Sombrero Sombrero
Springfield Springfieldka
Tequila Tequila